Junior World Rugby Trophy 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
rugby union Junior World Rugby Trophy 2010
2010 Junior World Rugby Trophy
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2009 2011 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina rugby union
Organizator IRB
Szczegóły turnieju
Gospodarz Moskwa,  Rosja
Otwarcie 18 maja 2010
Zamknięcie (finał) 30 maja 2010
Liczba drużyn 8
Liczba stadionów 2 (w 1 mieście)
I miejsce  Włochy U-20
II miejsce  Japonia U-20
III miejsce  Rosja U-20
Statystyki turnieju
Liczba meczów 16
Najwięcej punktów Włochy Alberto Chillon (51)
Najwięcej przyłożeń Japonia Takaaki Nakazuru (4)
Strona internetowa

Junior World Rugby Trophy 2010 – trzeci turniej z cyklu Junior World Rugby Trophy rozegrany w dniach 18–30 maja 2010 w stolicy Rosji, Moskwie. Były to międzynarodowe zawody narodowych drużyn rugby union organizowane pod auspicjami IRB dla zawodników do 20 roku życia niższe rangą od rozegranych w tym samym roku IRB Junior World Championship.

Rosja otrzymała prawa do organizacji turnieju w listopadzie 2009 roku[1], a podział na grupy i szczegółowy rozkład gier został opublikowany w lutym 2010 roku[2][3]. Mecze były rozgrywane na dwóch stadionach w Moskwie[4]. W rozgrywkach wzięło udział osiem reprezentacji, podzielonych na dwie grupy po cztery drużyny. W grupie A zagrały obrońca tytułu z roku poprzedniego – Rumunia – oraz zespoły z kwalifikacji: Włochy (FIRA-AER)[5], Papua-Nowa Gwinea (FORU)[6] i Urugwaj (CONSUR)[7]. W grupie B natomiast wystąpiła Rosja (jako gospodarz imprezy), Japonia (wytypowana przez ARFU do reprezentowania Azji)[8], Kanada (wyznaczona przez NACRA, gdy reprezentacja USA odstąpiła od zaplanowanego meczu, który miał wyłonić przedstawiciela Ameryki Północnej)[9][10] oraz kwalifikant Zimbabwe (CAR)[11].

Zawody wygrała reprezentacja Włoch uzyskując prawo występu na mistrzostwach świata juniorów w roku następnym[12]. Najwięcej punktów zdobył przedstawiciel triumfatorów, Alberto Chillon, w klasyfikacji przyłożeń z czterema zwyciężył zaś Japończyk Takaaki Nakazuru[13].

Ponownie wśród dwunastu arbitrów sędziujących mecze tego turnieju znalazł się Marcin Zeszutek[14][15].

Faza grupowa[edytuj]

Grupa A[edytuj]

Poz. Zespół Mecze Punkty Przyłożenia Pkt
bonus
Pkt Status
M W R P + - +/- + -
1.  Włochy U-20 3 3 0 0 120 19 +101 17 1 2 14 Gra o 1 miejsce
2.  Rumunia U-20 3 2 1 0 70 54 +16 8 6 1 9 Gra o 3 miejsce
3.  Urugwaj U-20 3 1 2 0 66 45 +21 5 3 3 7 Gra o 5 miejsce
4.  Papua-Nowa Gwinea U-20 3 0 3 0 26 164 -138 4 24 0 0 Gra o 7 miejsce
18 maja 2009
16:00
sędzia: Polska Marcin Zeszutek
Włochy U-20  74-0  Papua-Nowa Gwinea U-20 Fili Stadium, Moskwa

Punkty: Santelli 5 (P)
Chillon 19 (P 7pd)
Gega 5 (P)
Benvenuti 5 (P)
Fazzari 15 (3P)
Belardo 10 (2P)
Ferrarini 5 (P)
Trevisan 5 (P)
Corbanese 5 (P)

Relacja Yellow card.svg Lumaris, Marcus

18 maja 2009
16:00
sędzia: Portugalia João Mourinha
Urugwaj U-20  12-15  Rumunia U-20 Slava Stadium, Moskwa

Punkty: Asuaga 9 (3K)
Berchesi 3 (dg)
Yellow card.svg Perez Tatton

Relacja Punkty: Conache 9 (dg 2K)
Patrascu 6 (2K)

22 maja 2009
14:00
sędzia: Japonia Akihisa Aso
Urugwaj U-20  42-14  Papua-Nowa Gwinea U-20 Fili Stadium, Moskwa

