Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – do 81 kg mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Judo
Waga do 81 kg mężczyzn
Złoty medal Rosja Chasan Chałmurzajew
Srebrny medal Stany Zjednoczone Travis Stevens
Brązowy medal Zjednoczone Emiraty Arabskie Sergiu Toma
Japonia Takanori Nagase

Rywalizacja w wadze do 81 kg mężczyzn w judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 została rozegrana 6 sierpnia na obiekcie Carioca Arena 2.

W zawodach wzięło udział 33 zawodników z 33 krajów.

Mistrzem olimpijskim w tej kategorii wagowej został pochodzący z Rosji Chasan Chałmurzajew. Srebrny medal wywalczył amerykanin Travis Stevens, a brąz zdobyli - reprezentant Zjednoczonych Emiratów Arabskich, mołdawskiego pochodzenia Sergiu Toma oraz japończyk Takanori Nagase.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00) oraz polskim (CEST).

Data Godzina rozpoczęcia
UTC-03:00 CEST
10 sierpnia 2016 10:00 15:00 Cała konkurencja

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Gruzja Awtandil Czrikiszwili 001  
          Kuba Ivan Felipe Silva Morales 000  
            Gruzja Awtandil Czrikiszwili 000  
            Salwador Juan Diego Turcios 000  
          Salwador Juan Diego Turcios 100  
          Grecja Roman Moustopoulos 000  
            Gruzja Awtandil Czrikiszwili 011
 Włochy Matteo Marconcini 100        Włochy Matteo Marconcini 000
 Filipiny Kodo Nakano 000      Belgia Joachim Bottieau 000  
          Włochy Matteo Marconcini 000  
            Włochy Matteo Marconcini 110  
            Mołdawia Valeriu Duminica 010  
          Mołdawia Valeriu Duminica 002       
          Czarnogóra Srđan Mrvaljević 000       
      

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Bułgaria Iwajło Iwanow 110  
          Holandia Frank de Wit 000  
            Bułgaria Iwajło Iwanow 010  
            Korea Południowa Lee Seung-su 000  
          Australia Eoin Coughlan 000  
          Korea Południowa Lee Seung-su 100  
            Bułgaria Iwajło Iwanow 000
            Stany Zjednoczone Travis Stevens 100
          Stany Zjednoczone Travis Stevens 001  
          Szwecja Robin Pacek 000  
            Stany Zjednoczone Travis Stevens 101  
            Uzbekistan Shaxzod Sobirov 000  
          Uzbekistan Shaxzod Sobirov 100       
          Fidżi Josateki Naulu 001       
      

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Japonia Takanori Nagase 001  
          Węgry László Csoknyai 000  
            Japonia Takanori Nagase 100  
            Gabon Paul Kibikai 000  
          Gabon Paul Kibikai 000  
          Irak Hussein Al-Aameri 000  
            Japonia Takanori Nagase 000
            Zjednoczone Emiraty Arabskie Sergiu Toma 001
          Brazylia Victor Penalber 100  
          Mozambik Marlon August 000  
            Brazylia Victor Penalber 001  
            Zjednoczone Emiraty Arabskie Sergiu Toma 101  
          Niemcy Sven Maresch 000       
          Zjednoczone Emiraty Arabskie Sergiu Toma 101       
      

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinał
      
          Kanada Antoine Valois-Fortier 001  
          Francja Loïc Pietri 000  
            Kanada Antoine Valois-Fortier 010  
            Argentyna Emmanuel Lucenti 010  
          Liban Nacif Elias 000  
          Argentyna Emmanuel Lucenti 000  
            Kanada Antoine Valois-Fortier 000
            Rosja Chasan Chałmurzajew 010
          Rosja Chasan Chałmurzajew 000  
          Iran Saeid Mollaei 000  
            Rosja Chasan Chałmurzajew 010  
            Egipt Mohamed Abdelaal 000  
          Mongolia Uuganbaatar Otgonbaatar 000       
          Egipt Mohamed Abdelaal 101       
      

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Włochy Matteo Marconcini 000
   Włochy Matteo Marconcini 100      Zjednoczone Emiraty Arabskie Sergiu Toma 100
   Bułgaria Iwajło Iwanow 000  
  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Japonia Takanori Nagase 001
   Japonia Takanori Nagase 100      Gruzja Awtandil Czrikiszwili 000
   Kanada Antoine Valois-Fortier 000  

Finał[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
                 
 Gruzja Awtandil Czrikiszwili 000  
 Stany Zjednoczone Travis Stevens 100  
     Stany Zjednoczone Travis Stevens 000
   Rosja Chasan Chałmurzajew 100
 Zjednoczone Emiraty Arabskie Sergiu Toma 000
 Rosja Chasan Chałmurzajew 100  

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]