Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – skoki indywidualnie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Jeździectwo
Skoki przez przeszkody indywidualnie
Złoty medal Wielka Brytania Nick Skelton
Srebrny medal Szwecja Peder Fredricson
Brązowy medal Kanada Eric Lamaze

Konkurencja skoków przez przeszkody podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana w dniach 1419 sierpnia 2016 roku w Centro Nacional de Hipismo.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina
14 sierpnia 2016 10:00 Runda 1
16 sierpnia 2016 10:00' Runda 2
17 sierpnia 2016 10:00 Runda 3
19 sierpnia 2016 12:00 Finały – Runda A i Runda B

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje odbywały się w trzech rundach. W pierwszej rundzie startowało 75 zawodników. Do drugiej rundy kwalifikacji awansowali jeźdźcy z pierwszych 60 miejsc. Wyniki tej rundy były zaliczane do dalszej rywalizacji indywidualnej. Do trzeciej rundy kwalifikacji awansowało 45 zawodników z najlepszymi rezultatami. Do finału awansowało 35 zawodników z najlepszymi rezultatami z uwzględnieniem, iż z jednego kraju w rozgrywce finałowej może wystartować tylko trzech jeźdźców.

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Runda 1.[edytuj | edytuj kod]

W pierwszej rundzie limit czasu wynosił 1:22 min.

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Łącznie Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Christian Ahlmann  Niemcy Taloubet Z 0 0 0 Q
Kent Farrington  Stany Zjednoczone Voyeur 0 0 0 Q
Janika Sprunger  Szwajcaria Bonne Chance CW 0 0 0 Q
Philippe Rozier  Francja Rahotep de Toscane 0 0 0 Q
Stephan Barcha  Brazylia Landpeter do Feroleto 0 0 0 Q
Meredith Michaels-Beerbaum  Niemcy Fibonacci 0 0 0 Q
Jérôme Guery  Belgia Gran Cru Van de Roz 0 0 0 Q
Maikel van der Vleuten  Holandia Verdi 0 0 0 Q
Sheikh Ali Al-Thani  Katar First Division 0 0 0 Q
Peder Fredricson  Szwecja All In 0 0 0 Q
Álvaro Doda de Miranda  Brazylia Cornetto K 0 0 0 Q
Daniel Deusser  Niemcy First Class 0 0 0 Q
Edwina Tops-Alexander  Australia Linera Tequila 0 0 0 Q
Amy Millar  Kanada Heros 0 0 0 Q
Roger-Yves Bost  Francja Sydney une Prince 0 0 0 Q
Henrik von Eckermann  Szwecja Yajamila 0 0 0 Q
Pedro Veniss  Brazylia Quabri de l'Isle 0 0 0 Q
Karim El-Zoghby  Egipt Amelia 0 0 0 Q
John Whitaker  Wielka Brytania Omellaia 0 0 0 Q
Harrie Smolders  Holandia Emeraid 0 0 0 Q
Eric Lamaze  Kanada Fine Lady 5 0 0 0 Q
Sergio Álvarez Moya  Hiszpania Carlo 273 0 0 0 Q
Steve Guerdat  Szwajcaria Nino des Buissonets 0 0 0 Q
