John Maxwell

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

John C. Maxwell (ur. 20 lutego 1947 r. w Garden City) - ewangelikalny chrześcijanin i pastor, mówca i autor w dziedzinie przywództwa. Jego organizacje przeszkoliły ponad 2 miliony liderów na całym świecie, a książki sprzedały się w ponad 13 milionach egzemplarzy.

Jako aktywny mówca dr Maxwell wykłada rokrocznie zarówno dla firm z listy Fortune 500, liderów partii politycznych i rządów, a także organizacji takich jak Akademia Wojskowa West Point, czy ligi NBA i NFL.

Jako najlepiej sprzedający się autor The New York Timesa, The Wall Street Journal i Business Weeka Maxwell został uznany przez Leadershipgurus.net numerem jeden w rankingu największych autorytetów w zakresie przywództwa na świecie (Top Leadership Guru).

J.C. Maxwell napisał ponad 50 książek, a trzy z nich znalazły się na liście najlepiej sprzedających się tytułów w Amazon.com: "21 Irrefutable Laws of Leadership", "Developing the Leader Within You" i "21 Indispensable Qualities of a Leader".

W oparciu o jego teorię i praktykę powstały dwa programy szkoleniowe - "Developing The Leader Within You - 5 poziomów przywództwa" oraz "360 degree Leadership - 360-stopniowe przywództwo".

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]