Punkty: Asuaga 15 (3pd 3K)
Sagario 5 (P)
Pombo 5 (P)
Martinez 5 (P)
Del Cerro 5 (P)
Vilaseca 2 (pd)
Capurro 5 (P)

Relacja Punkty: Marcus 10 (2P)
Kautu 4 (2pd)
Yellow card.svg Buengen, Aimo

22 maja 2009
14:00
sędzia: Argentyna Mauro Rivera
Włochy U-20  30-7  Rumunia U-20 Slava Stadium, Moskwa

Punkty: Chillon 10 (2pd 2K)
Manici 10 (2P)
Belardo 5 (P)
Trevisan 5 (P)

Relacja Punkty: Munteanu 5 (P)
Patrascu 2 (pd)
Yellow card.svg Asan
Red card.svg Florescu

26 maja 2009
16:00
sędzia: Włochy Marius Mitrea
Rumunia U-20  48-12  Papua-Nowa Gwinea U-20 Fili Stadium, Moskwa

Punkty: Ciocan 10 (2P)
Patrascu 7 (2pd K)
Mototolea 5 (P)
Bratu 5 (P)
Tamba 10 (2P)
Niacsu 5 (P)
Yellow card.svg Istrate

Relacja Punkty: Posu 10 (2P)
Kautu 2 (pd)
Yellow card.svg Kautu

26 maja 2009
16:00
sędzia: Japonia Akihisa Aso
Włochy U-20  16-12  Urugwaj U-20 Slava Stadium, Moskwa

Punkty: Chillon 11 (pd 3K)
1 karne przyłożenie
Yellow card.svg Benvenuti, Cicchinelli

Relacja Punkty: Asuaga 9 (3K)
Lijstenstein 3 (dg)


Grupa B[edytuj]

Poz. Zespół Mecze Punkty Przyłożenia Pkt
bonus
Pkt Status
M W R P + - +/- + -
1.  Japonia U-20 3 2 0 1 89 54 +35 11 7 1 11 Gra o 1 miejsce
2.  Rosja U-20 3 2 1 0 55 65 -10 9 6 0 8 Gra o 3 miejsce
3.  Kanada U-20 3 1 2 0 54 61 -7 5 9 1 5 Gra o 5 miejsce
4.  Zimbabwe U-20 3 0 2 1 45 63 -18 3 6 1 3 Gra o 7 miejsce
18 maja 2009
18:00
sędzia: Włochy Marius Mitrea
Kanada U-20  22-6  Zimbabwe U-20 Fili Stadium, Moskwa

Punkty: Braid 17 (pd 5K)
Fraser 5 (P)
Yellow card.svg Beukeboom, Ardron

Relacja Punkty: Robertson 3 (K)
Chitokwindo 3 (dg)
Yellow card.svg Tshamala

18 maja 2009
18:30
sędzia: Argentyna Mauro Rivera
Rosja U-20  17-31  Japonia U-20 Slava Stadium, Moskwa

Punkty: Shcherban 5 (P)
Gaisin 2 (pd)
Simplikiewicz 5 (P)
Pochechuev 5 (P)
Yellow card.svg Kolomiytsev, Galitskiy

Relacja Punkty: Ono 16 (2pd 4K)
Nakazuru 5 (P)
Yamashita 5 (P)
Vaifu 5 (P)

22 maja 2009
16:00
sędzia: Fidżi Napolioni Locoloco
Japonia U-20  20-20  Zimbabwe U-20 Fili Stadium, Moskwa

Punkty: Miyata 3 (K)
Hikosaka 5 (P)
Yoshii 5 (pd K)
Ito 5 (P)
Ono 2 (pd)

Relacja Punkty: Mupasiri 10 (2pd 2K)
Swales 5 (P)
Lawler 5 (P)

22 maja 2009
16:00
sędzia: Portugalia João Mourinha
Rosja U-20  17-15  Kanada U-20 Slava Stadium, Moskwa

Punkty: Krakov 5 (P)
Tolmachev 5 (P)
Gaisin 2 (pd)
Pochechuev 5 (P)
Yellow card.svg Krakov, Pochechuev, Razumov

Relacja Punkty: Braid 5 (pd K)
McKinnon 5 (P)
Hamblin 5 (P)
Yellow card.svg Zaruba

26 maja 2009
18:00
sędzia: Polska Marcin Zeszutek
Rosja U-20  21-19  Zimbabwe U-20 Fili Stadium, Moskwa

