Justyna Steczkowska

To jest dobry artykuł
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Justyna Steczkowska
Ilustracja
Justyna Steczkowska (2016)
Imię i nazwisko

Justyna Maria Steczkowska

Data i miejsce urodzenia

2 sierpnia 1972
Rzeszów

Instrumenty

skrzypce

Gatunki

pop[1], adult contemporary[1], folk, pop alternatywny, muzyka etniczna[2][3]

Zawód

piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, skrzypaczka

Aktywność

od 1992

Wydawnictwo

Royal Concert
(wcześniej: EMI, Luna Music, Jazzboy, Mystic Production, My Music, T1-Teraz)

Odznaczenia
Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
Strona internetowa

Justyna Maria Steczkowska (ur. 2 sierpnia 1972 w Rzeszowie) – polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, skrzypaczka[1] i osobowość medialna, okazjonalnie także aktorka filmowa i teatralna, prezenterka telewizyjna, projektantka mody i fotografka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV[4].

Karierę muzyczną zaczynała od śpiewania w zespołach rockowych i jazzowych. W 1994 została laureatką finału pierwszej edycji programu Szansa na sukces oraz zdobyła nagrodę „Karolinki” na 31. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1995 zwyciężyła w finale Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich i reprezentowała Polskę w 40. Konkursie Piosenki Eurowizji. Od 1996 wydała 17 albumów studyjnych, w tym 12 solowych: Dziewczyna Szamana (1996), Naga (1997), Dzień i Noc (2000), Alkimja (2002), Femme Fatale (2004), Daj mi chwilę (2007), Puchowe kołysanki (2008), To mój czas (2009), XV (2012), Puchowe kołysanki 2 (2013), Anima (2014), Maria Magdalena. All is One (2019), Szamanka (2022) i Steczkowska Demarczyk (2023) oraz cztery nagrane z innymi wykonawcami: Mów do mnie jeszcze (2001) z Pawłem Delągiem, Mezalianse (2011) z Maciejem Maleńczukiem, Ale szopka z Urszulą Dudziak (2011) i I na co mi to było? (2015) z Bobanem Markoviciem. Ponadto skomponowała i nagrała ścieżkę dźwiękową do filmu Na koniec świata (1999)[5]. Wypromowała takie przeboje jak: „Dziewczyna Szamana”, „Grawitacja”, „Oko za oko, słowo za słowo”, „Wracam do domu” czy „Sanktuarium”[6].

Laureatka licznych nagród muzycznych, w tym sześciu Fryderyków, dwóch Wiktorów, Superjedynki i Bursztynowego Słowika. Uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Była główną bohaterką filmu dokumentalnego Justyna, zagrała też epizodyczne role w kilku filmach i serialach[7] oraz wystąpiła w kilku spektaklach teatralnych[8]. Była wielokrotnie uwzględniana w rankingach na liście najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Prowadzi czynnie działalność charytatywną. Była uczestniczką, jurorką, prowadzącą bądź bohaterką wielu telewizyjnych programów rozrywkowych oraz wzięła udział w ogólnopolskich kampaniach reklamowych dla czterech dużych firm. Zaprojektowała własną kolekcję ubrań dla dziewczynek.

Młodość[edytuj | edytuj kod]

Urodziła się w Rzeszowie, gdzie mieszkała na Baranówce[9]. Jest czwartym z dziewięciorga dzieci Danuty i Stanisława Steczkowskich[9]. Ojciec piosenkarki wywodził się z góralskiej rodziny, natomiast rodzina matki miała korzenie tatarskie[10]. Mając pięć lat, przeprowadziła się z rodzicami do Stalowej Woli, gdzie uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Pod koniec lat 80. wróciła do Rzeszowa, gdzie w 1990 ukończyła naukę w liceum mieszczącym się w Zespole Szkół Muzycznych nr 1[9].

Studiowała instrumentalistykę (skrzypce) na Akademii Muzycznej w Gdańsku[11], ale po roku przerwała studia, by skupić się na wokalistyce[12]. Bez powodzenia zdawała egzaminy do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i na Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku[9].

Kariera zawodowa[edytuj | edytuj kod]

Początki i lata 90.[edytuj | edytuj kod]

W nagrodę za ukończenie w 1990 liceum z wyróżnieniem[9] zagrała koncert d-moll Henryka Wieniawskiego z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rzeszowskiej[13]. Następnie przeprowadziła się na studia do Gdańska, gdzie śpiewała w klubach jazzowych, m.in. z Maciejem Miecznikowskim[12][9]. W tym okresie występowała również z Leszkiem Możdżerem, u którego boku debiutowała z jazzowym koncertem w telewizji[9]. Po przerwaniu studiów założyła własny zespół jazzowy Shoco[12]. Śpiewała też w zespołach rockowych Wańka Wstańka, 1984, Agressiva 69 i Revolutio Cordis[9][14][15][16]. Dorabiała, śpiewając na imprezach okolicznościowych i sprzedając własnoręcznie malowane guziki[17].

W 1994 wzięła udział w przesłuchaniach do programu TVP2 Szansa na sukces; najpierw bez powodzenia wystąpiła z piosenką „Nie przynoś mi kwiatów, dziewczyno” w odcinku z zespołem Trubadurzy[18], a w kolejnym odcinku zwyciężyła dzięki wykonaniu utworu „Boskie Buenos” z repertuaru grupy Maanam[19]. Dzięki wygranej w programie wystąpiła w koncercie „Debiutów” podczas 31. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w którym również zwyciężyła, otrzymując nagrodę im. Anny Jantar[20]. W 1995 z piosenką „Moja intymność” wygrała Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn[21][22]. W maju, reprezentując Polskę z utworem „Sama”, zajęła 18. miejsce w finale 40. Konkursu Piosenki Eurowizji w Dublinie[23][24]. W czerwcu wystąpiła z piosenką „Sama” w konkursie o Grand Prix im. Karola Musioła podczas 32. KFPP w Opolu[25] oraz wystąpiła z piosenkami „Dziewczyna Szamana” i „Wrogu mój” na festiwalu sopockim[26]. Również w 1995 nawiązała współpracę z Grzegorzem Ciechowskim[27], z którym nagrała materiał na debiutancki album studyjny pt. Dziewczyna Szamana[28][29]. Tytułowy utwór z albumu był nominowany do nagrody muzycznej Fryderyka w kategoriach „piosenka roku” i „wideoklip roku[30]. Sam album, wydany na początku 1996, zyskał status platynowej płyty, rozchodząc się w ponad 200 tys. egzemplarzy[31]. W tym samym roku Steczkowska zdobyła Fryderyki w kategoriach: wokalistka roku, album roku (za Dziewczynę Szamana), piosenka roku (za „Oko za oko, słowo za słowo”) i fonograficzny debiut roku[32]. Otrzymała także statuetkę Wiktora[33].

