Jezioro Ławickie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezioro Ławickie
Położenie
Państwo  Polska
Miejscowości nadbrzeżne Ławica
Region Pojezierze Poznańskie
Wysokość lustra 36[1] m n.p.m.
Morfometria
Powierzchnia 90,69[2] ha
Wymiary
• max długość
• max szerokość

1,9 km[1]
0,92 km[1]
Głębokość
• maksymalna

18[1] m
Hydrologia
Rodzaj jeziora morenowe
Położenie na mapie gminy Sieraków
Mapa konturowa gminy Sieraków, na dole nieco na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Ławickie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po lewej nieco u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Ławickie”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, blisko lewej krawiędzi znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Ławickie”
Położenie na mapie powiatu międzychodzkiego
Mapa konturowa powiatu międzychodzkiego, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Ławickie”
Ziemia52°36′21″N 16°00′49″E/52,605833 16,013611

Jezioro Ławickiejezioro morenowe[3] w południowo-zachodniej części gminy Sieraków, na Pojezierzu Poznańskim, we wsi Ławica.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Jeziora. W: Włodzimierz Łecki: Międzychód i okolice. Poznań: Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne RSW "Prasa", 1970, s. 8.
  2. Wykaz jezior w powiecie międzychodzkim. wrzesień 2008. s. 2. Cytat: pozycja 4.
  3. Nadleśnictwo Sieraków- sekcja 'Wody'. Cytat: "Jeziora wytopiskowe to zbiorniki wodne powstałe po wytopieniu martwych brył lodu, do których można zaliczyć jeziora: (...) Ławickie (...)"