Punkty: Simplikiewicz 5 (P)
Kukishev 11 (P 3pd)
Vengerov 5 (P)
Yellow card.svg Galitskiy

Relacja Punkty: Robertson 6 (dg K)
Mupasiri 8 (pd 2K)
Mama 5 (P)
Yellow card.svg Mama

26 maja 2009
18:00
sędzia: Fidżi Napolioni Locoloco
Kanada U-20  17-38  Japonia U-20 Slava Stadium, Moskwa

Punkty: Braid 7 (2pd K)
Beukeboom 5 (P)
Parker 5 (P)

Relacja Punkty: Nakazuru 15 (3P)
Yamashita 10 (2P)
Ono 8 (pd 2K)
Hikosaka 5 (P)
Yellow card.svg Ono


Faza pucharowa[edytuj]

Mecz o 7 miejsce[edytuj]

30 maja 2009
13:00
sędzia: Polska Marcin Zeszutek
Papua-Nowa Gwinea U-20  22-46  Zimbabwe U-20 Fili Stadium, Moskwa

Punkty: Kautu 7 (2pd K)
Posu 5 (P)
Pato 5 (P)
Marcus 5 (P)
Yellow card.svg Fairi, Kautu

Relacja Punkty: Jiji 16 (5pd 2K)
Kaulback 5 (P)
Ferreira 5 (P)
Karuru 5 (P)
Mama 10 (2P)
Maziva 5 (P)
Yellow card.svg Wollmann


Mecz o 5 miejsce[edytuj]

30 maja 2009
15:15
sędzia: Włochy Marius Mitrea
Urugwaj U-20  13-11  Kanada U-20 Fili Stadium, Moskwa

Punkty: Ormaechea 8 (pd 2K)
Carissimi 5 (P)
Yellow card.svg Perez Tatton, Bangueses

Relacja Punkty: Braid 6 (2K)
Hassler 5 (P)


Mecz o 3 miejsce[edytuj]

30 maja 2009
16:15
sędzia: Portugalia João Mourinha
Rumunia U-20  20-23  Rosja U-20 Slava Stadium, Moskwa

Punkty: Conache 15 (dg 4K)
Niacsu 5 (P)
Yellow card.svg Ciocan, Lazar

Relacja Punkty: Simplikiewicz 5 (P)
Kukishev 8 (pd 2K)
Skobiola 5 (P)
Razumov 5 (P)
Yellow card.svg Vengerov, Razumov


Finał[edytuj]

30 maja 2009
18:30
sędzia: Fidżi Napolioni Locoloco
Włochy U-20  36-7  Japonia U-20 Slava Stadium, Moskwa

Punkty: Benvenuti 10 (2P)
Chillon 11 (4pd K)
Denti 5 (P)
Mortali 5 (P)
Cicchinelli 5 (P)

Relacja Punkty: Enoki 5 (P)
Ono 2 (pd)


Przypisy

  1. Russia to host Junior World Rugby Trophy 2010 (ang.). irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-11-15)].
  2. Pools and schedule set for JWRT 2010 (ang.). irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-04-26)].
  3. JWRT10 Match Schedule (ang.). irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-16)].
  4. Moscow gears up for JWRT 2010 kick-off (ang.). irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-25)].
  5. Italy qualify for 2010 Junior Rugby Trophy (ang.). irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-03)].
  6. PNG qualify for IRB Junior World Rugby Trophy (ang.). irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-22)].
  7. Uruguay qualify for Junior World Rugby Trophy (ang.). irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-22)].
  8. Oceania's place at JWRT 2010 up for grabs (ang.). irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-02-22)].
  9. USA Rugby Age-Grade Programs to Follow New Format (ang.). rookierugbyclub.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-09-10)].
  10. Russia to host IRB Junior World Rugby Trophy 2010 (ang.). rugbycanada.ca. [dostęp 2011-10-07].
  11. Zimbabwe qualify for JWRT 2010 (ang.). irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-08-28)].
  12. 2010 in review: Italy realise goal in Juniors (ang.). irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-19)].
  13. Statistics (ang.). irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-22)].
  14. Match officials announced for JWRT 2010 (ang.). irb.com. [dostęp 2011-10-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-04-26)].
  15. The ninth team at JWRT 2010 (ang.). irb.com. [dostęp 2014-04-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-22)].

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]