Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018
Japonia
Kod MKOl JAP
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018
Pjongczang
Chorąży Noriaki Kasai (otwarcie)
Nao Kodaira (zamknięcie)
Liczba zawodników 124 w 69 konkurencjach w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 11.
Złoto
4
Srebro
5
Brąz
4
Razem
13
Reprezentantki Japonii w curlingu podczas igrzysk w Pjongczangu
Panczenistka Nao Kodaira podczas igrzysk w Pjongczangu

Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – występ kadry sportowców reprezentujących Japonię na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku.

W kadrze znalazło się 124 zawodników – 52 mężczyzn i 72 kobiety. Reprezentanci Japonii wystąpili w 69 konkurencjach w 13 dyscyplinach sportowych[1].

Funkcję chorążego reprezentacji Japonii podczas ceremonii otwarcia igrzysk pełnił skoczek narciarski Noriaki Kasai, dla którego był to ósmy występ w zimowych igrzyskach olimpijskich. Kasai ustanowił w ten sposób nowy rekord pod względem liczby startów w zimowych edycjach igrzysk[2]. Podczas ceremonii zamknięcia japońską flagę niosła panczenistka Nao Kodaira. Reprezentacja Japonii weszła na stadion olimpijski jako 62. w kolejności, pomiędzy ekipami z Indii i Jamajki[3][4].

Reprezentanci Japonii zdobyli w Pjongczangu 13 medali – 4 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe. Dało im to 11. miejsce w klasyfikacji medalowej[5]. Biorąc pod uwagę liczbę wszystkich zdobytych medali, był to najbardziej udany występ Japończyków w zimowych igrzyskach olimpijskich. Licząc jednak wartość medali poszczególnych kruszców, był to drugi w kolejności start, po igrzyskach w Nagano w 1998 roku[6].

Najbardziej utytułowaną zawodniczką w japońskiej ekipie została panczenistka Nana Takagi z dwoma złotymi medalami. Trzykrotnie na podium olimpijskim stanęła Miho Takagi, zdobywając po jednym medalu z każdego koloru, a dwukrotnie Nao Kodaira, w dorobku której znalazł się jeden złoty i jeden srebrny medal[7].

Był to 21. start reprezentacji Japonii na zimowych igrzyskach olimpijskich. Japończycy wystąpili we wszystkich zimowych edycjach imprezy poza igrzyskami w Sankt Moritz w 1948 roku. Był to zarazem 43. start olimpijski reprezentacji Japonii, wliczając letnie występy[8][9].

Statystyki według dyscyplin[edytuj | edytuj kod]

Japończycy wzięli udział w zawodach w 13 spośród 15 dyscyplin sportowych, które znalazły się w programie igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Nie wystawili żadnego reprezentanta tylko w bobslejach i saneczkarstwie. Największą część reprezentacji stanowiły hokeistki na lodzie, których powołano 23.

Lp. Dyscyplina Mężczyźni Kobiety Łącznie
1 Biathlon 1 5 6
2 Biegi narciarskie 1 1 2
3 Curling 5 5 10
4 Hokej na lodzie 23 23
5 Kombinacja norweska 5 5
6 Łyżwiarstwo figurowe 5 4 9
7 Łyżwiarstwo szybkie 8 8 16
8 Narciarstwo alpejskie 2 2 4
9 Narciarstwo dowolne 6 5 11
10 Short track 5 5 10
11 Skeleton 2 1 3
12 Skoki narciarskie 5 4 9
13 Snowboarding 7 9 16
Łącznie 52 72 124

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medale według dni
Dzień Data Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg Razem
Dzień 1 10.02 0
Dzień 2 11.02 0
Dzień 3 12.02 1 2 3
Dzień 4 13.02 0
Dzień 5 14.02 3 1 4
Dzień 6 15.02 0
Dzień 7 16.02 0
Dzień 8 17.02 1 1 2
Dzień 9 18.02 1 1
Dzień 10 19.02 0
Dzień 11 20.02 0
Dzień 12 21.02 1 1
Dzień 13 22.02 0
Dzień 14 23.02 0
Dzień 15 24.02 1 1 2
Dzień 16 25.02 0
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
Gold medal.svg Złoto Yuzuru Hanyū Łyżwiarstwo figurowe Soliści 17 lutego
Gold medal.svg Złoto Nao Kodaira Łyżwiarstwo szybkie Bieg na 500 m kobiet 18 lutego
Gold medal.svg Złoto Miho Takagi
Ayano Satō
Nana Takagi
Ayaka Kikuchi
Łyżwiarstwo szybkie Bieg drużynowy kobiet 21 lutego
Gold medal.svg Złoto Nana Takagi Łyżwiarstwo szybkie Bieg masowy kobiet 24 lutego
Silver medal.svg Srebro Miho Takagi Łyżwiarstwo szybkie Bieg na 1500 m kobiet 12 lutego
Silver medal.svg Srebro Akito Watabe Kombinacja norweska Skocznia normalna/10 km mężczyzn 14 lutego
Silver medal.svg Srebro Ayumu Hirano Snowboarding Halfpipe mężczyzn 14 lutego
Silver medal.svg Srebro Nao Kodaira Łyżwiarstwo szybkie Bieg na 1000 m kobiet 14 lutego
Silver medal.svg Srebro Shōma Uno Łyżwiarstwo figurowe Soliści 17 lutego
Bronze medal.svg Brąz Daichi Hara Narciarstwo dowolne Jazda po muldach mężczyzn 12 lutego
Bronze medal.svg Brąz Sara Takanashi Skoki narciarskie Skocznia normalna kobiet 12 lutego
Bronze medal.svg Brąz Miho Takagi Łyżwiarstwo szybkie Bieg na 1000 m kobiet 14 lutego
Bronze medal.svg Brąz Satsuki Fujisawa
Chinami Yoshida
Yumi Suzuki
Yurika Yoshida
Mari Motohashi
Curling Turniej kobiet 24 lutego