Steczkowska

W 1997 wydała drugi album studyjny pt. Naga[34], który został wyprodukowany przez Grzegorza Ciechowskiego[27]. Wydawnictwo zapewniło jej certyfikat złotej płyty za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy[35]. Płytę promowała singlami „Za dużo wiesz[36] i „Za karę[37]. Również w 1997 pojawiła się gościnnie na kilku płytach innych wykonawców, m.in. zespołu Voo Voo (Flota zjednoczonych sił)[38] i Grzegorza Turnaua (Tutaj jestem)[39], a także została bohaterką filmu dokumentalnego Jacka Taszakowskiego i Leszka Molskiego Justyna, który opowiadał o jej drodze artystycznej[40]. Poza tym zagrała w dwóch spektaklach Teatru Telewizji: Perełę Wariatkę w Księdze raju[41][42] i Wisztycę w Ludziach ognia[43][44], a także wystąpiła w roli Anity w filmie Billboard[45] oraz pojawiła się w drugim odcinku serialu Zaklęta[46].

W 1999 wraz z Antonim Łazarkiewiczem stworzyła ścieżkę dźwiękową do filmu Magdaleny Łazarkiewicz Na koniec świata[47], w którym zagrała główną rolę Teresy[48][49].

Lata 2000–2010[edytuj | edytuj kod]

W lutym 2000 wydała kolejny album studyjny pt. Dzień i Noc[50], na którym znalazły się piosenki z tekstami autorstwa Edyty Bartosiewicz i Katarzyny Nosowskiej[11]. Na pierwszej części albumu wykonała utwory taneczne, na drugiej zawarła utwory inspirowane muzyką filmową, nie zawierające słów, a tylko wokalizy[51]. W grudniu zaśpiewała dla polsko-ukraińskiego batalionu stacjonującego w Kosowie[52], za co w styczniu 2001 została uhonorowana medalem za „zasługi dla obronności Rzeczypospolitej”[53] przez ministra obrony narodowej Bronisława Komorowskiego[54]. W listopadzie wraz z Pawłem Delągiem wydała album pt. Mów do mnie jeszcze[55], zawierający utwory do tekstów Williama Szekspira, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej[11][56]. W 2001 zagrała podwójną rolę Hipolity/Tytanii w spektaklu Sen nocy letniej z muzyką Leszka Możdżera, wyreżyserowanym przez Wojciecha Kościelniaka i wystawionym w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni[57].

W październiku 2002 wydała album pt. Alkimja[58], który nawiązywała do kultury żydowskiej i na którym umieściła utwory śpiewane po hebrajsku i aramejsku oraz w językach ladino i jidysz[59][60]. Album promowała singlem „Świt świt”[61]. Za płytę otrzymała Fryderyka w kategorii „etno-folkowy album roku[62]. Odebrała również złotą płytę za sprzedaż albumu w nakładzie 35 tys. egzemplarzy[63] W tym czasie pracowała nad widowiskiem koncertowym, również zatytułowanym Alkimja, którego premiera odbyła się podczas 23. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu[64]. W październiku wystąpiła na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi[65]. W maju 2003 zaśpiewała na placu Zamkowym w Lublinie podczas gali koncertowej z okazji 83. urodzin Jana Pawła II i 25. rocznicę pontyfikatu papieża[66], a trzy miesiące później wystąpiła z utworem „Moja intymność” na festiwalu sopockim[67].

W 2004 wydała album pt. Femme Fatale, na którym umieściła własne interpretacje piosenek wykonywanych przez słynne piosenkarki polskie i zagraniczne[68][11]. Wydanie krążka zostało poprzedzone spektaklem telewizyjnym, w którym wcielała się w Kalinę Jędrusik, Annę German, Marilyn Monroe i Édith Piaf[69]. W sierpniu wystąpiła z piosenką „Pod papugami” w koncercie pamięci Czesława Niemena podczas festiwalu sopockiego[70]. W październiku była jurorką w jednym z odcinków programu Szansa na sukces[71]. W styczniu 2005 wzięła udział w nagraniach charytatywnego singla „Pokonamy fale[72]. Jeszcze w pierwszym kwartale roku zagrała koncert „Kobiety”, zawierający jej interpretacje dawnych przebojów w aranżacji Mateusza Pospieszalskiego, za który Telewizja Polska (jako producent) zdobyła nominację do nagrody w kategorii „muzyka koncert” podczas Festiwalu Złota Róża w Lucernie[73]. Wystąpiła także w misterium Przez tę ziemię przeszedł Pan w reżyserii Jerzego Fedorowicza[74][75]. Także w 2005 wraz z siostrą Cecylią wydała bajkę pt. „Rudolf jedyny i wyjątkowy”, którą napisały na potrzeby książki pt. „Bajki gwiazd”[76][77]. Poza tym zaśpiewała podczas trasy Wiosna Polaków będącej częścią kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami prarlamentarnymi w Polsce[78], a w grudniu nagrany przez nią album z popularnymi polskimi kolędami był dołączany jako dodatek do magazynu „Nowy Dzień”[79].

Steczkowska (2007)

W marcu 2006 wystąpiła w telewizyjnym koncercie Wielkanocny gospel, który odbył się w kościele Marii Magdaleny we Wrocławiu z udziałem zespołu gospelowego Visual Ministry Choir z Londynu[80]. W kwietniu premierowo wystąpiła jako Maria Magdalena, główna bohaterka sztuki taneczno-wokalnej Pasja, wystawianej przez Kielecki Teatr Tańca[81][82]. Latem wzięła udział w trasie koncertowej „Urodzinowe Lato z radiem[83] oraz wystąpiła na 10. Festiwalu Muzyki i Kultury Romów w Ciechocinku[84] i na Przystanku Woodstock[85]. Ponadto pojawiła się w jednym z odcinków serialu Niania[7]. W grudniu wydała singiel „Świąteczna piosenka o miłości” oraz wystąpiła w koncertach: Reqiuem pro Pace (organizowanym z okazji 25-lecia wprowadzenia stanu wojennego)[86], i Arie ze śmiechem[87].

