Jesteś moim życiem

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jesteś moim życiem
Sos mi vida
Gatunek telenowela
Kraj produkcji Argentyna
Oryginalny język hiszpański
Twórcy Adrián Suar
Główne role Natalia Oreiro
Facundo Arana
Liczba odcinków 231
Produkcja
Reżyseria Rodolfo Antúnez
Jorge Bechara
Scenariusz Ernesto Korovsky
Sebastián Parrotta
Muzyka Natalia Oreiro „Corazon Valiente”
Czas trwania odcinka 60 min
Pierwsza emisja
Data premiery Argentyna 16 stycznia 2006
Polska 28 sierpnia 2006
Stacja telewizyjna Argentyna Canal 13
Polska Polsat, TV 4,
Polsat Romans
Lata emisji 2006–2007
Status zakończony
Strona internetowa

Jesteś moim życiem (hiszp. Sos mi vida) – argentyńska telenowela. Liczy 231 odcinków. Emitowana w Argentynie od stycznia 2006 do stycznia 2007 roku, w Polsce od 28 sierpnia 2006 do 20 lipca 2007 w TV 4 i od 2 stycznia do 29 listopada 2007 również w Polsacie. Telenowelę wyprodukowała wytwórnia Pol-ka Producctiones. 3 stycznia 2011 miała miejsce premiera polskiej wersji serialu Prosto w serce na antenie TVN.

 • Pomysł: Adrián Suar
 • Scenariusz: Ernesto Korovsky
 • Współautorzy: Gisela Benenzón – Camilo Torres – Sebastián Rodríguez Lozano
 • Producent wykonawczy: Adrián González
 • Szefowie produkcji: U1 Mariana Petraglia – U2 Julieta Martinelli
 • Koordynacja produkcji: Ivana Polonsky
 • Zdjęcia: U1 Pablo Storino – U2 Jorge Fernández
 • Udźwiękowienie: Aníbal Girbal – Adrián Michelle
 • Stroje: Alicia Flores – Estela Flores
 • Casting: Sabrina Kirzner – Pablo Crosetti
 • Preprodukcja: Alejandro Parvis
 • Przewodni temat muzyczny: „Corazón valiente”
 • Muzyka i słowa: Gilda
 • Produkcja: Canal Trece

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Główną bohaterką jest La Monita, bokserka, porzucona przez matkę i ojca. Podczas walki doznaje kontuzji ręki, doktor mówi jej, że na razie musi pożegnać się z boksem. Martwi się, że nie będzie mogła zapłacić czynszu. Jej przyjaciółka Kimberly mówi jej, żeby poszła poprosić o pracę do biura „Grupo Quesada”, gdzie pracuje jako sprzątaczka od trzech lat. Niestety nie zostaje przyjęta. Wtedy spotyka właściciela firmy i znanego rajdowca Martina Quesadę, który daje jej pracę. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Esperanza codziennie przynosi mu kawę. Przyszła żona Qusady, Constanza Insua staje się zazdrosna. Monita po rozmowie ze swoją przyjaciółką Turką, która pracuje w telewizji, nadaje Martinowi przezwisko „Książę”, a jego dziewczynę nazywa „Mumią”. Turka jako aktorka pożycza Monikie ubrania. Miguel, kuzyn Martina i Falucho, prawnik firmy, trzymają z Constanzą. Ich celem jest zdobycie majątku Martina. Tak rozpoczyna się pełna humoru, miłości, namiętności i pasji historia dwojga ludzi, wywodzących się z różnych środowisk.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Dom Monity

Miła i szalona dziewczyna mieszkająca w „czynszówce” razem ze swoim chłopakiem Quique, jego matką oraz swoimi przyjaciółkami. Jest troszkę zarozumiała. Zakochała się w Martinie (z wzajemnością) i nienawidzi jego narzeczonej Constanzy. Monita ubiera się odważnie do pracy, gdzie jest asystentką Martina i świadoma swoich praw bardzo się tam „uważa”. Wielką miłością darzy adoptowane przez Martina dzieci i jest dla nich jak matka.

Mistrz formuły 1. Kiedyś się ożenił, lecz jego żona zginęła w katastrofie lotniczej. Wtedy - jak powiedział w jednym z odcinków - z pomocą przyszła mu Constanza. Oboje zakochali się w sobie tworząc udany związek. Jednak gdy na jego drodze pojawiła się pełna życia Monita, cały jego świat stanął do góry nogami. Adoptował dzieci, które pokochał jak własne.

Piękna narzeczona Martina. Jest zawsze markowo ubrana, zna wiele języków. Kocha Martina głównie z powodu jego pieniędzy, nie znosi jego dzieci oraz Monity i używa wszelkich sprytnych sposobów, by się ich pozbyć. Pomaga jej w tym Miguel i Fallucio, którzy chcą przejąć majątek Martina. Constanza nie może się pogodzić z faktem, że Martin już jej nie kocha, dlatego stara się wzbudzić w nim zazdrość. Zakochuje się potem w Ouique, choć nie chce się do tego przyznać.

