Jezioro Duże (województwo pomorskie)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezioro Duże
Położenie
Państwo

 Polska

Miejscowości nadbrzeżne

Garczyn

Region

Pojezierze Kaszubskie

Wysokość lustra

134,7 m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

0,42 km²

Wymiary
• max długość
• szerokość


1,5 km
0,1 - 0,3 km

Hydrologia
Rodzaj jeziora

rynnowe

Położenie na mapie gminy Liniewo
Mapa konturowa gminy Liniewo, na dole nieco na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Duże”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Duże”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Duże”
Położenie na mapie powiatu kościerskiego
Mapa konturowa powiatu kościerskiego, po prawej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Duże”
Ziemia54°02′33,7″N 18°12′57,6″E/54,042694 18,216000

Jezioro Duże (kaszb. Jezoro Wiôldżé) – jezioro rynnowe na wschodnim krańcu Pojezierza Kaszubskiego, na zachód od Garczyna w gminie Liniewo, powiat kościerski, województwa pomorskiego, na wysokości 134,7 m n.p.m. o wyśmienitych walorach turystyczno-rekreacyjnych.

Powierzchnia całkowita: 42,2 ha[potrzebny przypis]

Do północnej linii brzegowej jeziora przylega rezerwat leśny Orle nad Jeziorem Dużym z pozostałościami wczesnośredniowiecznego grodziska. W pobliskim Garczynie znajduje się ferma strusi afrykańskich.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]