Jabil Circuit

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jabil Circuit
Ilustracja
Państwo  Stany Zjednoczone
Siedziba Stany Zjednoczone St. Petersburg (Floryda)
Data założenia 1966
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Timothy L. Main, President & CEO
brak współrzędnych
Strona internetowa

Jabil – dostawca usług EMS. Zajmuje się projektowaniem i produkcją podzespołów elektronicznych. Główną siedzibą firmy jest St. Petersburg na Florydzie. JABIL posiada 90 obiektów w 23 krajach oraz zatrudnia około 175 tys. pracowników na całym Świecie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Jabil został założony w 1966 przez Williama E. Moreana i Jamesa Goldena w Detroit. Nazwa JABIL pochodzi od kombinacji imion założycieli (James i Bill). Przełom w firmie nastąpił w 1979, kiedy wygrała ona duży kontrakt z General Motors. Od tego momentu głównymi klientami Jabila są: Cisco Systems (16% sprzedaży), Philips Electronics (15%), Hewlett-Packard (11%), i Johnson Controls.

Obiekty Jabila są położone w: U.S.A, Belgii, Brazylii, Chinach, w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Ukrainie (Użhorod), Rosji (Twer), Francji, Austrii, Indiach, Włoszech, Japonii, Malezji, Meksyku, Węgrzech, Polsce, Wietnamie i w Singapurze.

W Polsce Jabil posiada jeden zakład:

W 2004 roku Philips sprzedał fabrykę telewizorów w Kwidzynie amerykańskiej firmie Jabil Circuit[1].

W 2013 roku Jabil sprzedał firmie iQor oddział usług posprzedażnych w Bydgoszczy[2]. W 2014 roku Jabil uruchomił farmę solarną w Kwidzynie[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]