W 2007 wystąpiła m.in. podczas koncertów: 50 lat wizji z Poznania (z okazji 50-lecia istnienia poznańskiego oddziału TVP)[88], Tajemnica światła – tajemnica miłosierdzia. Pieśń o Janie Pawle II[89] i Trendy w ramach festiwalu TOPtrendy 2007[90], na którym była również jednym z jurorów[91]. W czerwcu 2007 wydała album pt. Daj mi chwilę, którego producentem był Bogdan Kondracki[92]. Album promowała utworami: „To tylko złudzenie (To nie miłość)”, „Tu i tu” i „Wracam do domu”, do których zrealizowała teledyski[93][94][95]. Odebrała certyfikat złotej płyty za sprzedaż albumu w ponad 15 tys. egzemplarzach[96]. W sierpniu zagrała koncert w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie[97]. We wrześniu była gościem muzycznym w finale wyborów Miss Polonia[98] oraz była jedną z jurorek w konkursie o Bursztynowego Słowika podczas Sopot Festival 2007[99]. W październiku zaśpiewała utwór Paula Simona „The Sound of Silence” podczas Koncertu Dnia Papieskiego[100]. Jesienią 2007 w parze ze Stefano Terrazzino zajęła drugie miejsce w finale szóstej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami[101][102], wcześniej dwukrotnie odrzucała zaproszenie do udziału w programie[103]. W listopadzie odebrała nagrodę Prometeusza dla „najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych artystów występujących na estradach Polski i świata”[104]. W grudniu zaśpiewała z Piotrem Cugowskim i Eweliną Flintą utwór „Kraków, go!”, napisany na potrzeby promocji Krakowa przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012[105]. Również w grudniu zdobyła nominację do Telekamery w kategorii „muzyka”[106], wystąpiła w parze z Maciejem Florkiem w programie Po prostu taniec[107] oraz uświetniła występem świąteczny koncert TVP2 Do Betlejem – Wieczór kolęd z Przyjaciółmi Zaczarowanej Piosenki[108] i Sylwestrową Moc Przebojów, organizowany przez Polsat na krakowskim Rynku[109][110].

Steczkowska

W lutym 2008 wydała reedycję albumu Daj mi chwilę, wzbogaconą o singiel „Choć wieje, pada, grzmi”, który nagrała z Borysem Szycem[111]. W marcu wystąpiła na placu Zamkowym w Warszawie podczas koncertu „Solidarni z Białorusią[112]. W maju odebrała Wiktora w kategorii „gwiazda piosenki i estrady”[113] i wydała album studyjny pt. Puchowe kołysanki, zawierający jej autorskie piosenki oraz czytane przez nią bajki[114]. Płyta, objęta patronatem Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, dotarła do 10. miejsca oficjalnej listy sprzedaży[115]. Również w 2008 wystąpiła w jednym z odcinków programu Fort Boyard[116], a także była bohaterką programu Ranking gwiazd. We wrześniu ukazały się dwie płyty, na których gościnnie wystąpiła: Balkan Koncept Sanji Ilicia i Balkaniki (zaśpiewała w utworze „Wróć do mnie”)[2], Duety Bogusława Meca (wykonała z nim piosenki: „Mały, biały pies” i „Filozof”)[117]. W październiku premierę miał album pt. Nasza Niepodległa, wydany z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości Polski, na który nagrała własną interpretację piosenki „Biały krzyż”[118]. Utwór wykonała też podczas koncertu z okazji rocznicy, zorganizowanym 11 listopada przez Telewizję Polską w stołecznym Teatrze Wielkim – Operze Narodowej[119]. Jednocześnie współprowadziła trzecią edycję programu TVP1 Gwiazdy tańczą na lodzie[120], do którego wcześniej dwukrotnie była zapraszana w charakterze uczestniczki, jednak za każdym razem odmawiała[121]. Jej potyczki słowne z jurorką programu, Dodą, były szeroko komentowane w ogólnopolskiej prasie[122][123][124]. W grudniu wystąpiła na bydgoskim Starym Rynku w koncercie wieńczącym akcję charytatywną „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”[125].

W marcu 2009 wydała dziesiąty w karierze album studyjny pt. To mój czas[126]. Materiał promowała singlem „Tango”, który wykonała w koncercie „Premier” podczas 46. KFPP w Opolu[127][128], a także singlami: „Proszę cię – skłam”, „Tylko ty znasz te zaklęcia”, „To mój czas” i „Kim tu jestem”, do których zrealizowała teledyski[129][130][131]. W ramach promocji płyty, jako pierwsza artystka polskiej estrady, zagrała koncert promocyjny, który był transmitowany na żywo przez Internet[132]. Również w marcu wydała koncertowy album DVD pt. Alkimja, będący zapisem koncertu zagranego w 2001 w ramach Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi[133]. Wiosną była gościnnie jurorką w jednym z odcinków programu Polsatu Jak oni śpiewają[134], za to latem prowadziła autorski program o fotografii W obiektywie Justyny Steczkowskiej, emitowany na Polsat Café[135][136]. W listopadzie wydała teledysk do utworu „Głodna miłość”, który nagrała z Pawłem Małaszyńskim na potrzeby akcji charytatywnej Fundacji TVN „Nie jesteś sam”[137]. W kwietniu 2010 wraz z innymi wykonawcami zaśpiewała przebój Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” na koncercie galowym Fryderyk 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku[138]. W maju poinformowała o zakończeniu pięcioletniej współpracy z dotychczasowym menedżerem, Krzysztofem Wasitą[139]. Latem wystąpiła na Przystanku Woodstock[140]. W listopadzie ponownie wystąpiła jako jurorka w jednym z odcinków programu Szansa na sukces. W grudniu wystąpiła podczas koncertu sylwestrowego Imperium gwiazd organizowanego przez TVP2 we Wrocławiu[141].