Rene Tebbel  Ukraina Zipper 0 0 0 Q
25. Ali Al-Rumaihi  Katar Gunder 0 1 1 Q
Nestor Nielsen van Hoff  Urugwaj Prince Royal Z de la Luz 0 1 1 Q
27. Eduardo Menezes  Brazylia Quintol 4 0 4 Q
Nick Skelton  Wielka Brytania Big Star 4 0 4 Q
Jeroen Dubbeldam  Holandia Zenith 4 0 4 Q
Yann Candele  Kanada First Choice 15 4 0 4 Q
Pilar Lucrecia Cordón  Hiszpania Gribouille du Lys 4 0 4 Q
Abdelkebir Ouaddar  Maroko Quickly de Kreisker 4 0 4 Q
Ben Maher  Wielka Brytania Tic Tac 4 0 4 Q
Scott Keach  Australia Fedor 4 0 4 Q
Lucy Davis  Stany Zjednoczone Barron 4 0 4 Q
Tiffany Foster  Kanada Tripple X III 4 0 4 Q
Manuel Fernández Saro  Hiszpania U Watch 4 0 4 Q
Romain Duguet  Szwajcaria Quorida de Treho 4 0 4 Q
Reiko Takeda  Japonia Bardolino 4 0 4 Q
Ulrich Kirchhoff  Ukraina Prince de la Mare 4 0 4 Q
Kevin Staut  Francja Reveur de Hurtebise 4 0 4 Q
Matias Albarracin  Argentyna Cannavaro 9 4 0 4 Q
Michael Whitaker  Wielka Brytania Cassionato 4 0 4 Q
McLain Ward  Stany Zjednoczone Azur 4 0 4 Q
Eduardo Álvarez Aznar  Hiszpania Rockfeller de Pleville 4 0 4 Q
Martin Fuchs  Szwajcaria Clooney 4 0 4 Q
José Maria Larocca  Argentyna Cornet du Lys 4 0 4 Q
Ludger Beerbaum  Niemcy Casello 4 0 4 Q
Elizabeth Madden  Stany Zjednoczone Cortes'c' 4 0 4 Q
Bassem Hassan Mohammed  Katar Dejavu 4 0 4 Q
50. Alonso Valdéz  Peru Chief 4 2 6 Q
51. Ramiro Quintana  Argentyna Appy Cara 4 3 7 Q
53. Matt Williams  Australia Valinski S 8 0 8 Q
Luciana Diniz  Portugalia Fit for Fun 13 8 0 8 Q
Hamad Al-Attiyah  Katar Appagino 2 8 0 8 Q
Malin Baryard-Johnsson  Szwecja Cue Channa 8 0 8 Q
René Lopez  Kolumbia Con Dios III 8 0 8 Q
Greg Broderick  Irlandia Going Gloabal 8 0 8 Q
Pablo Barrios  Wenezuela Antares 8 0 8 Q
James Paterson-Robinson  Australia Amarillo 8 0 8 Q
61. Ömer Karaevli  Turcja Roso au Crosnier 12 1 13
Emanuel Andrade  Wenezuela Hardrock Z 12 1 13
63. Daniel Bluman  Kolumbia Apardi 12 3 15
64. Toshiki Masui  Japonia Taloubetdarco K Z 16 0 16
Taizo Sugitani  Japonia Imothep 16 0 16
Rolf-Göran Bengtsson  Szwecja Unita 16 0 16
67. Emanuele Gaudiano  Włochy Caspar 232 24 3 27
68. Cassio Rivetti  Ukraina Fine Fleur du Marais wyeliminowany 47
Bruno Passaro  Argentyna Chicago Z wyeliminowany 47
Daisuke Fukushima  Japonia Cornet 36 wyeliminowany 47
Ferenc Szentirmai  Ukraina Chadino wyeliminowany 47
Sheau Wong  Chińskie Tajpej Zadarijke V wyeliminowany 47
Pénélope Leprevost  Francja Flora de Mariposa Wyeliminowany 47
Nicola Philippaerts  Belgia Zilverstar T DSQ
Jur Vrieling  Holandia Zirocco Blue DSQ

