Jezioro Pyszczynek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jezioro Pyszczynek
Jezioro Pyszczyńskie
Położenie
Państwo  Polska
Region Pojezierze Gnieźnieńskie
Morfometria
Powierzchnia 12,47 ha
Hydrologia
Rzeki zasilające Struga Gnieźnieńska
Rzeki wypływające Struga Gnieźnieńska
Położenie na mapie gminy wiejskiej Gniezno
Mapa konturowa gminy wiejskiej Gniezno, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Pyszczynek”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Pyszczynek”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Pyszczynek”
Położenie na mapie powiatu gnieźnieńskiego
Mapa konturowa powiatu gnieźnieńskiego, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Pyszczynek”
Ziemia52°33′54″N 17°35′13″E/52,565000 17,586944

Jezioro Pyszczynek, Jezioro Pyszczyńskiejezioro w Polsce, położone w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Przez jezioro przepływa Struga Gnieźnieńska (Wełnianka), dopływ Wełny. Nad jeziorem leżą wsie Pyszczyn i Pyszczynek. Na południe od akwenu znajduje się nasyp linii kolejowej Gniezno Winiary - Sława Wielkopolska. Obecnie jezioro należy do Koła nr 10 Gniezno Kolejarz Polskiego Związku Wędkarskiego.

Dane morfometryczne[edytuj | edytuj kod]

Jezioro zajmuje powierzchnię 12,47 hektarów. Położone jest na wysokości 102 metrów. Maksymalna głębokość to 2 metry.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]