Skład reprezentacji[edytuj | edytuj kod]

Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Wynik Miejsce
Czas Pudła
Sprint kobiet – 7,5 km[10] Sari Furuya 23:21,5 1+1 49.
Rina Mitsuhashi 25:53,1 3+2 85.
Fuyuko Tachizaki 23:19,7 0+1 42.
Yurie Tanaka 24:21,6 1+1 68.
Bieg pościgowy kobiet – 10 km[11] Sari Furuya 37:02,1 2+1+1+1 54.
Fuyuko Tachizaki 37:07,9 2+0+2+3 56.
Bieg indywidualny kobiet – 15 km[12] Sari Furuya 53:11,0 2+2+3+2 85.
Asuka Hachisuka 50:30,2 1+1+1+1 81.
Fuyuko Tachizaki 50:06,9 3+1+2+1 76.
Yurie Tanaka 50:28,0 2+2+0+1 80.
Sztafeta kobiet – 4×6 km[13] Fuyuko Tachizaki
Sari Furuya
Rina Mitsuhashi
Yurie Tanaka
 
17:51,6
19:50,2
18:40,0
19:25,9
1:15:47,1
0+2
2+4
0+1
0+2
2+9
14.
16.
6.
17.
17.
Sprint mężczyzn – 10 km[14] Mikito Tachizaki 27:27,1 0+3 84.
Bieg indywidualny mężczyzn – 20 km[15] Mikito Tachizaki 54:11,5 0+1+2+0 64.

Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Czas Strata Miejsce
Bieg indywidualny kobiet na 10 km stylem dowolnym[16] Masako Ishida 27:03,5 +2:03,0 18.
Bieg łączony kobiet na 15 km[17] Masako Ishida 42:04,1 +1:19,2 14.
Bieg masowy kobiet na 30 km stylem klasycznym[18] Masako Ishida 1:26:38,4 +4:20,8 10.
Bieg indywidualny mężczyzn na 15 km stylem dowolnym[19] Keishin Yoshida 34:59,1 +1:15,2 13.
Bieg łączony mężczyzn na 30 km[20] Keishin Yoshida 1:18:23,0 +2:03,0 25.
Bieg masowy mężczyzn na 50 km stylem klasycznym[21] Keishin Yoshida 2:17:21,9 +8:59,8 23.

Curling[edytuj | edytuj kod]

Turniej kobiet[edytuj | edytuj kod]

Skład drużyny[22]
Round Robin
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A
[23]
Japonia Japonia 2 2 3 0 1 0 0 1 1 x 10
 Stany Zjednoczone Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 3 1 0 0 x 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B
[24]
 Dania 0 0 0 3 0 1 0 0 1 x 5
Japonia Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 0 0 3 2 0 x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D
[25]
 Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 0 1 1 0 0 0 5
Japonia Japonia 1 0 1 0 1 0 0 1 2 1 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
C
[26]
Japonia Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 1 0 1 0 0 0 1 0 6
 Chiny 0 0 2 0 1 0 0 3 0 0 1 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A
[27]
 Olimpijscy sportowcy z Rosji Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 1 0 0 1 0 x 5
Japonia Japonia 0 2 0 2 0 1 3 0 2 x 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B
[28]
Japonia Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 0 2 0 x x x 3
 Kanada 1 0 0 1 4 0 2 x x x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D
[29]
Japonia Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 1 0 0 0 2 1 5
 Szwecja 0 0 1 1 0 1 0 1 0 0 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C
[30]
 Wielka Brytania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 1 0 3 0 1 1 0 8
Japonia Japonia 0 3 0 0 0 0 2 0 0 1 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B
[31]
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 4 0 0 0 1 1 x 8
Japonia Japonia 0 0 1 0 2 0 1 0 0 x 4
Klasyfikacja po Round Robin[32]
Miejsce Kraj Mecze
W P
1.  Korea Południowa 8 1
2.  Szwecja 7 2
3.  Wielka Brytania 6 3
4. Japonia Japonia 5 4
5.  Chiny 4 5
6.  Kanada 4 5
7.  Szwajcaria 3 5
8.  Stany Zjednoczone 4 5
9.  Olimpijscy sportowcy z Rosji 2 7
10.  Dania 1 8
Półfinał
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A
[33]
 Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 1 0 2 0 0 1 0 0 1 8
Japonia Japonia 0 2 0 1 0 1 0 0 2 1 0 7
Mecz o 3. miejsce
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B
[34]
 Wielka Brytania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 0 0 0 0 0 3
Japonia Japonia 0 1 0 1 0 0 0 1 1 1 5
Klasyfikacja końcowa turnieju olimpijskiego[35]
Miejsce Zespół
1.  Szwecja
2.  Korea Południowa
3. Japonia Japonia
4.  Wielka Brytania
5.  Chiny
6.  Kanada
7.  Szwajcaria
8.  Stany Zjednoczone
9.  Olimpijscy sportowcy z Rosji
10.  Dania

Turniej mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Skład drużyny[36]
Round Robin
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D
[37]
 Norwegia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 1 1 0 1 0 x 4
Japonia Japonia 0 1 1 1 0 0 2 0 1 x 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C
[38]
 Wielka Brytania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 0 1 0 1 0 1 6
Japonia Japonia 0 1 0 0 1 0 2 0 1 0 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A
[39]
Japonia Japonia 0 2 0 1 0 0 0 2 0 0 5
 Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 1 0 0 1 0 0 0 1 6
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D
[40]
Japonia Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 2 0 0 0 0 1 6
 Włochy 0 1 0 2 0 0 0 1 1 0 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B
[41]
 Stany Zjednoczone 0 0 0 0 2 0 0 x x x 2
Japonia Japonia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 1 0 0 2 2 x x x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A
[42]
 Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 2 0 0 1 0 5 x x 11
Japonia Japonia 0 1 0 0 1 0 2 0 x x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B
[43]
Japonia Japonia 0 2 0 0 1 0 1 0 0 x 4
 Kanada Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 1 0 2 0 1 1 x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C
[44]
Japonia Japonia 0 0 3 0 0 2 0 0 0 1 6
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 0 0 2 0 0 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D
[45]
 Korea Południowa Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 0 4 0 3 x x 10
Japonia Japonia 0 1 0 2 0 0 1 0 x x 4
Klasyfikacja po Round Robin[46]
Miejsce Kraj Mecze
W P
1.  Szwecja 7 2
2.  Kanada 6 3
3.  Stany Zjednoczone 5 4
4.  Szwajcaria 5 4
5.  Wielka Brytania 5 4
6.  Norwegia 4 5
7.  Korea Południowa 4 5
8. Japonia Japonia 4 5
9.  Włochy 3 6
10.  Dania 2 7

Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Turniej kobiet[edytuj | edytuj kod]

Skład japońskiej reprezentacji[47]

Trenerzy:

Bramkarki:

Obrończynie:

Napastniczki:

Faza grupowa

10 lutego 2018 Japonia  1:2  Szwecja Kwandong Hockey Center, Gangneung

12 lutego 2018 Szwajcaria  3:1  Japonia Kwandong Hockey Center, Gangneung

14 lutego 2018  Korea 1:4  Japonia Kwandong Hockey Center, Gangneung
Tabela grupy B
Miejsce Zespół Mecze Punkty Wygrane Porażki Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramek
1. Szwajcaria Szwajcaria 3 9 3 0 13 2 +11
2. Szwecja Szwecja 3 6 2 1 11 3 +8
3. Japonia Japonia 3 3 1 2 6 6 0
4. Korea Korea 3 0 0 3 1 20 -19
Zdobywczynie bramek dla Japonii
Miejsce Zawodniczka Liczba bramek
1. Kubo, HanaeHanae Kubo 2
1. Ukita, RuiRui Ukita 2
3. Koike, ShioriShiori Koike 1
3. Ono, ShōkoShōko Ono 1
Klasyfikacja końcowa turnieju olimpijskiego[48]
Miejsce Zespół
1.  Stany Zjednoczone
2.  Kanada
3.  Finlandia
4. Olimpijscy sportowcy z Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 Olimpijscy sportowcy z Rosji
5.  Szwajcaria
6.  Japonia
7.  Szwecja
8.  Korea

Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

W składzie był również Takehiro Watanabe[49], jednak nie wystąpił w żadnej konkurencji.

Konkurencja Zawodnik Skoki Biegi Czas Miejsce
Skok Nota Miejsce Czas Miejsce
Konkurs indywidualny – skocznia normalna/10 km[50][51] Hideaki Nagai 101,0 104,2 14. 24:44,5 16. 26:30,5 14.
Akito Watabe 105,5 123,7 3. 24:28,2 9. 24:56,2 2.
Yoshito Watabe 104,0 114,3 8. 25:11,2 29. 26:16,2 12.
Gō Yamamoto 97,5 104,0 15. 26:11,1 42. 27:57,1 33.
Konkurs indywidualny – skocznia duża/10 km[52][53] Hideaki Nagai 134,0 121,0 13. 24:08,2 22. 25:20,2 12.
Akito Watabe 134,0 138,9 1. 24:05,00 20. 24:05,00 5.
Yoshito Watabe 121,0 110,6 20. 24:14,9 26. 26:07,9 20.
Gō Yamamoto 127,5 124,5 8. 24:34,2 32. 25:32,2 16.
Konkurs drużynowy – skocznia duża/4×5 km[54][55] Hideaki Nagai 127,0 106,8 6. 11:49,7 4. 47:59,6 4.
Gō Yamamoto 132,5 111,3 3. 12:22,1 9.
Yoshito Watabe 128,0 110,9 2. 11:43,5 7.
Akito Watabe 137,5 126,3 2. 12:04,3 7.

Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Taniec krótki Taniec dowolny Nota łączna
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Solistki[56][57][58] Satoko Miyahara 75,94 4. Q 146,44 4. 222,38 4.
Kaori Sakamoto 73,18 5. Q 136,53 6. 209,71 6.
Soliści[59][60][61] Yuzuru Hanyū 111,68 1. Q 206,17 2. 317,85 1.
Shōma Uno 104,17 3. Q 202,73 3. 306,90 2.
Keiji Tanaka 80,05 20. Q 164,78 15. 244,83 18.
Pary sportowe[62][63][64] Miu Suzaki
Ryūichi Kihara
57,74 21. NQ 57,74 21.
Pary taneczne[65][66][67] Kana Muramoto
Chris Reed
63,41 15. Q 97,22 13. 160,63 15.
Zawody drużynowe
[68][69][70][71][72][73][74][75][76]
Shōma Uno 103,25 (10) 1. N/A 50 5.
Keiji Tanaka N/A 148,36 (6) 5.
Satoko Miyahara 68,95 (7) 4. N/A
Kaori Sakamoto N/A 131,91 (6) 5.
Miu Suzaki
Ryūichi Kihara
57,42 (3) 8. 97,67 (6) 5.
Kana Muramoto
Chris Reed
62,15 (6) 5. 87,88 (6) 5.

Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Półfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Punkty Czas Miejsce Punkty Czas Miejsce
Bieg na 500 m kobiet[77] Arisa Go N/A 37,67 8.
Erina Kamiya N/A 38,255 13.
Nao Kodaira N/A 36,94 1.
Bieg na 1000 m kobiet[78] Arisa Go N/A 1:15,84 13.
Nao Kodaira N/A 1:13,82 2.
Miho Takagi N/A 1:13,98 3.
Bieg na 1500 m kobiet[79] Ayaka Kikuchi N/A 1:58,92 16.
Nao Kodaira N/A 1:56,11 6.
Miho Takagi N/A 1:54,55 2.
Bieg na 3000 m kobiet[80] Ayaka Kikuchi N/A 4:13,25 19.
Ayano Satō N/A 4:04,35 8.
Miho Takagi N/A 4:01,35 5.
Bieg na 5000 m kobiet[81] Misaki Oshigiri N/A 7:07,71 9.
Nana Takagi N/A 7:17,45 9.
Bieg masowy kobiet[82][83][84] Ayano Satō N/A 0 4:49,19 12. nq NQ
Nana Takagi N/A 5 8:55,14 5. Q 60 8:32,87 1.
Bieg drużynowy kobiet[85][86][87] Miho Takagi
Ayano Satō
Nana Takagi
Ayaka Kikuchi
2:56,09 2. Q N/A 2:58,94 1. QA N/A 2:53,89 1.
Bieg na 500 m mężczyzn[88] Tsubasa Hasegawa N/A 35,08 14.
Jōji Katō N/A 34,831 6.
Daichi Yamanaka N/A 34,78 5.
Bieg na 1000 m mężczyzn[89] Tsubasa Hasegawa N/A 1:09,83 20.
Takurō Oda N/A 1:08,568 5.
Daichi Yamanaka N/A 1:10,027 24.
Bieg na 1500 m mężczyzn[90] Shōta Nakamura N/A 1:47,38 24.
Takurō Oda N/A 1:45,44 5.
Shane Williamson N/A 1:46,21 10.
Bieg na 5000 m mężczyzn[91] Seitarō Ichinohe N/A 6:16,55 9.
Ryōsuke Tsuchiya N/A 6:22,45 16.
Bieg na 10 000 m mężczyzn[92] Ryōsuke Tsuchiya N/A 13:10,31 10.
Bieg masowy mężczyzn[93][94][95] Ryōsuke Tsuchiya N/A 0 7:55,77 11. nq NQ
Shane Williamson N/A 20 8:25,44 3. Q 0 7:46,19 11.
Bieg drużynowy mężczyzn[96][97][98] Seitarō Ichinohe
Shōta Nakamura
Ryōsuke Tsuchiya
Shane Williamson
3:41,62 5. QC N/A NQ N/A 3:41,62 5.

Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Czas łączny Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce
Slalom kobiet[99] Asa Andō DNF DNS DNF DNF1
Slalom gigant kobiet[100] Haruna Ishikawa 1:16,49 36. 1:12,50 31. 2:28,99 33.
Slalom mężczyzn[101] Naoki Yuasa 52,89 36. DNF DNF2
Slalom gigant mężczyzn[102] Tomoya Ishii 1:12,43 35. 1:12,35 29. 2:24,78 30.

Narciarstwo dowolne[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje 1/8 1/4 1/2 Finał Miejsce
T P1 P2 P3 W M T P1 P2 P3 W
Jazda po muldach kobiet[103][104] Arisa Murata 74,13 BYE 74,13 9. Q 70,77 NQ 70,77 18.
Halfpipe kobiet[105][106] Ayana Onozuka 74,60 84,80 84,80 5. Q 50,80 77,20 82,20 82,20 5.
Saori Suzuki 69,20 71,80 71,80 14. nq NQ 14.
Yurie Watabe 21,20 56,60 56,60 22. nq NQ 22.
Skicross kobiet[107][108][109] Reina Umehara 1:17,81 21. 3. nq NQ NQ 22.
Jazda po muldach mężczyzn[110][111][112] Shō Endō 75,73 75,38 75,73 7. Q 82,72 DNF NQ 10.
Daichi Hara 80,01 BYE 80,01 6. Q 81,29 82,30 82,19 82,19 3.
Ikuma Horishima 80,35 BYE 80,35 5. Q 79,64 DNF NQ 11.
Nobuyuki Nishi 75,17 75,15 75,17 9. Q 46,04 NQ 19.
Skoki akrobatyczne mężczyzn[113][114] Naoya Tabara 103,98 78,73 103,98 18. nq NQ 19.
Slopestyle mężczyzn[115][116] Taisei Yamamoto 56,00 70,40 70,40 20. nq NQ 20.

Short track[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Bieg na 500 m kobiet[117][118][119][120][121] Sumire Kikuchi 44,838 4. nq NQ 29.
Bieg na 1000 m kobiet[122][123][124][125][126] Sumire Kikuchi 1:30,970 3. nq NQ 20.
Hitomi Saitō 1:32,457 2. Q 1:30,804 4. nq NQ 16.
Bieg na 1500 m kobiet[127][128][129][130] Shione Kaminaga 2:28,719 6. nq NQ 30.
Sumire Kikuchi 2:29,665 3. Q 2:34,526 3. QB 2:54,450 4. 11.
Yūki Kikuchi DSQ NQ DSQ
Sztafeta 3000 m kobiet[131][132][133] Ayuko Itō
Shione Kaminaga
Sumire Kikuchi
Yūki Kikuchi
Hitomi Saitō
4:12,664 4. QB 4:13,072 4. 6.
Bieg na 500 m mężczyzn[134][135][136][137][138] Ryōsuke Sakazume 40,658 2. Q 40,563 2. Q 40,434 4. QB 40,985 4. 8.
Keita Watanabe 41,678 2. Q 41,354 4. nq NQ 16.
Bieg na 1000 m mężczyzn[139][140][141][142][143] Ryōsuke Sakazume DNF 3. ADV 1:24,099 2. Q 1:24,317 3. QB 1:27,522 1. 5.
Keita Watanabe 1:24,078 3. nq NQ 21.
Kazuki Yoshinaga 1:24,030 2. Q 1:24,649 4. nq NQ 13.
Bieg na 1500 m mężczyzn[144][145][146][147] Keita Watanabe 2:19,205 4. nq NQ 26.
Hiroki Yokoyama 2:13,323 4. nq NQ 23.
Kazuki Yoshinaga DSQ NQ DSQ
Sztafeta 5000 m mężczyzn[148][149][150] Ryōsuke Sakazume
Keita Watanabe
Hiroki Yokoyama
Kazuki Yoshinaga
6:42,655 4. QB 7:02,554 3. 7.

Skeleton[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Czas łączny Miejsce
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ślizg mężczyzn[151] Katsuyuki Miyajima 51,63 20. 52,15 27. 51,80 24. NQ 2:35,58 26.
Hiroatsu Takahashi 52,00 27. 51,50 21. 51,19 16. NQ 2:34,69 22.
Ślizg kobiet[152] Takako Oguchi 53,82 19. 53,41 18. 53,62 19. 53,11 18. 3:33,96 19.

Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Seria 1 Seria 2 Nota Miejsce
Skok Nota Miejsce Skok Nota Miejsce Skok Nota Miejsce
Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej[153][154] Daiki Itō 93,5 106,0 31. Q 103,0 110,3 19. Q 102,0 104,4 20. 214,7 20.
Noriaki Kasai 98,0 117,7 20. Q 104,5 113,9 16. Q 99,0 99,4 26. 213,3 21.
Junshirō Kobayashi 101,0 118,4 18. Q 93,0 98,8 31. nq NQ 98,8 31.
Ryōyū Kobayashi 98,0 115,3 21. Q 108,0 120,2 9. Q 108,0 120,6 7. 240,8 7.
Konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej[155] Yūki Itō 94,0 105,1 9. Q 93,0 98,8 10. 203,9 9.
Kaori Iwabuchi 93,5 98,2 11. Q 89,0 90,1 13. 188,3 12.
Yūka Setō 93,0 90,3 15. Q 89,0 81,7 24. 172,0 17.
Sara Takanashi 103,5 120,3 3. Q 103,5 123,5 3. 243,8 3.
Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej[156][157] Noriaki Kasai 122,5 104,2 22. Q 121,0 107,9 33. nq NQ 107,9 33.
Junshirō Kobayashi 115,0 89,5 37. Q 122,0 114,8 26. Q 122,0 110,0 24. 224,8 24.
Ryōyū Kobayashi 143,5 127,6 3. Q 135,5 134,0 7. Q 128,0 124,0 15. 258,0 10.
Taku Takeuchi 120,5 98,5 27. Q 124,0 114,1 27. Q 125,5 120,1 19. 234,2 22.
Konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej[158] Taku Takeuchi 124,0 113,6 6. 123,0 110,5 6. 940,5 6.
Daiki Itō 126,0 117,6 4. 123,0 109,8 6.
Noriaki Kasai 124,0 112,2 6. 125,0 117,9 4.
Ryōyū Kobayashi 132,5 132,1 6. 130,0 126,8 6.
suma 475,5 6. Q 465,0 6.

Snowboarding[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje 1/8 1/4 1/2 Finał Miejsce
P1 P2 W M P1 P2 P3 W
Big Air kobiet[159][160] Yuka Fujimori 82,00 94,25 94,25 2. Q 82,25 40,50 JNS 122,75 7.
Asami Hirono 27,50 37,75 37,75 24. nq NQ 24.
Reira Iwabuchi 80,00 92,75 92,75 3. Q 79,75 67,75 JNS 147,50 4.
Miyabi Onitsuka 81,75 86,50 86,50 7. Q 78,75 JNS 40,25 119,00 8.
Halfpipe kobiet[161][162] Kurumi Imai 54,75 50,00 54,75 15. nq NQ 15.
Haruna Matsumoto 80,75 84,25 84,25 3. Q 70,00 46,25 65,75 70,00 6.
Hikaru Ōe 10,00 51,00 51,00 17. nq NQ 17.
Sena Tomita 59,50 66,75 66,75 7. Q 65,25 34,50 60,50 65,25 8.
Slopestyle kobiet[163] Yuka Fujimori 63,73 48,51 63,73 9.
Asami Hirono 49,80 27,26 49,80 12.
Reira Iwabuchi 48,33 31,06 48,33 14.
Miyabi Onitsuka 33,25 39,55 39,55 19.
Slalom gigant równoległy kobiet[164][165][166][167] Tomoka Takeuchi N/A 1:32,86 6. Q -0,17 W +0,62 P NQ NQ 5.
Big Air mężczyzn[168][169] Hiroaki Kunitake 37,25 36,75 37,25 17. nq NQ 33.
Yūri Ōkubo 84,25 44,25 84,25 9. nq NQ 18.
Halfpipe mężczyzn[170][171] Ayumu Hirano 87,50 95,25 95,25 3. Q 35,25 95,25 43,25 95,25 2.
Taku Hiraoka 26,00 75,75 75,75 13. nq NQ 13.
Raibu Katayama 85,50 90,75 90,75 5. Q 85,75 25,00 87,00 87,00 7.
Yūto Totsuka 80,00 65,25 80,00 10. Q 39,25 7,00 DNS 39,25 11.
Slopestyle mężczyzn[172][173] Hiroaki Kunitake 39,45 43,16 43,16 14. nq NQ 26.
Yūri Ōkubo 24,45 75,05 75,05 8. nq NQ 14.
Slalom gigant równoległy mężczyzn[174][175][176][177] Masaki Shiba N/A 1:26,91 27. nq NQ NQ 27.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. NOC Entries - Japan (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games. [dostęp 2018-03-16].
  2. Skispringer Kasai in olympische recordboeken (niderl.). NOS.nl, 8 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  3. Opening Ceremony Flagbearers - Olympic Winter Games, PyeongChang 2018 (ang.). Międzynarodowy Komitet Olimpijski. [dostęp 2018-03-16].
  4. Closing Ceremony Flagbearers - Olympic Winter Games, PyeongChang 2018 (ang.). Międzynarodowy Komitet Olimpijski. [dostęp 2018-03-16].
  5. Medal Standings (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games. [dostęp 2018-03-16].
  6. Japan - medals (ang.). Międzynarodowy Komitet Olimpijski. [dostęp 2018-03-16].
  7. Multi-Medallists (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games. [dostęp 2018-03-16].
  8. Japan (ang.). Sports Reference. [dostęp 2018-03-16].
  9. Event Information: Countries (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games. [dostęp 2018-03-16].
  10. Alpensia Biathlon Centre - Biathlon - Women's 7.5km Sprint - Final Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  11. Alpensia Biathlon Centre - Biathlon - Women's 10km Pursuit - Final Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  12. Alpensia Biathlon Centre - Biathlon - Women's 15km Individual - Final Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 15 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  13. Alpensia Biathlon Centre - Biathlon - Women's 4x6km Relay - Final Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  14. Alpensia Biathlon Centre - Biathlon - Men's 10km Sprint - Final Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  15. Alpensia Biathlon Centre - Biathlon - Men's 20km Individual - Final Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 15 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  16. Alpensia Cross-Country Skiing Centre - Cross-Country Skiing - Ladies' 10km Free - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 15 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  17. Alpensia Cross-Country Skiing Centre - Cross-Country Skiing - Ladies' 7.5km + 7.5km Skiathlon - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  18. Alpensia Cross-Country Skiing Centre - Cross-Country Skiing - Ladies' 30km Mass Start Classic - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 25 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  19. Alpensia Cross-Country Skiing Centre - Cross-Country Skiing - Men's 15km Free - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 16 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  20. Alpensia Cross-Country Skiing Centre - Cross-Country Skiing - Men's 15km + 15km Skiathlon - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  21. Alpensia Cross-Country Skiing Centre - Cross-Country Skiing - Men's 50km Mass Start Classic - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  22. Olympic Winter Games PyeongChang 2018 - Teams: Women (ang.). Światowa Federacja Curlingu. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  23. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Round Robin Session 1 - Sheet A - Game Results (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 14 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  24. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Round Robin Session 2 - Sheet B - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 15 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  25. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Round Robin Session 3 - Sheet D - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 15 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  26. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Round Robin Session 5 - Sheet C - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  27. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Round Robin Session 6 - Sheet A - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  28. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Round Robin Session 8 - Sheet B - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 19 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  29. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Round Robin Session 9 - Sheet D - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 19 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  30. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Round Robin Session 10 - Sheet C - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  31. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Round Robin Session 12 - Sheet B - Game Results (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  32. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - After Round Robin - Competition Matrix (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  33. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Semi-final - Sheet A - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 23 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  34. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Bronze Medal Game - Sheet B - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  35. Gangneung Curling Centre - Curling - Women - Final Standings (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 25 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  36. Olympic Winter Games PyeongChang 2018 - Teams: Men (ang.). Światowa Federacja Curlingu. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  37. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - Round Robin Session 2 - Sheet D - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 14 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  38. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - Round Robin Session 3 - Sheet C - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 15 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  39. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - Round Robin Session 5 - Sheet A - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 16 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  40. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - Round Robin Session 6 - Sheet D - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  41. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - Round Robin Session 7 - Sheet B - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  42. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - Round Robin Session 8 - Sheet A - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  43. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - Round Robin Session 10 - Sheet B - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  44. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - Round Robin Session 11 - Sheet C - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  45. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - Round Robin Session 12 - Sheet D - Game - Shot by Shot (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  46. Gangneung Curling Centre - Curling - Men - After Round Robin - Competition Matrix (ang.). Światowa Federacja Curlingu, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-16)].
  47. Official Results Book. Ice Hockey (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games. s. 325. [dostęp 2018-03-16].
  48. Official Results Book. Ice Hockey (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games. s. 515. [dostęp 2018-03-16].
  49. The XXIII Olympic Winter Games PyeongChang 2018. Japanese Delegation Handbook (ang.). Japoński Komitet Olimpijski. s. 9. [dostęp 2018-03-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-10)].
  50. Alpensia Ski Jumping Centre - Nordic Combined - Individual Gundersen NH/10km - Ski Jumping Competition Round - Intermediate Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 14 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  51. Alpensia Cross-Country Centre - Nordic Combined - Individual Gundersen NH/10km - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 14 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  52. Alpensia Ski Jumping Centre - Nordic Combined - Individual Gundersen LH/10km - Ski Jumping Competition Round - Intermediate Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  53. Alpensia Cross-Country Centre - Nordic Combined - Individual Gundersen LH/10km - Cross-Country - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  54. Alpensia Ski Jumping Centre - Nordic Combined - Team Gundersen LH/4x5km - Ski Jumping Competition Round - Intermediate Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  55. Alpensia Cross-Country Centre - Nordic Combined - Team Gundersen LH/4x5km - Cross-Country - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  56. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Ladies Single Skating - Short Program - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  57. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Ladies Single Skating - Free Skating - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 23 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  58. Olympic Winter Games PyeongChang 2018 - Ladies Single Skating - Results (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska. [dostęp 2018-03-16].
  59. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Men Single Skating - Free Skating - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  60. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Men Single Skating - Short Program - Results Details (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 16 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  61. Olympic Winter Games PyeongChang 2018 - Men Single Skating - Result (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska. [dostęp 2018-03-16].
  62. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Pair Skating - Short Program - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 14 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  63. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Pair Skating - Free Skating - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 15 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  64. Olympic Winter Games PyeongChang 2018 - Pair Skating - Result (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska. [dostęp 2018-03-16].
  65. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Ice Dance - Short Dance - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 19 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  66. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Ice Dance - Free Dance - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  67. Olympic Winter Games PyeongChang 2018 - Ice Dance - Result (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska. [dostęp 2018-03-16].
  68. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Team Event - Men Single Skating Short Program - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 9 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  69. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Team Event - Men Single Skating Free Skating - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  70. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Team Event - Ladies Single Skating Short Program - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  71. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Team Event - Ladies Single Skating Free Skating - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  72. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Team Event - Pair Skating Short Program - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 9 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  73. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Team Event - Pair Skating Free Skating - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  74. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Team Event - Ice Dance Short Dance - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  75. Gangneung Ice Arena - Figure Skating - Team Event - Ice Dance Free Dance - Judges Details per Skater (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  76. Olympic Winter Games PyeongChang 2018 - Team Result (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska. [dostęp 2018-03-16].
  77. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' 500m - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  78. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' 1,000m - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 14 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  79. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' 1,500m - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  80. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' 3,000m - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  81. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' 5,000m - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 16 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  82. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' Mass Start - Semifinal 1 - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  83. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' Mass Start - Semifinal 2 - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  84. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' Mass Start - Final - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  85. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' Team Pursuit - Quarterfinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 19 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  86. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' Team Pursuit - Semifinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  87. Gangneung Oval - Speed Skating - Ladies' Team Pursuit - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  88. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's 500m - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 19 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  89. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's 1,000m - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 23 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  90. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's 1,500m - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 13 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  91. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's 5,000m - Results (ang.). Międzynarodowy Komitet Olimpijski, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  92. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's 10,000m - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 15 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  93. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's Mass Start - Semifinal 1 - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  94. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's Mass Start - Semifinal 2 - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  95. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's Mass Start - Final - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  96. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's Team Pursuit - Quarterfinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  97. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's Team Pursuit - Semifinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  98. Gangneung Oval - Speed Skating - Men's Team Pursuit - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  99. Yongpyong Alpine Centre - Alpine Skiing - Ladies' Slalom - Official Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 16 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  100. Yongpyong Alpine Centre - Alpine Skiing - Ladies' Giant Slalom - Official Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 15 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  101. Yongpyong Alpine Centre - Alpine Skiing - Men's Slalom - Official Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  102. Jeongseon Alpine Centre - Alpine Skiing - Men's Giant Slalom - Official Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  103. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Ladies' Moguls - Qualifications - Phase Results Summary (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  104. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Ladies' Moguls - Event Results Summary (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  105. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Ladies' Ski Halfpipe - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 19 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  106. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Ladies' Ski Halfpipe - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  107. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Ladies' Ski Cross - Seeding - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  108. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Ladies' Ski Cross - Finals - Brackets (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 23 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  109. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Ladies' Ski Cross - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 23 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  110. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Men's Moguls - Qualification 1 - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 9 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  111. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Men's Moguls - Qualification 2 - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  112. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Men's Moguls - Event Results Summary (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  113. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Men's Aerials - Qualifications - Phase Results Summary (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  114. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Men's Aerials - Event Results Summary (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  115. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Men's Ski Slopestyle - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  116. Phoenix Snow Park - Freestyle Skiing - Men's Ski Slopestyle - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  117. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 500m - Heats - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 13 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  118. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 500m - Quarterfinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 13 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  119. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 500m - Semifinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 13 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  120. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 500m - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 13 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  121. Short Track Speed Skating - Medals and Ranking – Ladies' 500m (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games. [dostęp 2018-03-16].
  122. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 1,000m - Heats - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  123. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 1,000m - Quarterfinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  124. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 1,000m - Semifinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  125. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 1,000m - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  126. Short Track Speed Skating - Medals and Ranking – Ladies' 1,000m (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games. [dostęp 2018-03-16].
  127. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 1,500m - Heats - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  128. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 1,500m - Semifinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  129. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 1,500m - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  130. Short Track Speed Skating - Medals and Ranking – Ladies' 1,500m (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games. [dostęp 2018-03-16].
  131. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 3,000m Relay - Heats - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  132. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 3,000m Relay - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  133. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Ladies' 3,000m Relay - Event Classification (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  134. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 500m - Heats - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 20 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  135. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 500m - Quarterfinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  136. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 500m - Semifinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  137. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 500m - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  138. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 500m - Event Classification (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  139. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 1,000m - Heats - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 13 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  140. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 1,000m - Quarterfinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  141. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 1,000m - Semifinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  142. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 1,000m - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  143. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 1,000m - Event Classification (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  144. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 1,500m - Heats - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  145. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 1,500m - Semifinals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  146. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 1,500m - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  147. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 1,500m - Event Classification (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  148. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 5,000m Relay - Heats - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 13 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  149. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 5,000m Relay - Finals - Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  150. Gangneung Ice Arena - Short Track Speed Skating - Men's 5,000m Relay - Event Classification (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  151. Olympic Sliding Centre - Skeleton - Men - Official Results (ang.). Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games, 16 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  152. Olympic Sliding Centre - Skeleton - Women - Official Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Bobsleja i Toboganu, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  153. Alpensia Ski Jumping Centre - Ski Jumping - Men's Normal Hill Individual - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 8 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  154. Alpensia Ski Jumping Centre - Ski Jumping - Men's Normal Hill Individual - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 9 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  155. Alpensia Ski Jumping Centre - Ski Jumping - Ladies' Normal Hill Individual - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  156. Alpensia Ski Jumping Centre - Ski Jumping - Men's Large Hill Individual - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 16 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  157. Alpensia Ski Jumping Centre - Ski Jumping - Men's Large Hill Individual - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  158. Alpensia Ski Jumping Centre - Ski Jumping - Men's Team - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 19 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  159. Alpensia Ski Jumping Centre - Snowboard - Ladies' Big Air - Qualification - Official Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 19 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  160. Alpensia Ski Jumping Centre - Snowboard - Ladies' Big Air - Official Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 22 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  161. Phoenix Snow Park - Snowboard - Ladies' Halfpipe - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  162. Phoenix Snow Park - Snowboard - Ladies' Halfpipe - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 13 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  163. Phoenix Snow Park - Snowboard - Ladies' Slopestyle - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 12 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  164. Phoenix Snow Park - Snowboard - Ladies' Parallel Giant Slalom - Qualification Run - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  165. Phoenix Snow Park - Snowboard - Ladies' Parallel Giant Slalom - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  166. Phoenix Snow Park - Snowboard - Ladies' Parallel Giant Slalom - Finals - Brackets (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  167. Phoenix Snow Park - Snowboard - Ladies' Parallel Giant Slalom - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  168. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Big Air - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 21 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  169. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Big Air - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  170. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Halfpipe - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 13 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  171. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Halfpipe - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 14 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  172. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Slopestyle - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  173. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Slopestyle - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  174. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Parallel Giant Slalom - Qualification Run - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  175. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Parallel Giant Slalom - Qualification - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  176. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Parallel Giant Slalom - Finals - Brackets (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].
  177. Phoenix Snow Park - Snowboard - Men's Parallel Giant Slalom - Results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 24 lutego 2018. [dostęp 2018-03-16].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]