Jezioro Czarne (Pojezierze Mrągowskie)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy jeziora w gminie Mrągowo. Zobacz też: inne zbiorniki wodne o tej nazwie.
Czarne
Położenie
Państwo  Polska
Morfometria
Powierzchnia 0,78 km²
Wymiary
• max długość
• max szerokość

1,5 km
0,75 km
Głębokość
• maksymalna

23,3 m
Hydrologia
Rzeki zasilające Dajna
Rzeki wypływające Dajna
Położenie na mapie gminy wiejskiej Mrągowo
Mapa konturowa gminy wiejskiej Mrągowo, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Czarne”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry po prawej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Czarne”
Położenie na mapie województwa warmińsko-mazurskiego
Mapa konturowa województwa warmińsko-mazurskiego, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Czarne”
Położenie na mapie powiatu mrągowskiego
Mapa konturowa powiatu mrągowskiego, u góry nieco na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Czarne”
Ziemia53°53′48,2″N 21°19′03,5″E/53,896722 21,317639

Jezioro Czarne – jezioro położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim, w gminie Mrągowo, na północ od Mrągowa. Linia brzegowa jest słabo rozwinięta brzegi na zachodzie są płaskie i podmokłe, pozostałe wysokie i strome. Przez jezioro przepływa rzeka Dajna, wpływając od południowej strony jeziora, wypływa na północy, gdzie nieopodal wpada do jeziora Kot. Powierzchnia jeziora wynosi 78 ha, a głębokość maksymalna 23,3 m. Długość wynosi 1,5 km, a szerokość 750 m.

Inne jeziora o nazwie Czarne: Jezioro Czarne