Runda 2.[edytuj | edytuj kod]

W drugiej rundzie parkur miał długość 550 m, a limit czasu wynosił 1:21 min.

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Runda 1 Łącznie kary Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Kent Farrington  Stany Zjednoczone Voyeur 0 0 0 0 Q
Christian Ahlmann  Niemcy Taloubet Z 0 0 0 0 Q
Peder Fredricson  Szwecja All In 0 0 0 0 Q
Maikel van der Vleuten  Holandia Verdi 0 0 0 0 Q
Meredith Michaels-Beerbaum  Niemcy Fibonacci 0 0 0 0 Q
Harrie Smolders  Holandia Emeraid 0 0 0 0 Q
Álvaro Doda de Miranda  Brazylia Cornetto K 0 0 0 0 Q
Daniel Deußer  Niemcy First Class 0 0 0 0 Q
Sergio Álvarez Moya  Hiszpania Carlo 273 0 0 0 0 Q
Eric Lamaze  Kanada Fine Lady 5 0 0 0 0 Q
Pedro Veniss  Brazylia Quabri de l'Isle 0 0 0 0 Q
12. Rene Tebbel  Ukraina Zipper 0 1 0 1 Q
Roger-Yves Bost  Francja Sydney une Prince 0 1 0 1 Q
14. Ali Al-Rumaihi  Katar Gunder 0 1 1 2 Q
15. Jeroen Dubbeldam  Holandia Zenith 0 0 4 4 Q
Yann Candele  Kanada First Choice 15 0 0 4 4 Q
Philippe Rozier  Francja Rahotep de Toscane 4 0 0 4 Q
Eduardo Menezes  Brazylia Quintol 0 0 4 4 Q
Lucy Davis  Stany Zjednoczone Barron 0 0 4 4 Q
Sheikh Ali Al-Thani  Katar First Division 4 0 0 4 Q
Romain Duguet  Szwajcaria Quorida de Treho 0 0 4 4 Q
Kevin Staut  Francja Reveur de Hurtebise 0 0 4 4 Q
McLain Ward  Stany Zjednoczone Azur 0 0 4 4 Q
Henrik von Eckermann  Szwecja Yajamila 4 0 0 4 Q
Martin Fuchs  Szwajcaria Clooney 0 0 4 4 Q
26. Reiko Takeda  Japonia Bardolino 0 1 4 5 Q
Matias Albarracin  Argentyna Cannavaro 9 0 1 4 5 Q
Edwina Tops-Alexander  Australia Linera Tequila 4 1 0 5 Q
Amy Millar  Kanada Heros 4 1 0 5 Q
30. Luciana Diniz  Portugalia Fit for Fun 13 0 0 8 8 Q
Ramiro Quintana  Argentyna Appy Cara 0 1 7 8 Q
Matt Williams  Australia Valinski S 0 0 8 8 Q
Ulrich Kirchhoff  Ukraina Prince de la Mare 4 0 4 8 Q
Nick Skelton  Wielka Brytania Big Star 4 0 4 8 Q
Janika Sprunger  Szwajcaria Bonne Chance CW 8 0 0 8 Q
Ben Maher  Wielka Brytania Tic Tac 4 0 4 8 Q
Manuel Fernández Saro  Hiszpania U Watch 4 0 4 8 Q
Tiffany Foster  Kanada Tripple X III 4 0 4 8 Q
Bassem Hassan Mohammed  Katar Dejavu 4 0 4 8 Q
Steve Guerdat  Szwajcaria Nino des Buissonets 8 0 0 8 Q
Ludger Beerbaum  Niemcy Casello 4 0 4 8 Q
42. Karim El-Zoghby  Egipt Amelia 8 1 0 9 Q
Michael Whitaker  Wielka Brytania Cassionato 4 1 4 9 Q
44. Nestor Nielsen van Hoff  Urugwaj Prince Royal Z de la Luz 8 1 1 10 Q
Jérôme Guery  Belgia Gran Cru Van de Roz 8 2 0 10 Q
46. José Maria Larocca  Argentyna Cornet du Lys 8 0 4 12
Pilar Lucrecia Cordón  Hiszpania Gribouille du Lys 8 0 4 12
Malin Baryard-Johnsson  Szwecja Cue Channa 4 0 8 12
Elizabeth Madden  Stany Zjednoczone Cortes'c' 8 0 4 12
50. Greg Broderick  Irlandia Going Gloabal 4 1 8 13
Abdelkebir Ouaddar  Maroko Quickly de Kreisker 8 1 4 13
Hamad Al-Attiyah  Katar Appagino 2 4 1 8 13
53. James Paterson-Robinson  Australia Amarillo 8 1 8 17
54. Pablo Barrios  Wenezuela Antares 12 0 8 20
55. René Lopez  Kolumbia Con Dios III 12 1 8 21
56. Alonso Valdéz  Peru Chief 16 0 6 22
57. John Whitaker  Wielka Brytania Omellaia 20 3 0 23
Scott Keach  Australia Fedor Wyeliminowany
Eduardo Álvarez Aznar  Hiszpania Rockfeller de Pleville Wyeliminowany
Stephan Barcha  Brazylia Landpeter do Feroleto DSQ

Runda 3.[edytuj | edytuj kod]

W trzeciej rundzie limit czasu wynosił 1:22 min.

