Janice Litman Garelnick

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Janice Hosenstein
Janice Litman
Janice Litman−Garelnick

Jan
Ilustracja
Maggie Wheeler w 2013 roku
Pierwsze wystąpienie 1.05 Ten, z niemieckim proszkiem do prania
Ostatnie wystąpienie 10.15 Ten, w którym Estelle umiera
Twórca David Crane
Marta Kauffman
Grany przez Maggie Wheeler
Liczba odcinków 3 w sezonie pierwszym
2 w sezonie drugim
6 w sezonie trzecim
1 w sezonie czwartym
1 w sezonie piątym
1 w sezonie szóstym
1 w sezonie siódmym
2 w sezonie ósmym
1 w sezonie dziewiątym
1 w sezonie dziesiątym
Dane biograficzne
Rodzina Bezimienna córka (z Garym)
Aaron Garelnick (syn z Sidem)
małżeństwo: Gary Litman (były mąż)
Sid Garelnick (mąż)

Janice Litman Garelnick zd. Hosenstein – fikcyjna postać z serialu Przyjaciele (Friends, 1994-2004). W rolę Janice wceliła się Maggie Wheeler.

Utrapienie Chandlera, zrywanie z nią zawsze sprawiało mu trudność; raz nawet zmyślił wyjazd do Jemenu, aby przed nią uciec. Janice ma kilka wad: donośny i irytujący głos, ciągle narzeka i często wpada w panikę. Jej najbardziej rozpoznawalna kwestia to „Oh! My! God!”.

Janice poznajemy już jako byłą dziewczynę Chandlera. Spotykają się później jeszcze wiele razy. Najpierw gdy Chandler przez przypadek odnajduje ją przez Internet. Okazuje się, że ta jest w ciąży i ma męża, co czyni związek niemożliwym. Kolejny raz spotkali się w trakcie rozwodu Janice i związali się. Chandler wydawał się szczęśliwy, a związek układał się nieźle. Nie przeszkadzało im nawet, iż Joey nie znosił wybranki swojego przyjaciela, a ona sama namieszała trochę w związku Rachel i Rossa. Po jakimś czasie Chandler i Janice rozstali się, gdy na jaw wyszedł jej romans z byłym mężem.

Przez krótki czas Janice była także dziewczyną Rossa. Odeszła od niego, bo nie mogła znieść jego narzekań po rozwodzie z Emily. Janice pojawiła się znowu w życiu przyjaciół tuż przed ślubem Moniki i Chandlera. Chciała być nawet obecna na ceremonii, ale para wmówiła jej, że Chandler wciąż coś do niej czuje i lepiej będzie, jeżeli zostawi ich w spokoju. Potem zakłóciła życie rodzącej Rachel, dzieląc z nią sale na porodówce. Była już wtedy z drugim mężem (lekko niedosłyszącym), więc niczego już od Chandlera nie chciała. Ostatnie pojawienie się Janice było w najmniej oczekiwanym przez wszystkich momencie. Chciała kupić dom obok przyszłej willi Moniki i Chandlera. Na szczęście, ten zastosował podobną wymówkę do tej sprzed ślubu i udało mu się pozbyć Janice.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]