Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – WKKW indywidualnie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Jeździectwo
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego indywidualnie
Złoty medal Niemcy Michael Jung
Srebrny medal Francja Astier Nicolas
Brązowy medal Stany Zjednoczone Phillip Dutton

Konkurencja Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana w dniach 6 - 9 sierpnia 2016 roku w Centro Nacional de Hipismo.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina
6 sierpnia 2016
7 sierpnia 2016
10:00
10:00
Ujeżdżenie
8 sierpnia 2016 10:00 Próba terenowa
9 sierpnia 2016 10:00 Skoki przez przeszkody kwalifikacje i runda finałowa

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ujeżdżenie[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Punkty
1. William Fox-Pitt  Wielka Brytania Chilli Morning 37.00
2. Chris Burton  Australia Santano II 37.60
3. Mathieu Lemoine  Francja Bart L 39.20
4. Ingrid Klimke  Niemcy Hale-Bob Old 39.50
5. Michael Jung  Niemcy Sam FBW 40.90
6. Thibaut Vallette  Francja Qing du Briot 41.00
7. Karin Donckers  Belgia Fletcha van't Verahof 41.10
8. Sandra Auffarth  Niemcy Opgun Louvo 41.60
9. Jonty Evans  Irlandia Cooley Rorke's Drift 41.80
10. Stefano Brecciaroli  Włochy Apollo WD Wendi Kurt 41.90
11. Astier Nicolas  Francja Piaf de B'Neville 42.00
12. Alex Hua Tian  Chiny Don Geniro 42.40
13. Shane Rose  Australia CP Qualified 42.50
14. Karim Laghouag  Francja Entebbe 43.40
15. Phillip Dutton  Stany Zjednoczone Mighty Nice 43.60
16. Pippa Funnell  Wielka Brytania Billy the Biz 43.90
17. Mark Todd  Nowa Zelandia Leonidas II 44.00
18. Julia Krajewski  Niemcy Samourai du Thot 44.80
19. Sara Algotsson Ostholt  Szwecja Reality 39 45.40
20. Tim Lips  Holandia Bayro 46.00
21. Alice Naber-Lozeman  Holandia Peter Parker 46.20
22. Sam Griffiths  Australia Paulank Brockagh 46.30
23. Clarke Johnstone  Nowa Zelandia Balmoral Sensation 46.50
24. Clark Montgomery  Stany Zjednoczone Loughan Glen 46.60
25. Felix Vogg  Szwajcaria Onfire 46.70
26. Padraig McCarthy  Irlandia Simon Porloe 46.80
26. Ruy Fonseca  Brazylia Tom Bombadill Too 46.80
26. Kitty King  Wielka Brytania Ceylor L A N 46.80
29. Tim Price  Nowa Zelandia Ringwood Sky Boy 47.00
29. Clare Abbott  Irlandia Euro Prince 47.00
29. Yoshiaki Oiwa  Japonia The Duke of Cavan 47.00
32. Gemma Tattersall  Wielka Brytania Quicklook V 47.20
33. Carlos Paro  Brazylia Summon Up the Blood 47.30
33. Lauren Kieffer  Stany Zjednoczone Veronica 47.30
35. Boyd Martin  Stany Zjednoczone Blackfoot Mystery 47.70
36. Frida Andersen  Szwecja Herta 47.90
37. Elmo Jankari  Finlandia Duchess Desiree 48.00
38. Pietro Roman  Włochy Barraduff 48.20
39. Aleksandr MarkoW  Rosja Kurfürstin 48.90