Chłopak Esperanzy. Zawodnik wrestlingu pod pseudonimem „Komendant Błyskawica”. Jest bardzo dziecinny. Nie wiadomo kto jest jego ojcem. Nie lubi pracować. Zakochał się w Constanzie. Jednak ciągle stara się o względy Esperanzy.

Adoptowana córka Martina. Chce się uczyć, ale nie akceptują ją w hiszpańsko-angielskiej szkole do której zapisał ją Martin. Jest piękna i inteligenta dlatego wiele chłopaków stara się o jej względy. Jose i Coki to jej rodzeństwo. Ojciec zostawił ją, jej rodzeństwo i jej matkę jak miała około dziewięć lat. A jej matka umarła jak miała 12 lat.

Adoptowany syn Martina. Nie lubi się uczyć i opuszcza zajęcia w szkole. Często doprowadza do bójek. Zajmuje się siostrami: Laurą i Aną, odkąd ojciec ich zostawił a matka umarła. Jest najstarszy z rodzeństwa. Kocha Turcę (z wzajemnością).

Adoptowana córka Martina. Jest bardzo sprytna i inteligentna. Była niemowlęciem jak ojciec zostawił całą jej rodzinę. Jest najmłodsza z rodzeństwa. Marzy, żeby zostać aktorką jak Turca.

Wnuk Rosy (gospodyni w domu Quesady). Zakochał się w Laurze. ma dziewiętnaście lat. Studiuje informatykę.

Piękna kobieta. Jest aktorką. Wszystkim pożycza ubrania. Zakochała się w Jose. Jest najbliższą przyjaciółką Monity. Robi wszystko, żeby Monita i Martin byli parą.

Miła, bogata dziewczyna - przyjaciółka Constanzy i siostra Miguela - o niewielkim rozumie. Ma swoją ulubioną lalkę. Co chwila w kimś się zakochuje, twierdząc, że to miłość jej życia, jednak najbardziej kocha Rolando Martineza. Choć dawno z nią zerwał, ona wciąż czuje się jego dziewczyną.

Niska kobieta. Urodziła się w Paragwaju. Jest bardzo pracowita. Robi „błyskotliwą karierę” w firmie Grupo Quesada. Pracuje tam od około czterech lat. Jest przyjaciółka Monity i Mercedes.

Miły, uprzejmy i dżentelmeński. Pracuje jako dyrektor generalny w firmie Quesady. Zakochał się w Mercedes. Był mężem Beatriz Simpson ale rozwiódł się.

Atrakcyjna kobieta, naiwna i zakochująca się w każdym atrakcyjnym człowieku. Jest sekretarką w firmię Quesady. Miała się ożenić z Miguelem. Była dziewczyną Ronaldo Martineza.

Przebiegły brat Debhory. Wspólnik Falucho. Robi wszystko, żeby pozbyć się Martina i przejąć jego majątek.

Przebiegły Paragwajczyk z rodziny oszustów. Ma brata który jest bardzo uczciwy i pracowity. Przez pewien czas był chłopakiem Mercedes.

Wysoki, wysportowany chłopak.

Mężczyzna który uważa się za kobietę. Jest homoseksualistą. Ubiera się modnie i markowo. Organizuje śluby, dlatego jest taki sławny. Jeśli jakiś mężczyzna mu się podoba nazywa go Esteban.

Starsza pani. Gospodyni w domu Quesady. Jej wnuk to Tony. Zna i zajmuje się Martinem odkąd się urodził.

Starsza ale piękna kobieta. Jest matką Quique. Była z wieloma mężczyznami dlatego nie wie kto jest ojcem jej syna.

Przyjaciółka Isabel. Ukrywała ją przez wiele lat.

Mechanik Martina. Zakochał się w Debhorze.

Rajdowiec który jest największym wrogiem Martina w zawodach. Kiedyś go podziwiał. Później jednak znienawidził.

Piękna blondynka. Siostra Constanzy.

Matka Monity. Zostawiła Eperanze jak miała osiem lat. Jest ciężko chora. Dlatego wyjechała na leczenie i kolejny raz zostawiła Monitę. Umiera w połowie trwania telenoweli.

Matka Constanzy. Rozwiodła się z jej ojcem Connie. Wiele razy wychodziła za mąż. Zawsze jak się pojawia powoduje kłopoty.

Sędzina prowadząca sprawę adopcji dzieci przez Martina. Gdy go poznała starała się o jego względy. Odkąd Jose, Laura, Coki i Connie powiedziały, że Martin jest wspaniałym człowiekiem i ojcem.

Opiekunka w sierocińcu. Pomaga Martinowi w adopcji.

Żona Alfredo. Jest chora psychicznie. Chce zabić każda która zbliży się do jej męża. Alfredo wkrótce się z nią rozwodzi.

Ojciec Jose, Laury i Any. Opuścił ich i ich matkę.