Jezioro Bobięcińskie Małe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezioro Bobięcińskie Małe
Ilustracja
Kwitnąca w Jeziorze Bobięcińskim Małym lobelia jeziorna
Położenie
Państwo  Polska
Miejscowości nadbrzeżne Bobięcino
Region Pojezierze Bytowskie
Wysokość lustra 176 m n.p.m.
Morfometria
Powierzchnia 0,288 km²
Wymiary
• max długość
• max szerokość

0,8 km
0,46 km
Głębokość
• średnia
• maksymalna

1,9 m
5,6 m
Hydrologia
Klasa czystości wody II [1]
Rodzaj jeziora rynnowe
Położenie na mapie gminy Miastko
Mapa konturowa gminy Miastko, blisko lewej krawiędzi znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Bobięcińskie Małe”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry po lewej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Bobięcińskie Małe”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, blisko lewej krawiędzi znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Bobięcińskie Małe”
Położenie na mapie powiatu bytowskiego
Mapa konturowa powiatu bytowskiego, blisko lewej krawiędzi na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Bobięcińskie Małe”
Ziemia54°00′58″N 16°49′18″E/54,016111 16,821667

Jezioro Bobięcińskie Małe (kaszb. Jezoro Bòbiecyńsczé Môłé, niem. Kleiner Papenzin-See) – jezioro rynnowe w północnej Polsce na Pojezierzu Bytowskim. Jezioro typu lobeliowego.

Powierzchnia jeziora wynosi 28,8 ha, jest ono położone na wysokości 176 m n.p.m. W części południowej jezioro jest połączone wykopanym w latach 70. płytkim, kilkudziesięciometrowej długości kanałem z jeziorem Bobięcińskim Wielkim. Najbliższą miejscowością jest Bobięcino.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]