40. Carlos Lobos  Chile Ranco 49.30
41. Kathryn Robinson  Kanada Let It Bee 49.40
41. Rebecca Howard  Kanada Riddle Master 49.40
43. Jonelle Price  Nowa Zelandia Faerie Dianimo 49.50
44. Márcio Jorge  Brazylia Lissy Mac Wayer 50.00
45. Mark Kyle  Irlandia Jemilla 50.40
46. Luca Roman  Włochy Castlewoods Jake 50.80
47. Linda Algotsson  Szwecja Fairnet 50.90
48. Ludvig Svennerstal  Szwecja Aspe 51.00
49. Ben Vogg  Szwajcaria Noe Des Vatys 51.70
50. Jessica Phoenix  Kanada A Little Romance 52.00
51. Paweł Spisak  Polska Banderas 53.60
52. Joris Vanspringel  Belgia Lully des Aulnes 54.30
53. Merel Blom  Holandia Rumor Has It 54.40
54. Arianna Schivo  Włochy Quefira de l'Ormeau 55.00
55. Nicolas Wettstein  Ekwador Nadeville Merze 56.00
55. Lauren Billys  Portoryko Castle Larchfield Purdy 56.00
57. Colleen Loach  Kanada Qorry Blue D'Argouges 56.50
58. Stuart Tinney  Australia Pluto Mio 56.80
59. Márcio Appel  Brazylia Iberon Jmen 57.20
60. Ryuzo Kitajima  Japonia Just Chocolate 57.70
61. Camilla Kruger  Zimbabwe Biarritz 59.40
62. Andrey Mitin  Rosja Gurza 59.90
63. Albert Hermoso Farras  Hiszpania Hito CP 64.30
64. Theo van de Vendel  Holandia Zidane 65.70
65. Evgeniya Ovchinnikova  Rosja Orion 66.00

Próba terenowa[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Próba terenowa Ujężdżenie Łącznie
1. Chris Burton  Australia Santano II 0.00 37.60 37.60
2. Michael Jung  Niemcy Sam FBW 0.00 40.90 40.90
3. Astier Nicolas  Francja Piaf de B'Neville 0.00 42.00 42.00
4. Mark Todd  Nowa Zelandia Leonidas II 2.00 44.00 46.00
5. Phillip Dutton  Stany Zjednoczone Mighty Nice 3.20 43.60 46.80
6. Boyd Martin  Stany Zjednoczone Blackfoot Mystery 3.20 47.70 50.90
7. Carlos Paro  Brazylia Summon Up the Blood 4.00 47.30 51.30
Clarke Johnstone  Nowa Zelandia Balmoral Sensation 4.80 46.50 51.30
9. Sam Griffiths  Australia Paulank Brockagh 6.80 46.30 53.10
10. Mathieu Lemoine  Francja Bart L 14.40 39.20 53.60
11. Alex Hua Tian  Chiny Don Geniro 13.20 42.40 55.60
12. Frida Andersen  Szwecja Herta 9.20 47.90 57.10
13. Jonelle Price  Nowa Zelandia Faerie Dianimo 8.00 49.50 57.50
14. Stuart Tinney  Australia Pluto Mio 2.80 56.80 59.60
15. Rebecca Howard  Kanada Riddle Master 12.40 49.40 61.80
16. Jonty Evans  Irlandia Cooley Rorke's Drift 22.80 41.80 64.60
17. Yoshiaki Oiwa  Japonia The Duke of Cavan 18.00 47.00 65.00
18. Thibaut Vallette  Francja Qing du Briot 14.40 41.00 65.40
19. Ingrid Klimke  Niemcy Hale-Bob Old 26.00 39.50 65.50
20. Sandra Auffarth  Niemcy Opgun Louvo 24.80 41.60 66.40
Merel Blom  Holandia Rumor Has It 12.00 54.40 66.40
22. William Fox-Pitt  Wielka Brytania Chilli Morning 30.40 37.00 67.40
23. Pietro Roman  Włochy Barraduff 20.00 48.20 68.20