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Runda 1+2 Łącznie kary Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Eric Lamaze  Kanada Fine Lady 5 0 0 0 0 Q
2. Kent Farrington  Stany Zjednoczone Voyeur 0 1 0 1 Q
Peder Fredricson  Szwecja All In 0 1 0 1 Q
Maikel van der Vleuten  Holandia Verdi 0 1 0 1 Q
5. Roger-Yves Bost  Francja Sydney une Prince 0 1 1 2 Q
6. Rene Tebbel  Ukraina Zipper 0 2 1 3 Q
7. Ali Al-Rumaihi  Katar Gunder 0 2 2 4 Q
Christian Ahlmann  Niemcy Taloubet Z 4 0 0 4 Q
Kevin Staut  Francja Reveur de Hurtebise 0 0 4 4 Q
McLain Ward  Stany Zjednoczone Azur 0 0 4 4 Q
Álvaro Doda de Miranda  Brazylia Cornetto K 4 0 0 4 Q
Daniel Deußer  Niemcy First Class 4 0 0 4 Q
13. Sheikh Ali Al-Thani  Katar First Division 0 1 4 5 Q
Philippe Rozier  Francja Rahotep de Toscane 0 1 4 5 Q
Meredith Michaels-Beerbaum  Niemcy Fibonacci 4 1 0 5 Q
Pedro Veniss  Brazylia Quabri de l'Isle 4 1 0 5 Q
17. Sergio Álvarez Moya  Hiszpania Carlo 273 4 2 0 6 Q
18. Yann Candele  Kanada First Choice 15 4 0 4 8 Q
Eduardo Menezes  Brazylia Quintol 4 0 4 8 Q
Tiffany Foster  Kanada Tripple X III 0 0 8 8 Q
Lucy Davis  Stany Zjednoczone Barron 4 0 4 8 Q
Ludger Beerbaum  Niemcy Casello 0 0 8 8
23. Ben Maher  Wielka Brytania Tic Tac 0 1 8 9 Q
Edwina Tops-Alexander  Australia Linera Tequila 4 0 5 9 Q
Janika Sprunger  Szwajcaria Bonne Chance CW 0 1 8 9
Jeroen Dubbeldam  Holandia Zenith 4 1 4 9 Q
Romain Duguet  Szwajcaria Quorida de Treho 4 1 4 9 Q
Martin Fuchs  Szwajcaria Clooney 4 1 4 9 Q
Steve Guerdat  Szwajcaria Nino des Buissonets 0 1 8 9 Q
30. Matias Albarracin  Argentyna Cannavaro 9 4 1 5 9 Q
31. Henrik von Eckermann  Szwecja Yajamila 8 0 4 12 Q
Harrie Smolders  Holandia Emeraid 12 0 0 12 Q
33. Luciana Diniz  Portugalia Fit for Fun 13 4 1 8 13 Q
Nick Skelton  Wielka Brytania Big Star 4 1 8 13 Q
Bassem Hassan Mohammed  Katar Dejavu 4 1 8 13 Q
36. Matt Williams  Australia Valinski S 4 2 8 14 Q
37. Jérôme Guery  Belgia Gran Cru Van de Roz 4 1 10 15 Q
38. Manuel Fernández Saro  Hiszpania U Watch 8 1 8 17
Amy Millar  Kanada Heros 12 0 5 17
40. Karim El-Zoghby  Egipt Amelia 8 1 9 18
Ramiro Quintana  Argentyna Appy Cara 8 2 8 18
42. Nestor Nielsen van Hoff  Urugwaj Prince Royal Z de la Luz 12 1 10 23
43. Ulrich Kirchhoff  Ukraina Prince de la Mare 16 1 8 25
Michael Whitaker  Wielka Brytania Cassionato Wycofał się

Finał[edytuj | edytuj kod]