Lata 2011–2020[edytuj | edytuj kod]

Steczkowska podczas koncertu w klubie Hard Rock Cafe w Warszawie (2011)

W lutym 2011 wydała album pt. Mezalianse, nagrany wspólnie z Maciejem Maleńczukiem, na którym znalazły się ich interpretacje utworów Kabaretu Starszych Panów[142]. W tym czasie wzięła udział również w nagraniu charytatywnego singla „Anioły niebios wstrzymajcie czas”[143]. W marcu wystąpiła z piosenkami Ewy Demarczyk na gali Anioły w kolorze podczas 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu[144], a także zaśpiewała podczas koncertu „Jednego serca” organizowanym przez TVP2 ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010[145][146]. W kwietniu wystąpiła w koncercie Noc Miliona Żurawi. Polscy artyści dla Japonii, dedykowanym ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii[147], a także pojawiła się ponownie jako jurorka w Szansie na sukces[148]. Zaangażowała się również w projekt Agnieszki Szczepanik Szopka, poświęcony twórczości Fryderyka Chopina, występując w maju w koncercie promocyjnym w Och-Teatrze[149] oraz nagrywając album studyjny pt. Ale szopka w duecie z Urszulą Dudziak[150]. W maju zasiadła w polskiej komisji jurorskiej podczas 56. Konkursu Piosenki Eurowizji[151]. W czerwcu wystąpiła podczas 48. KFPP w Opolu, śpiewając utwór „Karuzela z madonnami” w koncercie pamięci Ewy Demarczyk[152]. W grudniu premierę miał album dedykowany Grzegorzowi Ciechowskiemu pt. ...to też Ciechowski, na którym znalazł się m.in. utwór „Za dużo wiesz” w wykonaniu Steczkowskiej[153].

W marcu 2012 wystąpiła w spektaklu Grzegorza Miecugowa Trójka do potęgi, który został wystawiony w warszawskim Teatrze Syrena z okazji 50-lecia istnienia radiowej Trójki[154]. W kwietniu zaprezentowała dwupłytowe wydawnictwo pt. XV[155][156], na którym zawarła swoje największe przeboje w odświeżonych aranżacjach[157]. Album promowała teledyskami do piosenek: „Skłam”, „Wrogu mój” i „Kryminalna miłość”[158][159][160], a także do premierowego utworu „Sanktuarium”[161]. W ramach promocji planowała wyruszyć w ogólnopolską trasę koncertową[162][163], która jednak nie doszła do skutku z powodu choroby nowotworowej jej męża[164]. Za album otrzymała „Różę Gali” w kategorii „muzyka”[165]. Poza tym poprowadziła kolejny program o fotografii dla Polsat Café – Ach, co to był za ślub[166]. W listopadzie wystąpiła na gali z okazji 50-lecia istnienia radiowej Trójki[167].

W lutym 2013 premierę miał film Macieja Michalskiego Kanadyjskie sukienki, w którym zagrała rolę Bożenki[168][169]. Ogłoszono także, że poprowadzi swój trzeci program o fotografii dla Polsat Café – Fotorodzinka[170]. W kwietniu wystąpiła premierowo w spektaklu Śpiewnik Pana W., podczas którego zaśpiewała utwory Jerzego Wasowskiego z tekstami Jeremiego Przybory[171]. Wiosną była także trenerką w drugiej edycji programu TVP2 The Voice of Poland[172]. W maju wydała album pt. Puchowe kołysanki 2[173]. W listopadzie wystąpiła na gali z okazji 10-lecia istnienia dziennika „Fakt[174], a w grudniu zaśpiewała na plenerowym koncercie Disco Sylwester z Dwójką organizowanym przez TVP2 we Wrocławiu[175][176].

W 2014 świętowała 20-lecie pracy artystycznej[177]. Wiosną ponownie została trenerką w The Voice of Poland, tym razem w czwartej edycji programu[178], tę funkcję pełniła również w jesiennej, piątej odsłonie widowiska[179]. W kwietniu zaśpiewała gościnnie utwór „Abba Ojcze” z Plácido Domingo podczas jego koncertu odbywającego się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich[180], a także wydała teledysk do singla „Terra”[181], zwiastującego jej kolejny album studyjny[182]. Również w 2014 poprowadziła program Pełna chata dla Polsat Café[183]. W czerwcu wystąpiła podczas 51. KFPP w Opolu[184]. W lipcu wystąpiła z koncertem podczas 4. edycji festiwalu Rzeszowskie Święto Wokalne[185] i zaśpiewała w koncercie Lato Zet i Dwójki w Zielonej Górze. W sierpniu zagrała koncert jubileuszowy podczas Polsat Sopot Festival 2014, na którym wykonała największe przeboje[186] oraz odebrała Bursztynowego Słowika[187]. 29 października zaprezentowała teledysk do piosenki „Kochankowie syreny[188], która znalazła się na jej kolejnym albumie pt. Anima[189]. Również w 2014 wyruszyła w ogólnopolską trasę koncertową Magia trwa, obejmującą występy w największych teatrach i filharmoniach[190], a także wystąpiła w koncercie Grzegorz Ciechowski: Spotkanie z Legendą, który został zarejestrowany i wydany w marcu 2015 w formie albumu koncertowego[191].

Steczkowska podczas występu na gali L’Oreal w Warszawie (2013)

Dzięki sukcesowi trasy Magia trwa, w 2015 wyruszyła w kolejną, tym razem zatytułowaną Nie jestem, tym kim byłam[192]. W maju zagrała materiał z płyty Anima podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej[193], a także udostępniła za darmo w wersji cyfrowej kolejny album studyjny pt. All Is One[194], który wydała pod pseudonimem Maria Magdalena[195]. W czerwcu wystąpiła na 52. KFPP w Opolu[196], podczas którego odebrała Superjedynkę za wygraną w kategorii „Super Artystka”[197]. W październiku została uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”[198][199], a także wydała album pt. I na co mi to było?[200], który nagrała w duecie z serbskim muzykiem Bobanem Markovicem[201]. Płyta została utrzymana w klimacie cygańskim, a materiał wykonywany był przez nią podczas trasy koncertowej pt. Justyna Steczkowska & Orkiestra Cygańska[3], którą rozpoczęła w listopadzie 2015[26]. W grudniu uświetniła występem plenerowy koncert Funtastyczny Kraków – Sylwester organizowany przez stację TVN[202][203].

W lutym 2016 wyruszyła w jubileuszową trasę koncertową pt. Justyna Steczkowska Akustycznie[26]. 5 czerwca wystąpiła w koncercie „Złote Opole” na 53. KFPP w Opolu, na którym zaśpiewała utwór „Dziewczyna Szamana[204]. W tym samym roku odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach[205]. Przez kolejne miesiące występowała w ramach objazdowej trasy Koncert Muzyki Filmowej[206]. W sierpniu 2016 zagrała w Operze Leśnej urodzinowy koncert z José Carrerasem[207]. W 2017 odbyła kolejne występy z orkiestrą cygańską[208], ponadto zagrała minitrasę z okazji 15-lecia od wydania płyty pt. Alkimja[209], a w grudniu wyruszyła w świąteczną trasę Kolędy i pastorałki[210]. W styczniu 2018 występowała gościnnie na polskiej części światowej trasy koncertowej Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring in Concert[211], równocześnie grała też kolejne koncerty z orkiestrą cygańską[208]. W październiku wraz z innymi wykonawcami wyruszyła w kolejną edycję trasy koncertowej Ciechowski – Spotkanie z Legendą, poświęconej twórczości Grzegorza Ciechowskiego[212], równolegle występowała również w trasach Tribute to...[213] i drugiej serii Koncertów Muzyki Filmowej[214].

