Janusz Patriak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Janusz Patriak (ur. w Wałbrzychu) – polski trener siatkarski, specjalizujący się w pracy z młodzieżą.

Absolwent AWF we Wrocławiu. Z siatkówką związany od 1990 roku. Pierwszym klubem, którego został trenerem była Sparta Złotów. W 1996 roku prowadzony przez niego zespół awansował do II ligi, mając w składzie same wychowanki. W 1998 roku drużyna pod jego wodzą awansowała do I ligi, gdzie grała przez sześć sezonów.

W 2001 roku, jako II trener pracował z Jerzym Matlakiem w zespole ekstraklasy, Nafcie Piła. Zdobył razem z nim Mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz dotarł do 1/4 finału Ligi Mistrzyń.

Od kilku lat związany z zespołem I ligi, LTS Legionovią Legionowo w którym, z dużymi sukcesami, wraz z żoną prowadzi zespoły młodzieżowe. Dwukrotnie pełnił funkcję I trenera zespołu.

Pełni funkcję 1. trenera młodszego zespołu młodziczek (tj. rocznik 2001) w klubie UMKS MOS WOLA WARSZAWA.

Jest rozpoznawalnym w Europie trenerem specjalizującym się w pracy z młodzieżą. Prowadzone przez niego zespoły młodzieżowe zdobyły łącznie 11 medali Mistrzostw Polski, kilka medali Mistrzostw Mazowsza oraz zaliczyły wiele udanych występów, niejednokrotnie zakończonych zwycięstwem, w międzynarodowych turniejach. Przez jego ręce przeszło łącznie kilkanaście młodzieżowych i seniorskich reprezentantek Polski m.in.:

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]