24. Marcio Jorge  Brazylia Lissy Mac Wayer 20.00 50.00 70.00
25. Tim Lips  Holandia Bayro 28.00 46.00 74.00
26. Joris Vanspringel  Belgia Lully des Aulnes 21.60 54.30 75.90
27. Ludvig Svennerstal  Szwecja Aspe 28.40 51.00 79.40
28. Pippa Funnell  Wielka Brytania Billy the Biz 40.40 43.90 84.30
29. Elmo Jankari  Finlandia Duchess Desiree 42.80 48.00 90.80
30. Carlos Lobos  Chile Ranco 42.80 49.30 92.10
31. Karim Laghouag  Francja Entebbe 50.40 43.40 93.80
32. Alice Naber-Lozeman  Holandia Peter Parker 52.00 46.20 98.20
33. Camilla Kruger  Zimbabwe Biarritz 40.40 59.40 99.80
34. Kitty King  Wielka Brytania Ceylor L A N 53.60 46.80 100.40
35. Mark Kyle  Irlandia Jemilla 50.80 50.40 101.20
36. Arianna Schivo  Włochy Quefira de l'Ormeau 50.40 55.00 105.40
37. Sara Algotsson Ostholt  Szwecja Reality 39 61.20 45.40 106.60
38. Clare Abbott  Irlandia Euro Prince 107.90 47.00 112.60
39. Márcio Appel  Brazylia Iberon Jmen 64.40 57.20 121.60
40. Luca Roman  Włochy Castlewoods Jake 71.60 50.80 122.40
41. Jessica Phoenix  Kanada A Little Romance 75.60 52.00 127.60
42. Ryuzo Kitajima  Japonia Just Chocolate 74.40 57.70 132.10
43. Ben Vogg  Szwajcaria Noe Des Vatys 82.40 51.70 134.10
44. Gemma Tattersall  Wielka Brytania Quicklook V 89.60 47.20 136.80
45. Colleen Loach  Kanada Qorry Blue D'Argouges 85.20 56.50 141.70
46. Lauren Billys  Portoryko Castle Larchfield Purdy 88.40 56.00 144.40
47. Ruy Fonseca  Brazylia Tom Bombadill Too 112.00 46.80 158.80
48. Linda Algotsson  Szwecja Fairnet 109.60 50.90 160.50
- Clark Montgomery  Stany Zjednoczone Loughan Glen Wycofał się 46.60 DNF
Nicolas Wettstein  Ekwador Nadeville Merze Wycofał się 56.00 DNF
Karin Donckers  Belgia Fletcha van't Verahof Wyeliminowany 41.10 DNF
Stefano Brecciaroli  Włochy Apollo WD Wendi Kurt Wyeliminowany 41.90 DNF
Shane Rose  Australia CP Qualified Wyeliminowany 42.50 DNF
Julia Krajewski  Niemcy Samourai du Thot Wyeliminowany 44.80 DNF
Felix Vogg  Szwajcaria Onfire Wyeliminowany 46.70 DNF
Padraig McCarthy  Irlandia Simon Porloe Wyeliminowany 46.80 DNF
Tim Price  Nowa Zelandia Ringwood Sky Boy Wyeliminowany 47.00 DNF
Lauren Kieffer  Stany Zjednoczone Veronica Wyeliminowany 47.30 DNF
Aleksandr Markow  Rosja Kurfürstin wyeliminowany 48.90 DNF
Kathryn Robinson  Kanada Let It Bee wyeliminowany 49.40 DNF
Paweł Spisak  Polska Banderas wyeliminowany 53.60 DNF
Andrey Mitin  Rosja Gurza wyeliminiowany 59.90 DNF
Albert Hermoso Farras  Hiszpania Hito CP wyeliminowany 64.30 DNF
Theo van de Vendel  Holandia Zidane wyeliminiowany 65.70 DNF
Evgeniya Ovchinnikova  Rosja Orion Rezygnacja 66.00 DNF

Skoki przez przeszkody (Runda kwalifikacyjna)[edytuj | edytuj kod]

Do finału awansowało 25 zawodników (maksymalnie trzech z jednego kraju).

