Janice Litman Garelnick

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Janice Hosenstein
Janice Litman
Janice Litman−Garelnick

Jan
Ilustracja
Maggie Wheeler w 2013 roku
Pierwsze wystąpienie 1.05 Ten, z niemieckim proszkiem do prania
Ostatnie wystąpienie 10.15 Ten, w którym Estelle umiera
Twórca David Crane
Marta Kauffman
Grany przez Maggie Wheeler
Liczba odcinków 3 w sezonie pierwszym
2 w sezonie drugim
6 w sezonie trzecim
1 w sezonie czwartym
1 w sezonie piątym
1 w sezonie szóstym
1 w sezonie siódmym
2 w sezonie ósmym
1 w sezonie dziewiątym
1 w sezonie dziesiątym
Dane biograficzne
Rodzina Bezimienna córka (z Garym)
Aaron Garelnick (syn z Sidem)
małżeństwo: Gary Litman (były mąż)
Sid Garelnick (mąż)

Janice Litman Garelnick zd. Hosenstein – fikcyjna postać z serialu Przyjaciele (Friends, 1994-2004). W rolę Janice wceliła się Maggie Wheeler.

Utrapienie Chandlera, zrywanie z nią zawsze sprawiało mu trudność; raz nawet zmyślił wyjazd do Jemenu, aby przed nią uciec. Janice ma kilka wad: donośny i irytujący głos, ciągle narzeka i często wpada w panikę. Jej najbardziej rozpoznawalna kwestia to „Oh! My! God!”.

Janice poznajemy jako dziewczynę, z którą chce zerwać Chandler, w czym pomaga mu Phoebe. Spotykają się później jeszcze wiele razy. Najpierw gdy Chandler dotrzymuje Joey'owi towarzystwa na podwójnej randce, a później po śmierci nieznośnego sąsiada z dołu. Chandler nie chce powtórzyć jego losu i dzwoni do Janice. Okazuje się, że ta jest w ciąży i ma męża, co czyni związek niemożliwym. Kolejny raz spotkali się i związali w trakcie rozwodu Janice, kiedy Chandler znalazł ją przez przypadek na chacie. Chandler wydawał się szczęśliwy, a związek układał się nieźle. Nie przeszkadzało im nawet, iż Joey nie znosił wybranki swojego przyjaciela, a ona sama namieszała trochę w związku Rachel i Rossa. Po jakimś czasie Chandler i Janice rozstali się, gdy na jaw wyszedł jej romans z prawie byłym mężem. W 4 sezonie Chandler i Janice spotkali się w salonie piękności, kiedy kobieta była już po rozwodzie i chciała ponownie związać się z Chandlerem. Ten jednak miał jej dość - irytowała go każda jej cecha, więc wymyślił wyjazd do Jemenu.

Przez krótki czas Janice była także dziewczyną Rossa. Odeszła od niego, bo nie mogła znieść jego narzekań po rozwodzie z Emily. Janice pojawiła się znowu w życiu przyjaciół tuż przed ślubem Moniki i Chandlera. Chciała być nawet obecna na ceremonii, ale para wmówiła jej, że Chandler wciąż coś do niej czuje i lepiej będzie, jeżeli zostawi ich w spokoju. Potem zakłóciła życie rodzącej Rachel, dzieląc z nią salę na porodówce. Była już wtedy z drugim mężem (lekko niedosłyszącym), więc niczego już od Chandlera nie chciała. Ostatnie pojawienie się Janice było w najmniej oczekiwanym przez wszystkich momencie. Chciała kupić dom obok przyszłej willi Moniki i Chandlera. Na szczęście ten zastosował podobną wymówkę do tej sprzed ślubu i udało mu się pozbyć Janice.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]