Jacek Cholewiński

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Jacek Cholewiński (ur. 14 lutego 1971 roku) – polski dziennikarz i prezenter.

Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Od lat współpracuje z różnymi instytucjami szkoleniowymi m.in. Centrum Szkolenia Polskiego Radia (obecnie Radiową Akademią Umiejętności), Wyższą Szkołą Zarządzania i Prawa w Warszawie, Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu oraz Wrocławiu.

W 1991 roku współtworzył Redakcję Serwisów Informacyjnych[gdzie?] i przez lata kierował jej pracą. W trakcie pracy zawodowej współtworzył i prowadził audycje muzyczne, motoryzacyjne i ekonomiczne.

Przez 15 lat pracował w Programie Trzecim Polskiego Radia.[kiedy?] Po powrocie do Polskiego Radia w lipcu 2007 roku przygotowywał i prezentował Wiadomości z kraju i ze świata oraz prowadził magazyn Polska i świat. Współtworzył redakcję pierwszego w historii Polskiego Radia kanału informacyjnego PR24.

Prowadził program Z daleka, a z bliska w TVP Polonia (2005). Prowadził magazyn reporterów Na celowniku oraz Kawa czy herbata? w TVP1 (2006), gdzie prezentował też autorskie przeglądy prasy. Był dziennikarzem Wiadomości (2005) i Panoramy (2006).

Prowadził wieczorny program podsumowujący najważniejsze wydarzenia dnia Minął dzień oraz wywiady w Rozmowie dnia w TVP Info. Był autorem programu publicystycznego Dżungla polityczna. Prezentował serwisy informacyjne TVP Info. Wcześniej prowadził wywiady w programach Minęła dwudziesta w TVP Info i Trzeci wymiar w TVP3 oraz przygotowywał autorskie przeglądy prasy w porannych programach. Od sierpnia 2011 do lipca 2016 był gospodarzem programu Głos mediów. W 2016 przez kilka miesięcy był jednym z prowadzących Panoramy Info.

Od września 2013 do czerwca 2017 prowadził w TVP Info program Puls Polski. Obecnie prowadzi w TVP Info program W akcji.

Był redaktorem naczelnym Magazynu Nurkowego NitroX. Jest człowiek aktywnym – nurkuje, żegluje (pasjonuje się wszystkim, co jest związane z wodą), lata na paralotniach, jeździ na nartach, motocyklach itd.