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Ujężdżenie Próba terenowa Skoki Łącznie Uwagi
1. Michael Jung  Niemcy Sam FBW 40.90 0.00 0.00 40.90 Q
2. Astier Nicolas  Francja Piaf de B'Neville 42.00 0.00 0.00 42.00 Q
3. Chris Burton  Australia Santano II 37.60 0.00 8.00 45.60 Q
4. Phillip Dutton  Stany Zjednoczone Mighty Nice 43.60 3.20 1.00 47.80 Q
5. Clarke Johnstone  Nowa Zelandia Balmoral Sensation 46.50 4.80 0.00 51.30 Q
6. Sam Griffiths  Australia Paulank Brockagh 46.30 6.80 0.00 53.10 Q
7. Boyd Martin  Stany Zjednoczone Blackfoot Mystery 47.70 3.20 8.00 58.90 Q
8. Alex Hua Tian  Chiny Don Geniro 42.40 13.20 4.00 59.60 Q
9. Mathieu Lemoine  Francja Bart L 39.20 14.40 8.00 61.60 Q
10. Rebecca Howard  Kanada Riddle Master 49.40 12.40 0.00 61.80 Q
11. Mark Todd  Nowa Zelandia Leonidas II 44.00 2.00 16.00 62.00 Q
12. Carlos Paro  Brazylia Summon Up the Blood 47.30 4.00 12.00 63.30 Q
13. Jonty Evans  Irlandia Cooley Rorke's Drift 41.80 22.80 0.00 64.60 Q
14. Thibaut Vallette  Francja Qing du Briot 41.00 14.40 0.00 65.40 Q
15. Jonelle Price  Nowa Zelandia Faerie Dianimo 49.50 8.00 8.00 65.50 Q
Ingrid Klimke  Niemcy Hale-Bob Old 39.50 26.00 0.00 65.50 Q
17. Sandra Auffarth  Niemcy Opgun Louvo 41.60 24.80 0.00 66.40 Q
18. William Fox-Pitt  Wielka Brytania Chilli Morning 37.00 30.40 0.00 67.40 Q
19. Merel Blom  Holandia Rumor Has It 54.40 12.00 2.00 68.40 Q
20. Yoshiaki Oiwa  Japonia The Duke of Cavan 47.00 18.00 4.00 69.00 Q
21. Stuart Tinney  Australia Pluto Mio 56.80 2.80 17.00 76.60 Q
22. Marcio Jorge  Brazylia Lissy Mac Wayer 50.00 20.00 10.00 80.00 Q
23. Tim Lips  Holandia Bayro 46.00 28.00 8.00 82.00 Q
24. Pietro Roman  Włochy Barraduff 48.20 20.00 14.00 82.20 Q
25. Joris Vanspringel  Belgia Lully des Aulnes 54.30 21.60 8.00 83.90 Q
26. Pippa Funnell  Wielka Brytania Billy the Biz 43.90 40.40 0.00 84.30
27. Ludvig Svennerstal  Szwecja Aspe 51.00 28.40 8.00 87.40
28. Karim Laghouag  Francja Entebbe 43.40 50.40 1.00 94.80
29. Carlos Lobos  Chile Ranco 49.30 42.80 4.00 96.10
30. Kitty King  Wielka Brytania Ceylor L A N 46.80 53.60 0.00 100.40
31. Elmo Jankari  Finlandia Duchess Desiree 48.00 42.80 10.00 100.80
32. Alice Naber-Lozeman  Holandia Peter Parker 46.20 52.00 4.00 102.20
33. Mark Kyle  Irlandia Jemilla 50.40 50.80 8.00 109.20
34. Arianna Schivo  Włochy Quefira de l'Ormeau 55.00 50.40 4.00 109.40
35. Camilla Kruger  Zimbabwe Biarritz 59.40 40.40 12.00 111.80
36. Sara Algotsson Ostholt  Szwecja Reality 39 45.40 61.20 6.00 112.60
Clare Abbott  Irlandia Euro Prince 47.00 107.90 0.00 112.60
38. Jessica Phoenix  Kanada A Little Romance 52.00 75.60 4.00 131.60
