Przejdź do zawartości

Jacob Rubinovitz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Jacob Rubinovitz
‏יעקב רובינוביץ‎
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

6 września 1947
Łódź

Narodowość

żydowska

Alma Mater

Technion, Pennsylvania State University

Uczelnia

Technion

Wydział

Wydział Inżynierii Przemysłowej

Partnerka

Nurith

Dzieci

Ofer, Sagi-Yonah, Michal

Jacob Rubinovitz (hebr. ‏יעקב רובינוביץ‎; ur. 6 września 1947 w Łodzi) – izraelski naukowiec polskiego pochodzenia, były dyrektor Laboratorium Robotyki i Komputerowo Zintegrowanego Wytwarzania (Computer Integrated Manufacturing, CIM) na Wydziale Inżynierii Przemysłowej i Zarządzania Instytutu Technologii Technion w Izraelu.

Życiorys

[edytuj | edytuj kod]

W 1957 wyjechał z Polski w ramach aliji do Izraela.

W 1969–1973 pracował jako analityk systemów w Centrum Komputerowym izraelskiego Ministerstwa Obrony (Mamram), a w 1973–1983 jako analityk systemów i dyrektor produktu w Control Data wdrażając za granicą programy CMMS (Cyber Manufacturing Management System).

Jacob Rubinovitz jako dziecko

Po uzyskaniu doktoratu z inżynierii przemysłowej na Pennsylvania State University w 1987, przez kolejny rok pełnił funkcję profesora wizytującego w Katedrze Zarządzania Systemów i Przemysłu tej uczelni. W 1988 rozpoczął pracę na Wydziale Inżynierii Przemysłowej i Zarządzania w Instytucie Technologii Technion w Hajfie. Był dyrektorem Laboratorium Robotyki i Komputerowo Zintegrowanego Wytwarzania (CIM)[1][2].

W 1995 był associate professor w Uniwersytecie Pittsburskim. W latach 2003–2004 wykładał także na Uniwersytecie Telawiwskim.

Wykładał CIM i robotykę, jest również autorem książki z tej dziedziny[3].

W marcu 2012 był gościem honorowym na Krajowej Konferencji Zarządzania przemysłowego – The 17th National Industrial Engineering And Management Conference.

W 2005 przeszedł na emeryturę. Mieszkał w moszawie Miszmar ha-Sziwa. Żonaty, ma troje dzieci (Ofer i Sagi Rubin, Michal Slonim) i czworo wnuków.

Ważniejsze publikacje

[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. Shimon Y. Nof (red.) Handbook of Industrial Robotics.
  2. Heuristic Algorithm for the Generalized Group Technology Problem.
  3. מערכות ייצור משולבות מחשב: מבוא ותוכן ממחושב בקרה ספרתית; רובוטיקה; יישומי ראייה -CIM; כרך א'.

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]