Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Izrael
Kod MKOl ISR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Pekin
Chorąży Micha’el Kolganow
Liczba zawodników 43 w 47 konkurencjach w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 81.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
1
Razem
1

Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 reprezentowało 43 sportowców (23 mężczyzn i 20 kobiet) w 12 dyscyplinach.

Był to 14. start reprezentacji Izraela na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Bronze medal-2008OB.svg Brąz Szachar Zubari Olympic pictogram Sailing.png Żeglarstwo windsurfing mężczyzn

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Aleksandr Szatiłow 87,800 29. 14,125 8. 13,825 51. 14,075 58. 14,500 63. 14,225 54.

Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Irina Risenzon wielobój indywidualny 67,850 8. 66,775 9.
Neta Riwkin 65,875 14. Nie awansowała
Olena Dworniczenko
Katia Pisetsky
Maria Savenkov
Rahel Vigdozchik
Veronika Vitenberg
drużynowo 31,525 7. 32,100 6.

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Druga runda repasaży Półfinał repasaży Finał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Gal Yekutiel - 60 kg Mongolia Chaszbaataryn Cagaanbaatar
W (0001 - 0000)
Francja Dimitri Dragin
P (0000 - 1000)
Nie awansował Gruzja Nestor Chergiani
W (0001 - 0000)
Rosja Rusłan Ciszmachow
W (0001 - 0000)
Wielka Brytania Craig Fallon
W (0200 - 0101)
Holandia Ruben Houkes
P (0000 - 1012)
5.
Ari’el Ze’ewi - 100 kg Francja Frédéric Demontfaucon
W (0010 - 0001)
Holandia Henk Grol
P (0001 - 0010)
Nie awansował Brazylia Luciano Corrêa
P (0001 - 0011)
Nie awansował 13.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Alis Szlezinger 63 kg Francja Lucie Décosse
P (0000-0011)
Nie awansowała Słowenia Urška Žolnir
P (0000-1001)
Nie awansowała 13.

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Michael Kolganow K-1 500m 1:38,396 1. 1:43,145 4. Nie awansował
K-1 1000m 3:38,207 5. 3:43,108 8. Nie awansował

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Haile Satayin maraton 2:30:07 69.
Itay Magidi 3000 m z przeszkodami 9:05,02 13. Nie awansował

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Niki Palli skok wzwyż 2,20 21. Nie awansował
Aleksandr Awerbuch skok o tyczce 5,45 28. Nie awansował

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Nimrod Shapira 100m dowolnym 49,10 2. Nie awansował
200m dowolnym 1:47,78 1. 1:48,16 8. Nie awanswał
Guy Barnea 100m grzbietowym 54,50 4. 54,93 8. Nie awansował
Itai Chammah 200m grzbietowym 2:00,93 1. Nie awansował
Tom Be’eri 100m klasycznym 1:02,42 4. Nie awansował
200m klasycznym 2:11,44 2. Nie awansował
Alon Mandel 100m motylkowym 52,99 2. Nie awansował
200m motylkowym 1:59,27 4. Nie awansował
Gal Newo 200m zmiennym 1:59,66 1. 2:00,43 7. Nie awansował
400m zmiennym 4:14,03 3. Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ania Gostomelski 50m dowolnym 25,23 1. Nie awansowała
100m dowolnym 55,18 2. Nie awansowała
100m grzbietowym 1:01,87 2. Nie awansował
100m motylkowym 59,50 4. Nie awansował

Synchronized swimming pictogram.svg Pływanie synchroniczne[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje - runda techniczna Eliminacje - runda dowolna Eliminacje - Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Anastasia Glouszkow
Inna Yoffe
Duety 43,583 15. 43,334 16. 86,917 15. Nie awansowały

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Doron Egozi kpn 60 587 41. Nie awansował
karabin 3 postawy 50 m 1155 36. Nie awansował
Gil Simkowitch 1153 38. Nie awansował
karabin leżac 50 m 592 22. Nie awansował
Guy Starik 594 12. Nie awansował

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Męźczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Tomer Or floret indywidualnie Kanada Josh McGuire
P (10:11)
Nie awansował 17.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Delila Hatu’el floret indywidualnie Rosja Wiktorija Nikiszina
P (9:10)
Nie awansowała 19.
No’am Mills szpada indywidualnie Francja Laura Flessel-Colovic
P (8:15)
Nie awansowała 22.

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Bat-El Gatterer -57 kg Chorwacja Martina Zubčić
P (3:4)
Nie awansowała 11.

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Szachar Pe’er singel Rumunia Sorana Cîrstea
W 2:1 (6:3, 5:7, 6:0)
Rosja Wiera Zwonariowa
P 0:2 (3:6, 6:7)
Nie awansowała Miejsca 17. - 32.
Cippora Obziler Ukraina Marija Korytcewa
P 1:2 (7:5, 5:7, 4:6)
Nie awansowała Miejsca 33. - 64.
Cippora Obziler
Szachar Pe’er
debel Argentyna Gisela Dulko
Argentyna Betina Jozami
P 0:2 (3:6, 2:6)
Nie awansowały Miejsca 17. - 32.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jonatan Erlich
Andy Ram
debel Francja Arnaud Clément
Francja Michaël Llodra
P 0:2 (4:6, 4:6)
Nie awansowali Miejsca 17. - 32.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Maayan Dawidowicz RS:X 13 9 20 9 13 14 16 4 9 10 14 111 10.
Nufar Edelman Laser Radial 25 12 3 15 25 11 9 9 17 111 16.
Nike Kornecki
Vered Buskila
470 8 13 1 2 8 19 3 1 11 15 6 66 66.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Szachar Zubari RS:X 1 3 1 3 17 6 19 18 1 4 4 77 Bronze medal icon.svg
Gideon Kliger
Udi Gal
470 13 16 13 14 30 11 15 2 12 12 108 14.

M = Wyścig medalowy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]