Joanna Starzyk-Sulejewska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Joanna Starzyk-Sulejewska
Państwo działania

 Polska

Data urodzenia

1973

Doktor habilitowana nauk
społecznych
Specjalność:
stosunki międzynarodowe
Alma Mater

Uniwersytet Warszawski

Doktorat

27 czerwca 2001 – nauki o polityce
Uniwersytet Warszawski

Habilitacja

30 września 2015 – nauki o polityce
Uniwersytet Warszawski

Wykładowczyni
jednostka

Katedra Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych WNPiSM UW

Stanowisko

Prodziekan ds. nauki
(od 2020)

Joanna Katarzyna Starzyk-Sulejewska (ur. 1973) – polska politolożka, doktor habilitowana nauk społecznych, wykładowczyni Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW (1997). Doktoryzowała się na UW w 2001 na podstawie pracy Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej (promotor: Stanisław Parzymies). Habilitowała się w 2015 na podstawie pracy Stosunki Unii Europejskiej z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Podstawy prawne i instytucjonalne oraz wybrane dziedziny współpracy.

W 1996 rozpoczęła pracę w ISM. Od 2005 do 2008 była zastępczynią dyrektora ds. dydaktycznych. W 2019, po reorganizacji Wydziału,trafiła do Katedry Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych. W 2020 została prodziekan do spraw nauki WNPiSM UW[1][2].

W pracy naukowej zajmuje się instytucjami międzynarodowymi; integracją europejską; problematyką bezpieczeństwa międzynarodowego; historią stosunków międzynarodowych.

Wybrane publikacje[edytuj | edytuj kod]

  • Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej, Warszawa: Aspra-Jr: Fundacja Studiów Międzynarodowych, 2001.
  • Outsiderzy integracji europejskiej: Szwajcaria i Norwegia a Unia Europejska Dariusz Popławski, Joanna Starzyk-Sulejewska], Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2012.
  • Stosunki Unii Europejskiej z Organizacją Narodów Zjednoczonych: podstawy prawne i instytucjonalne oraz wybrane dziedziny współpracy, Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2015.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Władze Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW [dostęp 2020-09-17].
  2. Starzyk-Sulejewska Joanna, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych [dostęp 2020-09-17].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]