Jacek Hołub

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jacek Hołub (ur. 17 lutego 1972 w Bydgoszczy) – dziennikarz, autor książek, blogger, rzecznik Towarzystwa „J-elita”, współpracownik portalu Niepelnosprawni.pl, i magazynu „Integracja”. W latach 2002-2015 pracownik „Gazety Wyborczej"[1].

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – politologia, specjalizacja doradztwo polityczne i medialne i studiów podyplomowych z public relations w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

Pierwsze kroki w mediach stawiał w 1994 r. jako reporter bydgoskiego Radia Vox i współpracownik „Ilustrowanego Kuriera Polskiego”. W latach 1997-2001 dyrektor biura senatorskiego prof. Macieja Świątkowskiego (AWS) w Bydgoszczy, od 1999 do 2003 członek rady programowej Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy. Uczestnik programów publicystycznych w TVP Bydgoszcz i TV Toruń.

Od 2002 do 2015 r. dziennikarz toruńskiej, a potem warszawskiej redakcji „Gazety Wyborczej”, autor ponad 300 tekstów (informacyjnych, publicystycznych i wywiadów) w ogólnopolskim wydaniu „Gazety Wyborczej”, publikuje w portalu Wyborcza.pl.

Laureat Nagrody Ostrego Pióra 2005 Business Centre Club za propagowanie w swojej pracy zawodowej zasad przedsiębiorczości, wspierania idei wolnego rynku i szerzenie edukacji ekonomicznej[2]. Zdobywca II miejsca w konkursie Bloger 2009 Roku, wybór internautów w kategorii „Polityka”[3].

Prowadził bloga internetowego o nazwie Głos Rydzyka, przedstawiającego krytyczną i żartobliwą ocenę wydarzeń emitowanych na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

W 2013 r. wydał wspólnie z Piotrem Głuchowskim biografię ojca Tadeusza Rydzyka „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”[4]

W 2018 r. wydał w Wydawnictwie Czarne książkę Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci.[5]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]