W lutym 2019 wydała album pt. Maria Magdalena. All is One[215], który premierowo udostępniła w wersji cyfrowej w maju 2015[194]. Materiał promowała podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej[216]. 27 lutego wystąpiła z piosenką „Wracam do domu” podczas koncertu „Artyści przeciw nienawiści” organizowanym w Łodzi[217], a jej występ podczas wydarzenia, poprzedzony pojednaniem z piosenkarką Dodą, był szeroko komentowany w ogólnopolskiej prasie[218][219][220][221]. Latem odbyła kolejną serię koncertów Tribute to...[222]. W lipcu podczas Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów im. Anny German w Zielonej Górze emitowanego przez TVP2 złożyła hołd Korze, wykonując piosenkę grupy MaanamBoskie Buenos[223]. W listopadzie premierę miała piosenka „Karp 2019”, którą nagrała z innymi artystami na potrzeby akcji charytatywnej „Święta bez granic”[224], a także film Filipa Zylbera Jak poślubić milionera, w którym zagrała Polę, partnerkę piłkarza Adama Cieślika (Michał Malinowski)[225]. W grudniu wystąpiła podczas świątecznych koncertów telewizyjnych: „Wielkie kolędowanie z Polsatem”[226] i „Najpiękniejsze kolędy” przygotowanym przez TVN[227].

Na początku 2020 zaprojektowała kolekcję ubrań dla dziewczynek „Anima by Justyna Steczkowska”[228]. W maju wystąpiła podczas koncertu TVP2 Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II[229]. We wrześniu wystąpiła podczas 57. KFPP w Opolu: podczas koncertu „Festiwal, festiwal!!! - złote opolskie przeboje” świętowała 25-lecie pracy artystycznej, z tej okazji zaśpiewała kompilację swoich największych przebojów[230], a podczas koncertu „Cisza jak ta” poświęconemu Romualdowi Lipko wykonała „Takie tango” z repertuaru Budki Suflera. 14 listopada wystąpiła jako gość muzyczny pierwszego finałowego odcinka jedenastej edycji programu TVP2 The Voice of Poland, wykonując premierowo singiel „Miej odwagę”, a dzień później na jej oficjalnym kanale w serwisie YouTube ukazał się zapis koncertu Leśny koncert, na którym wykonała piosenki z albumu Maria Magdalena. All is One[231].

Od 2021[edytuj | edytuj kod]

W kwietniu 2021 wykonała utwór Republiki „Moja krew” podczas wielkopostnego widowiska Pasja 2021 w TVP2[232]. 26 czerwca wystąpiła podczas koncertu „Najlepsi z najlepszych” w ramach Polsat SuperHit Festiwalu 2021[233]. 10 lipca gościła na 27. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju[234]. 30 lipca ukazał się utwór Marzeny Ryt „Kolorado” nagrany z gościnnym udziałem Steczkowskiej[235]. 1 września wystąpiła na koncercie z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej 7 x Westerplatte w TVP1[236]. 3 września wydała przebój Ewie Demarczyk „Grand Valse Brillante” w koncercie „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!” podczas 58. KFPP w Opolu[237]. Jesienią powróciła w charakterze trenerki w dwunastej edycji programu The Voice of Poland[238]. 3 października w Poznaniu zainaugurowała jubileuszową trasę koncertową[239], która trwała do grudnia 2022[240]. 29 października wydała singiel „Nie poddawaj się” nagrany z Marcinem Maciejczakiem[241]. 1 listopada telewizja Polsat wyemitowała koncert „Ocalić od zapomnienia” z udziałem m.in. Steczkowskiej[242]. 26 listopada wydała nową interpretację singla „Dziewczyna Szamana”, którą nagrała we współpracy z Leszkiem Możdzerem[243]. 6 grudnia kanały TVP1 i TVP2 wyemitowały charytatywny „Koncert mikołajkowy. Gwiazdy dzieciom” z udziałem m.in. Steczkowskiej[244]. 13 grudnia wystąpiła w koncercie TVP1 „Po co nam wolność” z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego[245].

8 stycznia 2022 wystąpiła na Gali Mistrzów Sportu transmitowanego przez Polsat[246]. Na początku roku wydała trzy single: „Uciekinierzy” (nagrany w duecie z Arkiem Kłusowskim)[247], „Nie mój sen” (z Luną)[248] i „Szamanka”[249]. W lutym wystąpiła jako gość muzyczny w programie Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję! w TVP1[250]. 25 lutego wydała album pt. Szamanka oraz singiel „Między nami”, który nagrała z Beatą Kozidrak[251]. 27 lutego wystąpiła w koncercie „Solidarni z Ukrainą” w TVP[252]. 3 maja wydała singiel „Now”, który skomponował dla niej syn Leon Myszkowski z Michałem Harasimiukiem[253]. 21 maja zaśpiewała „Znak pokoju” w duecie z Dodą w jubileuszowym koncercie z okazji 20-lecia kariery artystycznej Dody podczas Polsat SuperHit Festiwalu w Sopocie[254]. 29 maja wystąpiła z synami podczas koncertu „Fundacja Polsat — Jesteśmy dla Dzieci”[255]. W czerwcu wzięła udział w 59. KFPP w Opolu: 17 czerwca wystąpiła podczas koncertu „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!”, a dzień później świętowała 50. urodziny i 25-lecie pracy artystycznej podczas koncertu jubileuszowego „Dziewczyna szamana”, na którym m.in. zaśpiewała premierowo singiel „D.N.A”[256][257][258]. 16 lipca wystąpiła podczas finału konkursu Mister Supranational transmitowanego przez Polsat[259], a dzień później – na 25. festiwalu piosenki i kultury Romów emitowanym przez TVP[260]. Jesienią występowała w charakterze trenerki w 13. edycji programu The Voice of Poland[261]. 8 września wraz z Walt Disney Records wydała piosenkę „Milion gwiazd na niebie lśni”, polską wersję przeboju „When You Wish Upon a Star”, którą nagrała na ścieżkę dźwiękową do filmu Pinokio na platformie Disney+[262]. 27 października wystąpiła na gali French Touch w TVP[263]. 10 listopada wydała singiel „Poza ramą”[264]. 31 grudnia zaśpiewała na plenerowym koncercie Sylwester marzeń telewizji TVP2 organizowanym w Zakopanem[265]. W styczniu 2023 wyruszyła w trasę koncertową z utworami Ewy Demarczyk[266]. W kwietniu telewizja Polsat wyemitowała koncert „100 lat Disneya” z udziałem m.in. Steczkowskiej[267]. W maju wystąpiła w widowisku muzycznym „Nie ma jak u mamy” w TVP1[268]. W czerwcu wzięła udział w 60. KFPP w Opolu; wystąpiła podczas koncertów „Czas ołowiu” i „Ale to już było. Jest. I będzie”[269][270]. W lipcu wystąpiła na gali zamknięcia Igrzysk Europejskich w Krakowie[271]. Jesienią była trenerką w czternastej edycji programu TVP2 The Voice of Poland[272], a podczas finałowego odcinka zaśpiewała premierowy singiel „Carpe Diem”[273]. W grudniu wydała album pt. Steczkowska Demarczyk oraz wystąpiła podczas koncertu Sylwester z Dwójką w Zakopanem[274], na którym m.in. wykonała premierowo piosenkę „Witch-er Tarohoro[275]. Z utworem zajęła drugie miejsce w wewnętrznych eliminacjach wyłaniających reprezentanta Polski w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji[276], a jej przegrana była szeroko komentowana w ogólnopolskich mediach[277][278][279].