39. Márcio Appel  Brazylia Iberon Jmen 57.20 64.40 16.00 137.60
40. Luca Roman  Włochy Castlewoods Jake 50.80 71.60 16.00 138.40
41. Gemma Tattersall  Wielka Brytania Quicklook V 47.20 89.60 4.00 140.80
42. Colleen Loach  Kanada Qorry Blue D'Argouges 56.50 85.20 4.00 145.70
43. Ben Vogg  Szwajcaria Noe Des Vatys 51.70 82.40 14.00 148.10
44. Lauren Billys  Portoryko Castle Larchfield Purdy 56.00 88.40 11.00 155.40
45. Linda Algotsson  Szwecja Fairnet 50.90 109.60 4.00 164.50
- Ruy Fonseca  Brazylia Tom Bombadill Too 46.80 112.00 Wyeliminowany DNF
Frida Andersen  Szwecja Herta 47.90 9.20 Rezygnacja DNF
Ryuzo Kitajima  Japonia Just Chocolate 57.70 74.40 Rezygnacja DNF

Runda finałowa[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Ujężdżenie Próba terenowa Skoki (runda 1) Skoki (runda finałowa) Łącznie
Gold medal.svg Michael Jung  Niemcy Sam FBW 40.90 0.00 0.00 0.00 40.90
Silver medal.svg Astier Nicolas  Francja Piaf de B'Neville 42.00 0.00 0.00 6.00 48.00
Bronze medal.svg Phillip Dutton  Stany Zjednoczone Mighty Nice 43.60 3.20 1.00 4.00 51.80
4. Sam Griffiths  Australia Paulank Brockagh 46.30 6.80 0.00 0.00. 53.10
5. Chris Burton  Australia Santano II 37.60 0.00 8.00 8.00 53.60
6. Clarke Johnstone  Nowa Zelandia Balmoral Sensation 46.50 4.80 0.00 8.00 59.30
7. Mark Todd  Nowa Zelandia Leonidas II 44.00 2.00 16.00 0.00 62.00
8. Alex Hua Tian  Chiny Don Geniro 42.40 13.20 4.00 4.00 63.60
9. Jonty Evans  Irlandia Cooley Rorke's Drift 41.80 22.80 0.00 0.00 64.60
10. Rebecca Howard  Kanada Riddle Master 49.40 12.40 0.00 4.00 65.80
11. Sandra Auffarth  Niemcy Opgun Louvo 41.60 24.80 0.00 0.00 66.40
12. William Fox-Pitt  Wielka Brytania Chilli Morning 37.00 30.40 0.00 0.00 67.40
13. Thibaut Vallette  Francja Qing du Briot 41.00 14.40 0.00 4.00 69.40
14. Ingrid Klimke  Niemcy Hale-Bob Old 39.50 26.00 0.00 4.00 69.50
15. Mathieu Lemoine  Francja Bart L 39.20 14.40 8.00 8.00 69.60
16. Boyd Martin  Stany Zjednoczone Blackfoot Mystery 47.70 3.20 8.00 12.00 70.90
17. Jonelle Price  Nowa Zelandia Faerie Dianimo 49.50 8.00 8.00 8.00 73.50
18. Carlos Paro  Brazylia Summon Up the Blood 47.30 4.00 12.00 12.00 75.30
19. Merel Blom  Holandia Rumor Has It 54.40 12.00 2.00 8.00 76.40
20. Yoshiaki Oiwa  Japonia The Duke of Cavan 47.00 18.00 4.00 8.00 77.00
21. Tim Lips  Holandia Bayro 46.00 28.00 8.00 0.00 82.00
22. Stuart Tinney  Australia Pluto Mio 56.80 2.80 17.00 8.00 84.60
23. Pietro Roman  Włochy Barraduff 48.20 20.00 14.00 4.00 86.20
24. Joris Vanspringel  Belgia Lully des Aulnes 54.30 21.60 8.00 4.00 87.90
25. Marcio Jorge  Brazylia Lissy Mac Wayer 50.00 20.00 10.00 8.00 88.00

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]