Japan Women’s Open Tennis 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Japan Women’s Open Tennis 2018
Miejsce  Japonia
Hiroszima
Obiekt Regional Park Tennis Stadium
Nawierzchnia Twarda
Data 10–17.09.2018
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Gra podwójna
Japonia Eri Hozumi
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
2017 2019
Strona internetowa

Japan Women’s Open Tennis 2018, własć. Hana-cupid Japan Women's Open 2018tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu Japan Women’s Open Tennis rozgrywany w dniach 10–17 września 2018 roku w Hiroszimie na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
1Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 34 półfinał
02Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 43 zwycięstwo
03Kazachstan Julija Putincewa 50 1. runda
4Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 52 półfinał
05Australia Ajla Tomljanović 58 ćwierćfinał
06Kazachstan Zarina Dijas 60 ćwierćfinał
07Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 63 1. runda
08Polska Magda Linette 68 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 7  
6  Kazachstan Zarina Dijas 4 5  
  1  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 64 5  
  Q  Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 7 7  
 Słowacja Anna Schmiedlová 3 1
  Q  Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 6 6  
    Q  Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 2 2
  2  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 6
  8  Polska Magda Linette 2 2  
4  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  
4  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 4 4
  2  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 6  
5  Australia Ajla Tomljanović 6 2 0
  2  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 4 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 7 6  
 Polska Magdalena Fręch 5 3     1  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 7  
WC  Japonia Nao Hibino 6 6     WC  Japonia Nao Hibino 4 64  
 Kanada Eugenie Bouchard 4 4       1  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 7
 Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6       6  Kazachstan Zarina Dijas 4 5
Q  Chińska Republika Ludowa Yuxuan Zhang 2 3      Ukraina Kateryna Kozłowa 7 2 5
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 2 1     6  Kazachstan Zarina Dijas 63 6 7  
6  Kazachstan Zarina Dijas 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Kazachstan Julija Putincewa 2 0k  
 Słowacja Anna Schmiedlová 6 0      Słowacja Anna Schmiedlová 5 7 6  
 Szwajcaria Viktorija Golubic 0 6 7      Szwajcaria Viktorija Golubic 7 5 3  
WC  Japonia Misaki Doi 6 3 61        Słowacja Anna Schmiedlová 3 1
 Chorwacja Jana Fett 1 1       Q  Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 6 6
Q  Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 6 6     Q  Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 6 6
 Stany Zjednoczone Alison Riske 5 4     7  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 1 1  
7  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Polska Magda Linette 6 6  
 Szwecja Johanna Larsson 4 1     8  Polska Magda Linette 6 7  
 Słowenia Tamara Zidanšek 6 6      Słowenia Tamara Zidanšek 3 63  
Q  Australia Arina Rodionowa 2 4       8  Polska Magda Linette 2 2
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 7 2 2       4  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6
 Tajlandia Luksika Kumkhum 5 6 6      Tajlandia Luksika Kumkhum 5 3
Q  Australia Prascilla Hon 6 1 3     4  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 6  
4  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 3 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Australia Ajla Tomljanović 6 6  
 Francja Fiona Ferro 4 1     5  Australia Ajla Tomljanović 7 6  
WC  Japonia Miyu Katō 63 2      Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 5 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 7 6       5  Australia Ajla Tomljanović 6 2 0
PR  Luksemburg Mandy Minella 6 6       2  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 4 6 6
 Japonia Kurumi Nara 3 4     PR  Luksemburg Mandy Minella 3 2
 Słowenia Polona Hercog 6 1 3     2  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 6  
2  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 4 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 43 000 280
Finalistka 21 400 180
Półfinalistka 11 300 110
Ćwierćfinalistka 5900 60
2. runda 3310 30
1. runda 1925 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Japonia Miyu Katō
Japonia Makoto Ninomiya
80 finał
02Japonia Eri Hozumi
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
94 zwycięstwo
03Japonia Shūko Aoyama
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
121 półfinał
04Szwajcaria Viktorija Golubic
Szwecja Johanna Larsson
123 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Japonia Miyu Katō
 Japonia Makoto Ninomiya
64 6 10  
 Australia Ellen Perez
 Australia Arina Rodionowa
7 3 6     1  Japonia Miyu Katō
 Japonia Makoto Ninomiya
5 6 10  
 Kazachstan Zarina Dijas
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6 6      Kazachstan Zarina Dijas
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
7 2 5  
 Japonia Nao Hibino
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
3 4       1  Japonia Miyu Katō
 Japonia Makoto Ninomiya
7 6  
4  Szwajcaria Viktorija Golubic
 Szwecja Johanna Larsson
6 4 6        Rosja Walerija Sawinych
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
61 4  
 Rosja Walerija Sawinych
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
3 6 10      Rosja Walerija Sawinych
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
6 6
 Japonia Momoko Kobori
 Japonia Ayano Shimizu
6 5 10     WC  Japonia Miharu Imanishi
 Polska Alicja Rosolska
3 3  
WC  Japonia Miharu Imanishi
 Polska Alicja Rosolska
3 7 12       1  Japonia Miyu Katō
 Japonia Makoto Ninomiya
2 4
 Słowenia Polona Hercog
 Słowenia Tamara Zidanšek
3 2       2  Japonia Eri Hozumi
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 6
 Wielka Brytania Harriet Dart
 Australia Priscilla Hon
6 6      Wielka Brytania Harriet Dart
 Australia Priscilla Hon
w/o  
WC  Japonia Hiroko Kuwata
 Japonia Chihiro Muramatsu
2 4     3  Japonia Shūko Aoyama
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 
3  Japonia Shūko Aoyama
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
6 6       3  Japonia Shūko Aoyama
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
1 4
 Czarnogóra Danka Kovinić
 Hiszpania Sílvia Soler Espinosa
3 2       2  Japonia Eri Hozumi
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 6  
 Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
6 6      Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
4 2
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Tajlandia Luksika Kumkhum
3 2     2  Japonia Eri Hozumi
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 6  
2  Japonia Eri Hozumi
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 12 300 280
Finalistki 6400 180
Półfinalistki 3435 110
Ćwierćfinalistki 1820 60
1. runda 960 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]