Charakterystyka muzyczna i inspiracje[edytuj | edytuj kod]

Justyna Steczkowska

Uchodzi za jedną z najbardziej wyrazistych wokalistek rodzimego popu[280]. Znana z szerokiej skali głosu, wyliczonej na cztery oktawy[281]. Jej możliwości wokalne uważa się za „spektakularne”[281]. Twórczość i występy sceniczne często wzbogaca wokalizami[282][283].

W początkowych latach kariery występowała w zespołach grających muzykę rockową i jazzową[9]. W pierwszym okresie działalności solowej wykonywała muzykę popową z elementami rockowymi[1]. Następnie zaczęła sięgać po brzmienia muzyki świata: na albumie Alkimja umieściła materiał inspirowany muzyką żydowską[284] wykonywała też piosenki w stylistyce bałkańskiej[2], do której powróciła przy okazji nagrywania płyty I na co nam to było?, inspirowanej muzyką cygańską[3][285]. Równolegle wykonywała też piosenki w stylu smooth jazz, a także zainteresowała się muzyką filmową i nagrywała utwory we współpracy z orkiestrą[222]. Na płycie XV po raz pierwszy umieściła utwory w stylistyce trip hopu[286]. Powróciła do niej przy albumach Anima[287] i Maria Magdalena. All Is Love, na której dodatkowo umieściła brzmienia elektroniczne[222]. W 2022 wydała utwory w stylistyce tanecznej[240][253][257].

Wizerunek[edytuj | edytuj kod]

W 2008 została uznana jedną z najseksowniejszych Polek w badaniu zleconym przez magazyn „Wprost” oraz była nominowana do tytułu Viva! Najpiękniejsi[288][289].

Wystąpiła w wielu sesjach zdjęciowych, które publikowane były na okładkach lub łamach czasopism: „Playboy” (1997), „Viva!” (kilkukrotnie od 2000), „Gala” (2012–2015), „Elle” (2012), „Grazia” (2014)[290]. Była jedną z bohaterek książki pt. „Karuzela z madonnami, czyli 57 bardzo zakręconych kobiet” (2003), w której ukazał się wywiad przeprowadzony z nią przez Tomasza Raczka[291].

Była jedną ze 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu według danych magazynu „Forbes Polska”; jej wizerunek został wyceniony przez reklamodawców na 316 tys. zł w 2008 (66. miejsce), 366,5 tys. zł w 2010 (62. miejsce), 354 tys. w 2012 (65. miejsce) i ponad 245 tys. w 2014 (60. miejsce), była notowana także na 77. miejscu w 2007, 84. miejscu w 2009 i 100. miejscu w 2011[292][293][294][295].

Wystąpiła w telewizyjnej kampanii reklamowej Radia Zet (2008) i kampanii „Razem ’89” (2009), promującej obchody 20-lecia III RP, poza tym ambasadorką producenta rajstop Gatta (2000–2007, od 2015), marki odzieżowej Snake Milano (2009), przedsiębiorstwa spożywczego Mokate (2011), marki Panasonic (2019) i herbaty Loyd (2021)[296][297][298][299][300][301][302][303].

Działalność charytatywna i społeczna[edytuj | edytuj kod]

We wrześniu 2004 wystąpiła w koncercie inaugurującym akcję społeczną „Sprzątanie świata”[304]. W 2005 zaangażowała się w kampanię społeczno-wizerunkową pod hasłem „Ściągaj legalnie”, zwracającą uwagę na problem z piractwem muzycznym[305]. W 2009 wystąpiła w kampanii promującej akcję społeczną „Godzina dla Ziemi”[306].

Justyna Steczkowska i Łukasz Żelechowski, laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, 2006

W styczniu 2005 wzięła udział w nagraniach charytatywnego singla „Pokonamy fale”, który powstał z myślą o ofiarach trzęsienia ziemi na Oceanie Indyjskim[72], a w lutym wystąpiła na koncercie charytatywnym Pokonamy fale, podczas którego zebrano pieniądze na rzecz programu Adopcja na odległość wspierającego ofiary tragedii[307]. W sierpniu 2007 wystąpiła w koncercie charytatywnym „Nadzieja to my”, organizowanym na placu Biegańskiego w Częstochowie przez TVP1 i dedykowanym osobom poszkodowanym przez skutki wichur, które dotknęły okolice Częstochowy i Lublina, a także ofiarom katastrofy autokaru w Vizille we Francji[308]. W 2009 zagrała podczas koncertu promującego akcję „Podziel się posiłkiem”[309]. W 2011 wzięła udział w nagraniu charytatywnej piosenki „Anioły niebios wstrzymajcie czas” na potrzeby akcji organizowanej przez fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”[143], a także wsparła akcję UNICEF „Inspired Gifts – Prezenty bez pudła”[310]. W 2014 zagrała koncert Magia trwa, z którego część dochodu przekazała na Fundusz Dzieci Osieroconych[311]. W 2015 zaangażowała się w akcję #niejesteśsam[312] oraz nagrała w duecie z Arturem Andrusem utwór „Sny domowe, sny anielskie”, mający pomóc podopiecznym domu dziecka z Częstochowy[313]. Kilkukrotnie wystąpiła w koncercie wieńczącym finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy[314][315]. W kwietniu 2020 zagrała internetowy koncert, podczas którego zachęcała do wpłacania datków na rzecz leczenia 4-letniego Gabrysia zmagającego się z zespołem wad wrodzonych[316]. W 2023 wzięła udział z synem Leonem w charytatywnym odcinku teleturnieju TVN Milionerzy, nagrodę w wysokości 40 tys. zł przeznaczyli na rzecz Fundacji TVN[317].

