Izabela Janachowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Izabela Janachowska-Jabłońska
Ilustracja
Izabela Janachowska-Jabłońska (2016)
Data i miejsce urodzenia 5 września 1986
Szczecin
Zawód tancerka, prezenterka telewizyjna
Małżeństwo Krzysztof Jabłoński

Izabela Janachowska-Jabłońska[1] (ur. 5 września 1986 roku w Szczecinie) – polska tancerka reprezentująca najwyższą klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych, prezenterka telewizyjna.

Kariera[edytuj]

Regularne treningi zaczęła w wieku 8 lat[2]. Jedna z nielicznych polskich tancerek, która osiągnęła a następnie utrzymała przez większość swojej kariery światowy poziom w jednej z najbardziej wymagających konkurencji na świecie – „10 tańcach” (kombinacja tańców latynoamerykańskich i standardowych). Jako wielokrotna Mistrzyni Polski w 10 tańcach (we wszystkich kategoriach wiekowych) reprezentowała Polskę na najważniejszych światowych turniejach tanecznych, w tym Mistrzostwach i Pucharach Europy oraz Świata. Wielokrotnie zdobywała medale dla Polski. Później jako uznana tancerka uczyła i oceniała pary taneczne na całym świecie. W czasie swojej kariery tanecznej tańczyła z Michałem Stukanem, Georgijem Koroljowem i Andrejem Mosejcukiem.

W 2009 roku po raz pierwszy wzięła udział w programie Taniec z gwiazdami, który zapewnił jej rozpoznawalność w kraju. Wiosną 2009 roku pojawiła się w dziewiątej edycji programu, a jej partnerem został aktor Wojciech Medyński, z którym zajęła siódme miejsce. Jesienią tego samego roku partnerowała piłkarzowi Radosławowi Majdanowi w dziesiątej edycji programu i zajęła z nim czwarte miejsce[3]. Wiosną 2010 roku wzięła udział w jedenastej edycji programu, a jej partnerem był bokser Przemysław Saleta, z którym zajęła dziesiąte miejsce. Jesienią 2010 roku wystąpiła w dwunastym sezonie programu jako partnerka modela Pawła Stalińskiego. Para zajęła ostatecznie drugie miejsce, przegrywając jedynie z lekkoatletką Moniką Pyrek i Robertem Rowińskim. W styczniu 2011 roku wzięła udział w sesji dla magazynu Playboy. Jesienią 2011 roku zatańczyła w trzynastej edycji programu Tanie z gwiazdami, a jej partnerem został prezenter telewizyjny Zbigniew Urbański, z którym zajęła ostatnie, czternaste miejsce, odpadając w pierwszym odcinku.

W 2014 roku wystąpiła w pierwszej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, emitowanego przez telewizję Polsat. Jej partnerem był piosenkarz Rafał Brzozowski, z którym zajęła siódme miejsce[4].

Rok Edycja Partner Wynik
TVN
2009 Dziewiąta Wojciech Medyński 7. miejsce
Dziesiąta Radosław Majdan 4. miejsce
2010 Jedenasta Przemysław Saleta 10. miejsce
2010 Dwunasta Paweł Staliński 2. miejsce
2011 Trzynasta Zbigniew Urbański 14. miejsce
Polsat
2014 Pierwsza Rafał Brzozowski 7. miejsce

Od 24 października 2015 roku prowadzi program I nie opuszczę Cię aż do ślubu na antenie TVN Style[5][6].

Życie prywatne[edytuj]

Ma męża Krzysztofa Jabłońskiego, milionera i właściciela firmy „Korona”, będącym jednego z największych producentów świec w Europie. Para wzięła ślub 28 czerwca 2014 roku w Iławie.

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy