Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – WKKW indywidualnie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Jeździectwo
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego
Złoty medal Niemcy Michael Jung
Srebrny medal Szwecja Sara Algotsson Ostholt
Brązowy medal Niemcy Sandra Auffarth

Indywidualny Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich został rozegrany między 28 a 31 lipca w Greenwich Park w Londynie. Tytuł mistrza olimpijskiego zdobył Niemiec Michael Jung. Drugie miejsce zajęła Szwedka Sara Algotsson Ostholt, a na trzeciej pozycji uplasowała się Niemka Sandra Auffarth.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data[1] Godzina
28 lipca 2012 10:00 Ujeżdżenie
29 lipca 2012
30 lipca 2012 12:30 Cross-country
31 lipca 2012 10:30 Skoki

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Na starcie stawiło się 74 zawodników. Pierwszą konkurencją było ujeżdżenie, w którym najlepiej spisał się Japończyk Yoshiaki Oiwa. W kolejnej rundzie zawodnicy musieli sprawdzić się w próbie terenowej czyli w cross-country. W tej konkurencji wyeliminowanych zostało 15 zawodników. Następnie zawodnicy uczestniczyli w skokach. Konkurencja została podzielona na dwie rundy. Pierwszą były eliminacje, po których do finału awansowało 25 zawodników. W finale skoków 24 zawodników ukończyło rywalizację. Najlepszy z nich okazał się Niemiec Michael Jung na koniu Sam.

M. Zawodnik/
Koń
Państwo Ujeżdżenie[2] Cross-
country[3]
Skoki Razem
(po kw. skoków)
[4]
Finał
skoków
Razem[5]
Gold medal.svg Michael Jung
(Sam)
 Niemcy 40.60 0.00 0.00 40.60 0.00 40.60
Silver medal.svg Sara Algotsson Ostholt
(Wega)
 Szwecja 39.30 0.00 0.00 39.30 4.00 43.30
Bronze medal.svg Sandra Auffarth
(Opgun Louvo)
 Niemcy 40.00 4.80 0.00 44.80 0.00 44.80
4. Andrew Nicholson
(Nereo)
 Nowa Zelandia 45.00 0.00 0.00 45.00 0.00 45.00
5. Mary King
(Imperial Cavalier)
 Wielka Brytania 40.90 1.20 0.00 42.10 8.00 50.10
6. Kristina Cook
(Miners Frolic)
 Wielka Brytania 42.00 0.00 1.00 43.00 8.00 51.00
7. Aoife Clark
(Master Crusoe)
 Irlandia 48.90 3.60 0.00 52.50 0.00 52.50
8. Zara Phillips
(High Kingdom)
 Wielka Brytania 46.10 0.00 7.00 53.10 0.00 53.10
9. Karen O’Connor
(Mr Medicott)
 Stany Zjednoczone 48.20 5.60 5.60 53.80 0.00 53.80
10. Jonathan Paget
(Clifton Promise)
 Nowa Zelandia 44.10 4.80 8.80 52.90 1.00 53.90
11. Vittoria Panizzoni
(Borough Pennyz)
 Włochy 53.50 0.00 1.00 54.50 0.00 54.50
12. Mark Todd
(Campino)
 Nowa Zelandia 39.10 0.40 7.00 46.50 8.00 54.50
13. Andrew Hoy
(Rutherglen)
 Australia 41.70 7.60 8.00 57.30 0.00 57.30
14. Joseph Murphy
(Electric Cruise)
 Irlandia 55.60 4.80 0.00 60.40 0.00 60.40
15. Karin Donckers
(Gazelle de la Brasserie)
 Belgia 40.00 11.60 4.00 55.60 6.00 61.60
16. Chris Burton
(HP Leilani)
 Australia 46.10 0.00 4.00 50.10 12.00 62.10
17. Nicolas Touzaint
(Hildago de L'Ile)
 Francja 47.60 7.60 5.00 57.20 7.00 64.20
18. Niklas Lindbäck
(Mister Pooh)
 Szwecja 45.20 2.80 9.00 57.00 11.00 68.00
19. Stefano Brecciaroli
(Apollo WD Wendi Kurt Hoev)
 Włochy 38.50 11.60 11.00 61.10 8.00 69.10
20. Ludvig Svennerstål
(Shamwari)
 Szwecja 43.70 0.40 8.00 52.10 20.00 72.10
21. Mark Kyle
(Coolio)
 Irlandia 58.70 7.20 6.00 71.90 4.00 75.90
22. Jessica Phoenix
(Exponential)
 Kanada 54.80 2.40 14.00 71.20 8.00 79.20
23. Phillip Dutton
(Mystery Whisper)
 Stany Zjednoczone 44.30 2.80 23.00 70.10 11.00 81.10
24. Lionel Guyon
(Nemetis de Lalou)
 Francja 50.90 20.00 0.00 70.90 21.00 91.90
25. Ingrid Klimke
(Butts Abraxxas)
 Niemcy 39.30 0.00 9.00 48.30 WC
26. Dirk Schrade
(King Artus)
 Niemcy 39.80 10.80 0.00 50.60 NQ
27. William Fox-Pitt
(Lionheart)
 Wielka Brytania 44.10 9.20 0.00 53.30
28. Nicola Wilson
(Opposition Buzz)
 Wielka Brytania 51.70 0.00 4.00 55.70
29. Caroline Powell
(Lenamore)
 Nowa Zelandia 52.20 1.60 4.00 57.80
30. Malin Petersen
(Sofarsogood)
 Szwecja 60.40 0.80 6.00 67.20
31. Peter Thomsen
(Barny)
 Niemcy 58.50 5.20 8.00 71.70
31. Jonelle Richards
(Flintstar)
 Nowa Zelandia 56.70 6.00 9.00 71.70
33. Andrew Heffernan
(Millthyne Corolla)
 Holandia 50.60 12.40 12.00 75.00
34. Virginie Caulier
(Nepal du Sudre)
 Belgia 48.30 21.20 9.00 78.50
35. Lucinda Fredericks
(Flying Finish)
 Australia 40.00 38.00 1.00 79.00
36. Linda Algotsson
(La Fair)
 Szwecja 59.80 20.00 0.00 79.80
37. William Coleman
(Twizzel)
 Stany Zjednoczone 46.30 36.40 2.00 84.70
38. Tim Lips
(Oncarlos)
 Holandia 51.70 22.00 13.00 86.70
39. Atsushi Negishi
(Pretty Darling)
 Japonia 50.40 25.60 12.00 88.00
40. Tiana Courdray
(Ringwood Magister)
 Stany Zjednoczone 52.00 25.60 11.00 88.60
41. Nina Ligon
(Butts Leon)
 Tajlandia 53.90 16.00 22.00 91.90
42. Ruy Fonseca
(Tom Bombadill Too)
 Brazylia 53.90 26.40 12.00 92.30
43. Ronald Zabala-Goetschel
(Master Rose)
 Ekwador 53.30 36.00 7.00 96.30
44. Marcelo Tosi
(Eleda All Black)
 Brazylia 58.00 29.60 10.00 97.60
45. Aurelien Kahn
(Cadiz)
 Francja 55.90 39.60 7.00 102.50
46. Marcio Carvalho
(Josephine)
 Brazylia 58.50 42.80 4.00 105.30
47. Mikhail Nastenko
(Coolroy Piter)
 Rosja 59.80 52.00 2.00 113.80
48. Toshiyuki Tanaka
(Marquis de Plescop)
 Japonia 55.00 60.00 4.00 119.00
49. Alexander Peternell
(Asih)
 Południowa Afryka 70.40 46.00 7.00 123.40
50. Denis Mesples
(Oregon de la Vigne)
 Francja 61.50 46.00 19.00 126.50
51. Samantha Albert
(Carraig Dubh)
 Jamajka 67.20 54.00 21.00 142.20
52. Aliaksandr Faminou
(Pasians)
 Białoruś 63.70 52.80 34.00 150.50
53. Andrei Korshunov
(Fabiy)
 Rosja 80.20 32.80 52.00 165.00
54. Donatien Schauly
(Ocarina du Chanois)
 Francja 44.40 7.20 WC
55. Boyd Martin
(Otis Barbotiere)
 Stany Zjednoczone 50.70 3.60
56. Joris van Springel
(Lully des Aulnes)
 Belgia 51.90 12.80
57. Paweł Spisak
(Wag)
 Polska 54.80 22.40
58. Marc Rigouts
(Dunkas)
 Belgia 50.70 56.80
59. Michelle Mueller
(Amistad)
 Kanada 57.00 63.20
Yoshiaki Oiwa
(Noonday de Conde)
 Japonia 38.10 EL NQ
Clayton Fredericks
(Bendigo)
 Australia 40.40
Kenki Sato
(Chippieh)
 Japonia 42.20
Sam Griffiths
(Happy Times)
 Australia 45.40
Camilla Speirs
(Portersize Just A Jiff)
 Irlandia 47.60
Hawley Bennett-Awad
(Gin & Juice)
 Kanada 48.70
Rebecca Howard
(Riddle Master)
 Kanada 50.60
Elaine Pen
(Vira)
 Holandia 52.20
Carl Bouckaert
(Cyrano Z)
 Belgia 53.00
Takayuki Yumira
(Latina)
 Japonia 58.50
Michael Ryan
(Ballylynch Adventure)
 Irlandia 60.20
Peter Barry
(Kilrodan Abbott)
 Kanada 61.70
Alena Tseliapushkina
(Passat)
 Białoruś 69.10
Harald Ambros
(O-Feltiz)
 Austria 69.50
Serguei Fofanoff
(Barbara)
 Brazylia 72.00

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Individual Eventing - Timetable (ang.). www.london2012.com. [dostęp 2012-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].
  2. Individual Ranking after Dressage (ang.). www.london2012.com. [dostęp 2012-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].
  3. Individual Ranking after Cross Country (ang.). www.london2012.com. [dostęp 2012-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-03)].
  4. Individual Ranking after Jumping 1 (ang.). www.london2012.com. [dostęp 2012-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].
  5. Individual Ranking after Jumping Final (ang.). www.london2012.com. [dostęp 2012-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-05)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]