W 2009 przekazała prezenty na rzecz licytacji charytatywnej „Gwiazdy dla Zuzi” organizowanej przez magazyn „Party” i serwis Allegro.pl[318]. W 2010 przekazała ponad 90 tys. zł, tj. zadośćuczynienie za wygrane procesy sądowe z tabloidem „Super Express”, na rzecz fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”[319][320]. W 2013 przekazała honorarium z udziału w sesji zdjęciowej dla magazynu „Gala” na rzecz Domu Dziecka „Ufność” w Częstochowie[321]. W 2022 przekazała honorarium za występ w koncercie TVP „Solidarni z Ukrainą” na rzecz Caritas Ukraina[322].

W 2013 za działalność charytatywną otrzymała Bursztynową Różę, nagrodę przyznawaną przez Fundację RC[323].

Procesy sądowe[edytuj | edytuj kod]

Na przełomie 2002 i 2003 wytoczyła proces Sylwestrowi Latkowskiemu i producentom filmu Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku, oskarżając twórców o bezprawne wykorzystanie jej wizerunku i naruszenie dóbr osobistych[324].

W 2009 pozwała dziennik „Super Express” za naruszenie dóbr osobistych poprzez opublikowanie na swych łamach jej nagich zdjęć z prywatnego wyjazdu wakacyjnego[319]. W 2010 wygrała proces przeciwko wydawcy tabloidu, Grupie ZPR Media[319][325]. W 2020 wydawca gazety opublikował kolejne przeprosiny, dotyczące 12 tekstów na łamach tabloidu i 19 tekstów na łamach strony internetowej, w których miał „rażąco naruszyć prawo Justyny Steczkowskiej do prywatności i wizerunku”[326][327]. W 2019 portal plotkarski Pudelek.pl opublikował przeprosiny w rezultacie przegranego procesu sądowego wytoczonego przez Steczkowską[328].

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

W młodości była związana z Pawłem Fortuną[329]. W 2000 poślubiła architekta i modela Macieja Myszkowskiego, z którym ma troje dzieci: Leona (ur. 2000), Stanisława (ur. 2005) i Helenę (ur. 2013)[330][331]. 27 kwietnia 2017 poinformowali, że pozostają w separacji[332], jednak z czasem zażegnali kryzys w małżeństwie[333].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Trasy koncertowe[edytuj | edytuj kod]

 • 1999: Pożegnanie jesieni (z Tomaszem Stańką)[26]
 • 2014: Magia trwa[190]
 • 2015: Nie jestem tym, kim byłam[192]
 • 2015–2017: Justyna Steczkowska & Orkiestra Cygańska[26]
 • 2016: Maria Magdalena[26]
 • od 2016: Koncert Muzyki Filmowej[214]
 • 2016: Koncerty akustyczne[206]
 • 2017: Alkimja[209]
 • 2017: Kolędy i pastorałki[210]
 • od 2018: Tribute to...[213]
 • 2018: Grzegorz Ciechowski – Spotkanie z Legendą[212]
 • 2019: Maria Magdalena. All Is One Tour[216]
 • 2021–2022: 25 lat[239][240]
 • od 2023: Steczkowska/Demarczyk & Royal Symphony Orchestra

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Filmy
 • 1997: Justyna – bohaterka filmu
 • 1998: Billboard jako Anita, pracownica agencji
 • 1999: Na koniec świata jako Teresa
 • 2012: Kanadyjskie sukienki jako Bożenka
 • 2019: Jak poślubić milionera jako Pola
Seriale

Teatr[edytuj | edytuj kod]

Teatr Telewizji
 • 1997: Księga raju jako Perełe Wariatka
 • 1997: Ludzie ognia jako Wiesztyca

