Przejdź do zawartości

Jezioro Lubiszewskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Jezioro Lubiszewskie
Położenie
Państwo

 Polska

Miejscowości nadbrzeżne

Wda

Region

Pojezierze Kaszubskie

Wysokość lustra

152,4 m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

0,77 km²

Wymiary
• max długość
• max szerokość


2,3 km
0,6 km

Głębokość
• maksymalna


8,6 m

Hydrologia
Rzeki wypływające

Wda

Rodzaj jeziora

rynnowe

Położenie na mapie gminy Lipusz
Mapa konturowa gminy Lipusz, blisko centrum u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Lubiszewskie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry nieco na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Lubiszewskie”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Lubiszewskie”
Położenie na mapie powiatu kościerskiego
Mapa konturowa powiatu kościerskiego, u góry po lewej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Lubiszewskie”
Ziemia54°07′28″N 17°45′25″E/54,124444 17,756944

Jezioro Lubiszewskie (kasz. Jezoro Lëbieszewsczé) – przepływowe jezioro rynnowe położone koło Lubiszewa, na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Równiny Charzykowskiej, w powiecie kościerskim województwa pomorskiego ("Lipuski Obszar Chronionego Krajobrazu"). Lubiszewskie zajmuje powierzchnię 77 ha, przepływa przez nie Wda (szlak kajakowych spływów). Jezioro znajduje się na północ od Lipusza.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]