Jezioro Gorzuchowskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezioro Gorzuchowskie
Położenie
Państwo

 Polska

Region

Pojezierze Gnieźnieńskie

Wysokość lustra

99,2 m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

94,3 ha

Głębokość
• średnia
• maksymalna


2,5 m
5 m

Objętość

2371,9 km³

Hydrologia
Rzeki zasilające

Mała Wełna

Rzeki wypływające

Mała Wełna

Położenie na mapie gminy Kłecko
Mapa konturowa gminy Kłecko, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Gorzuchowskie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na lewo u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Gorzuchowskie”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Gorzuchowskie”
Położenie na mapie powiatu gnieźnieńskiego
Mapa konturowa powiatu gnieźnieńskiego, blisko centrum na lewo u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Gorzuchowskie”
Ziemia52°36′55″N 17°24′48″E/52,615278 17,413333

Jezioro Gorzuchowskiejezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kłecko, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przy zachodnim brzegu leży wieś Gorzuchowo, przy północno-wschodnim - miasto Kłecko. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, dopływ Wełny.

Dane morfometryczne[edytuj | edytuj kod]

Zwierciadło wody położone jest na wysokości 99,2 metrów n. p. m. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi 94,3 ha. Głębokość maksymalna wynosi 5 m, głębokość średnia - 2,5 m. Objętość wynosi 2371,9 m³.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]