John Moyer

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
John Moyer
Ilustracja
John Moyer, 2005
Data i miejsce urodzenia 30 listopada 1973
El Paso
Instrumenty gitara basowa
Gatunki heavy metal
Zawód muzyk
Zespoły
Disturbed (od 2004)
Art of Anarchy (od 2011)
Adrenaline Mob (od 2012)
Operation: Mindcrime (od 2014)

John Moyer (ur. 30 listopada 1973[1]) – basista hardrockowego/numetalowego zespołu Disturbed. Zastąpił poprzedniego członka zespołu Steve'a "Fuzz" Kmaka. Od 2012 roku członek zespołu Adrenaline Mob[2].

Biografia[edytuj]

Dzieciństwo i początek kariery[edytuj]

John urodził się i dorastał w El Paso, mieście położonym w stanie Teksas. W wieku 15 lat założył swój pierwszy zespół wraz z kolegami ze szkoły średniej. W 1996 roku dołączył do grupy Soak, która rok później wydała swój debiutancki album za pośrednictwem Interscope records. W 2000 roku John opuścił szeregi Soak na rzecz grupy The Union Underground, z którą to podczas znanego festiwalu rockowego Ozzfest supportował gwiazdę industrial metalu, Marilyna Mansona oraz przypadkowo zespół Disturbed. Po zakończeniu trasy koncertowej w 2002 roku, ożenił się i automatycznie stał się ojczymem. W szeragach The Union Underground wystąpił po raz ostatni w święto Halloween w 2003 roku.

Disturbed[edytuj]

Do grupy Disturbed dołączył wiosną 2004 roku. W przeciągu roku brał udział we współtworzeniu oraz nagrywaniu albumu Ten Thousand Fists, który ujrzał światło dzienne latem 2005 roku. Razem z zespołem odbył kilka tras koncertowych, które trwały kolejne 16 miesięcy. Występował podczas Jaegermeister tour, Ozzfest, Music as a Weapon III, a także w Australii, Nowej Zelandii oraz w Europie. W październiku 2007 roku urodził mu się syn, Logan. Nie zakłóciło mu to jednak muzycznej kariery i po roku prac ukazał się kolejny album, Indestructible. W 2010 roku wraz z Disturbed zakończył pracę nad swoim piątym albumem Asylum

Dyskografia[edytuj]

 Zobacz więcej w artykule Adrenaline Mob, w sekcji Dyskografia.
Soak
Union Underground
  • An Education In Rebellion (2000)
Disturbed

Przypisy