Jezioro Lubiszewskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezioro Lubiszewskie
Położenie
Państwo  Polska
Miejscowości nadbrzeżne Wda
Region Pojezierze Kaszubskie
Wysokość lustra 152,4 m n.p.m.
Morfometria
Powierzchnia 0,77 km²
Wymiary
• max długość
• max szerokość

2,3 km
0,6 km
Głębokość
• maksymalna

8,6 m
Hydrologia
Rzeki wypływające Wda
Rodzaj jeziora rynnowe
Położenie na mapie gminy Lipusz
Mapa konturowa gminy Lipusz, blisko centrum u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Lubiszewskie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry nieco na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Lubiszewskie”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Lubiszewskie”
Położenie na mapie powiatu kościerskiego
Mapa konturowa powiatu kościerskiego, u góry po lewej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Lubiszewskie”
Ziemia54°07′28″N 17°45′25″E/54,124444 17,756944

Jezioro Lubiszewskie (kasz. Jezoro Lëbieszewsczé) – przepływowe jezioro rynnowe położone koło Lubiszewa, na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Równiny Charzykowskiej, w powiecie kościerskim województwa pomorskiego ("Lipuski Obszar Chronionego Krajobrazu"). Lubiszewskie zajmuje powierzchnię 77 ha, przepływa przez nie Wda (szlak kajakowych spływów). Jezioro znajduje się na północ od Lipusza.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]