Jezioro Kamińskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezioro Kamińskie
Kamińsko
Ilustracja
Położenie
Państwo

 Polska

Wysokość lustra

82,822 m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

20,28 ha

Hydrologia
Rodzaj jeziora

rynnowe

Położenie na mapie gminy Murowana Goślina
Mapa konturowa gminy Murowana Goślina, na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Kamińskie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Kamińskie”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Kamińskie”
Położenie na mapie powiatu poznańskiego
Mapa konturowa powiatu poznańskiego, u góry nieco na prawo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Kamińskie”
Ziemia52°32′25″N 17°02′43″E/52,540278 17,045278

Jezioro Kamińskiejezioro położone na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, niedaleko wsi Kamińsko w województwie wielkopolskim.

Jest to jezioro rynnowe, usytuowane w rynnie subglacjalnej biegnącej od strony północno-zachodniej, w kierunku południowo-wschodnim. Linia brzegowa tylko częściowo dostępna, w niektórych miejscach zabagniona. Poziom lustra wody niestabilny (od lat 70. XX w. do 2000 r. obniżył się o 2,4 m). Połączone rowem z Jeziorem Czarnym i jeziorem Pławno, tworzy zlewnię bezodpływową.

Nad jeziorem znajdują się „Mokradła nad jeziorem Kamińsko” o powierzchni 5,57ha - jeden z użytków ekologicznych Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka[1].

Nad jeziorem Kamińskim znajdują się pole namiotowe i kąpielisko niestrzeżone, a w okolicy szlaki rowerowe[2] i piesze.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Park Krajobrazowy „Puszcza Zielonka”. gmina-skoki.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-02-12)]., Gmina Skoki, dostęp 2009-02-04
  2. Park Krajobrazowy "Puszcza Zielonka", poznan.pl, dostęp 2009-02-04

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]