Przejdź do zawartości

John Maxwell

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
John C. Maxwell
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

20 lutego 1947
Garden City

Wyznanie

protestantyzm

Strona internetowa

John C. Maxwell (ur. 20 lutego 1947 w Garden City) - mówca, coach, trener i autor w dziedzinie przywództwa. Ewangelikalny chrześcijanin, jest wyświęconym pastorem w Kościele Wesleyańskim. Jego organizacje przeszkoliły ponad 2 miliony liderów na całym świecie, a książki sprzedały się w ponad 25 milionach egzemplarzy.

Jako aktywny mówca dr Maxwell wykłada rokrocznie zarówno dla firm z listy Fortune 500, liderów partii politycznych i rządów, a także organizacji takich jak Akademia Wojskowa West Point, czy ligi NBA i NFL.

Jako najlepiej sprzedający się autor The New York Timesa, The Wall Street Journal i Business Weeka. Maxwell został uznany przez Leadershipgurus.net numerem jeden w rankingu największych autorytetów w zakresie przywództwa na świecie (Top Leadership Guru). American Management Association® uznała go liderem #1 w biznesie, a magazyn Business Insider and Inc. ogłosił Maxwella najbardziej wpływowym ekspertem w dziedzinie przywództwa w 2014 roku.

John C. Maxwell napisał ponad 50 książek, a trzy z nich znalazły się na liście najlepiej sprzedających się tytułów w Amazon.com: "21 Irrefutable Laws of Leadership", "Developing the Leader Within You" i "21 Indispensable Qualities of a Leader".

W oparciu o jego teorię i praktykę powstało szereg programów szkoleniowych w zakresie przywództwa i rozwoju osobistego.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]