Runda A[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Łącznie kary Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Nick Skelton  Wielka Brytania Big Star 0 0 0 Q
Edwina Tops-Alexander  Australia Linera Tequila 0 0 0 Q
Jeroen Dubbeldam  Holandia Zenith 0 0 0 Q
Martin Fuchs  Szwajcaria Clooney 0 0 0 Q
Steve Guerdat  Szwajcaria Nino des Buissonets 0 0 0 Q
Sergio Álvarez Moya  Hiszpania Carlo 273 0 0 0 Q
Sheikh Ali Al-Thani  Katar First Division 0 0 0 Q
Christian Ahlmann  Niemcy Taloubet Z 0 0 0 Q
Daniel Deußer  Niemcy First Class 0 0 0 Q
Roger-Yves Bost  Francja Sydney une Prince 0 0 0 Q
Kent Farrington  Stany Zjednoczone Voyeur 0 0 0 Q
Peder Fredricson  Szwecja All In 0 0 0 Q
Eric Lamaze  Kanada Fine Lady 5 0 0 0 Q
14. Matias Albarracin  Argentyna Cannavaro 9 0 1 1 Q
Rene Tebbel  Ukraina Zipper 0 1 1 Q
16. Luciana Diniz  Portugalia Fit for Fun 13 4 0 4 Q
Henrik von Eckermann  Szwecja Yajamila 4 0 4 Q
Harrie Smolders  Holandia Emeraid 4 0 4 Q
Ben Maher  Wielka Brytania Tic Tac 0 0 4 Q
Tiffany Foster  Kanada Tripple X III 4 0 4 Q
Philippe Rozier  Francja Rahotep de Toscane 4 0 4 Q
Pedro Veniss  Brazylia Quabri de l'Isle 4 0 4 Q
Ali Al-Rumaihi  Katar Gunder 4 0 4 Q
Kevin Staut  Francja Reveur de Hurtebise 4 0 4 Q
McLain Ward  Stany Zjednoczone Azur 4 0 4 Q
Álvaro Doda de Miranda  Brazylia Cornetto K 4 0 4 Q
Maikel van der Vleuten  Holandia Verdi 4 0 4 Q
28. Jérôme Guery  Belgia Gran Cru Van de Roz 8 0 8
Matt Williams  Australia Valinski S 8 0 8
Bassem Hassan Mohammed  Katar Dejavu 8 0 8
Eduardo Menezes  Brazylia Quintol 8 0 8
32. Romain Duguet  Szwajcaria Quorida de Treho 12 0 12
Yann Candele  Kanada First Choice 15 12 0 12
Lucy Davis  Stany Zjednoczone Barron 12 0 12
Meredith Michaels-Beerbaum  Niemcy Fibonacci Zrezygnował

Runda B[edytuj | edytuj kod]

O kolejności na podium zadecydowała dogrywka.

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Runda A Łącznie kary
przeszkody limit czasu
1. Nick Skelton  Wielka Brytania Big Star 0 0 0 0
Steve Guerdat  Szwajcaria Nino des Buissonets 0 0 0 0
Sheikh Ali Al-Thani  Katar First Division 0 0 0 0
Kent Farrington  Stany Zjednoczone Voyeur 0 0 0 0
Peder Fredricson  Szwecja All In 0 0 0 0
Eric Lamaze  Kanada Fine Lady 5 0 0 0 0
7. Jeroen Dubbeldam  Holandia Zenith 0 1 0 1
8. Matias Albarracin  Argentyna Cannavaro 9 0 1 1 2
9. Luciana Diniz  Portugalia Fit for Fun 13 0 0 4 4
McLain Ward  Stany Zjednoczone Azur 0 0 4 4
Álvaro Doda de Miranda  Brazylia Cornetto K 0 0 4 4
Edwina Tops-Alexander  Australia Linera Tequila 4 0 0 4
Martin Fuchs  Szwajcaria Clooney 4 0 0 4
Christian Ahlmann  Niemcy Taloubet Z 4 0 0 4
Daniel Deußer  Niemcy First Class 4 0 0 4
16. Pedro Veniss  Brazylia Quabri de l'Isle 0 1 4 5
Ali Al-Rumaihi  Katar Gunder 0 1 4 5
Roger-Yves Bost  Francja Sydney une Prince 4 1 0 5
19. Rene Tebbel  Ukraina Zipper 4 1 1 6
20. Maikel van der Vleuten  Holandia Verdi 4 1 4 9
Sergio Álvarez Moya  Hiszpania Carlo 273 8 1 0 9
22. Kevin Staut  Francja Reveur de Hurtebise 8 0 4 12
23. Philippe Rozier  Francja Rahotep de Toscane 8 1 4 13
24. Henrik von Eckermann  Szwecja Yajamila 12 0 4 16
25. Ben Maher  Wielka Brytania Tic Tac 12 1 4 17
26. Tiffany Foster  Kanada Tripple X III 16 1 4 21
Harrie Smolders  Holandia Emeraid Zrezygnował

Dogrywka

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Czas (s)
Gold medal.svg Nick Skelton  Wielka Brytania Big Star 0 42,82
Silver medal.svg Peder Fredricson  Szwecja All In 0 43,35
Bronze medal.svg Eric Lamaze  Kanada Fine Lady 5 4 42,09
4. Steve Guerdat  Szwajcaria Nino des Buissonets 4 43,08
5. Kent Farrington  Stany Zjednoczone Voyeur 8 42,23
6. Sheikh Ali Al-Thani  Katar First Division 8 45,03

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]