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Rok Nagroda Kategoria Rezultat Źródło
1995 Fryderyki 1995 Piosenka roku („Dziewczyna Szamana”) Nominacja [30]
Wideoklip roku („Dziewczyna Szamana”) Nominacja
1996 Fryderyki 1996 Album roku pop (Dziewczyna Szamana) Wygrana [32]
Piosenka roku („Oko za oko, słowo za słowo”) Wygrana
Wokalistka roku Wygrana
Fonograficzny debiut roku Wygrana
Teledysk roku („Oko za oko, słowo za słowo”) Wygrana
1997 Fryderyki 1997 Album roku pop (Naga) Nominacja [334]
Wokalistka roku Nominacja
Wiktory 1996 Najlepsza piosenkarka Wygrana [33]
1998 Telekamery Muzyka Nominacja [335]
1999 Telekamery Nominacja [336]
2002 Fryderyki 2002 Album roku etno/folk (Alkimja) Wygrana [62]
2008 Telekamery Muzyka Nominacja [106]
Wiktory 2007 Gwiazda piosenki i estrady Wygrana [113]
2009 Diamentowy Mikrofon Nagroda Zarządu Polskiego Radia dla wybitnych twórców radiowych Wygrana [337]
2011 OGAE Video Contest 2010 Teledysk roku („Kim tu jestem”) Wygrana [338]
2012 Róża Gali Muzyka (XV) Wygrana [339]
2013 OGAE Video Contest 2012 Teledysk roku („Sanktuarium”) 2. miejsce [340]
2013 Bursztynowa Róża Honorowe wyróżnienie za działalność charytatywną Wygrana [323]
2014 Polsat Sopot Festival Bursztynowy Słowik Wygrana [187]
2015 SuperJedynki SuperArtystka Wygrana [197]
Brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Wygrana [198]
2016 Odciśnięcie dłoni w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach podczas 21. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach Wygrana [205]
2020 57. KFPP w Opolu Nagroda Specjalna Wygrana [341]
2022 59. KFPP w Opolu Artysta bez granic Wygrana [342]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d Evan C. Gutierrez: Justyna Steczkowska Biography. AllMusic. [dostęp 2018-07-14]. Cytat: Genre: Pop/Rock, International
  Styles: Contemporary Singer/Songwriter (ang.).
 2. a b c kk: Urbańska i Steczkowska na bałkańską nutę. wirtualnemedia.pl, 2008-08-28. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 3. a b c Justyna Steczkowska: tańczę na stole i bawię się świetnie. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio24.pl, 2015-11-05. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 4. ZPAV: Akademia Fonograficzna (Sekcja Muzyki Rozrywkowej). zpav.pl. [dostęp 2010-10-03]. (pol.).
 5. Muzyka. justynasteczkowska.pl. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 6. Marcin Michałowski, Największe przeboje Justyny Steczkowskiej, Radio Złote Przeboje, 2 sierpnia 2022 [dostęp 2022-12-26].
 7. a b FilmPolski.pl – Justyna Steczkowska. [w:] FilmPolski.pl [on-line]. filmpolski.pl. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 8. Justyna Steczkowska, [w:] Encyklopedia teatru polskiego (osoby). [online] [dostęp 2020-04-05].
 9. a b c d e f g h i Jaromir Kwiatkowski: Justyna Steczkowska - w Rzeszowie wszystko się zaczęło. biznesistyl.pl, 2012-11-18. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 10. Konrad Szczęsny: Justyna Steczkowska w żałobie.... viva.pl, 2019-11-17. [dostęp 2022-02-06].
 11. a b c d Justyna Steczkowska. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio24.pl, 2008-03-18. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 12. a b c Justyna Steczkowska: kto mi dał skrzydła. styl.pl. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 13. mms: Justyna Steczkowska: nie miałam wtedy nawet 18 lat. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-05-10. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 14. Justyna Steczkowska: Mój rodzinny Rzeszów tak bardzo wypiękniał!, plus.nowiny24.pl, 21 kwietnia 2017 [dostęp 2020-04-05] (pol.).
 15. Agressiva 69 – Hammered By The Gods. discogs.com. [dostęp 2020-04-05]. (ang.).
 16. Justyna Steczkowska ujawnia swoją przygodę z nową falą i rockiem. Posłuchaj!. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-05-12. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 17. Oni zaczynali "na zmywaku" - pierwsze zawody gwiazd. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-05-14. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 18. "Gwiazdy Cejrowskiego": Justyna Steczkowska o muzyce, rodzeństwie, dzieciach... Takiego wywiadu dawno nie było. [w:] Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2017-04-27. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 19. Justyna Steczkowska – „Boskie Buenos”/„Tak... tak... to ja”. festiwalopole.tvp.pl. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 20. XXXI KFPP – 1994. festiwalopole.tvp.pl. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 21. mk: Justyna Steczkowska gwiazdą w Szwecji. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2003-07-17. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 22. Justyna Steczkowska na festiwalu w Karlshamn. [w:] Gazeta Wyborcza [on-line]. wyborcza.pl, 2003-07-18. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 23. Eurovision Song Contest Dublin 1996. [w:] Europejska Unia Nadawców [on-line]. eurovision.tv. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 24. 1995: Justyna Steczkowska – 25 lat Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. [w:] OGAE Polska [on-line]. 25lat.eurowizja.org. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 25. XXXII KFPP – 1995. festiwalopole.tvp.pl. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 26. a b c d e f Bio. justynasteczkowska.pl. [dostęp 2016-01-21]. (pol.).
 27. a b Gdzie jest dziewczyna szamana?. [w:] TVN [on-line]. uwaga.tvn.pl, 2007-07-15. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 28. Dziewczyna Szamana – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 29. Justyna Steczkowska – Dziewczyna Szamana. discogs.com. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 30. a b Fryderyki – Nominowani i laureaci 1995. fryderyki.pl. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 31. ZPAV: platynowe płyty przyznane w 1997 roku. zpav.pl. [dostęp 2011-02-04]. (pol.).
 32. a b Fryderyki – Nominowani i laureaci 1996. fryderyki.pl. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 33. a b 1996. Nagroda Akademii Telewizyjnej WIKTORY' 96. Nz. laureatka, piosenkarka Justyna Steczkowska. fotobaza.pap.pl. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 34. Naga – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 35. ZPAV: złote płyty przyznane w 1997 roku. zpav.pl. [dostęp 2011-02-04]. (pol.).
 36. Justyna Steczkowska – Za Dużo Wiesz. discogs.com. [dostęp 2020-04-05]. (ang.).
 37. Justyna Steczkowska – Za Karę. discogs.com. [dostęp 2020-04-05]. (ang.).
 38. Najlepsi Śpiewają Voo Voo* – Flota Zjednoczonych Sił. discogs.com. [dostęp 2020-04-05]. (ang.).
 39. Minęło 20 lat od wydania płyty “Tutaj jestem” Grzegorza Turnaua. polskaplyta-polskamuzyka.pl, 2018-01-25. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 40. FilmPolski.pl – JUSTYNA, filmpolski.pl [dostęp 2019-08-11] (pol.).
 41. Księga raju. [w:] Telewizja Polska [on-line]. teatrtv.vod.tvp.pl, 2006-04-21. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 42. Roman Pawłowski: Księga raju. [w:] Gazeta Wyborcza [on-line]. encyklopediateatru.pl, 1997-03-07. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 43. Ludzie ognia cz.I pt."Argelus", [w:] Encyklopedia teatru polskiego (przedstawienia). [online] [dostęp 2020-04-05].
 44. Ludzie ognia cz.II pt."Bezimienny", [w:] Encyklopedia teatru polskiego (przedstawienia). [online] [dostęp 2020-04-05].
 45. FilmPolski.pl – Billboard. [w:] FilmPolski.pl [on-line]. filmpolski.pl. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 46. FilmPolski.pl – Zaklęta. [w:] FilmPolski.pl [on-line]. filmpolski.pl. [dostęp 2021-06-07]. (pol.).
 47. Justyna Steczkowska – Na Koniec Świata. discogs.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 48. Na koniec świata. filmpolski.pl. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 49. Justyna Steczkowska - kadry z filmów. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-11-27. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 50. Dzien I Noc – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 51. Marcin Zamorski: Justyna Steczkowska "Dzień i noc". [w:] Codzienna Gazeta Muzyczna [on-line]. cgm.pl, 2000-05-22. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 52. Steczkowska zaśpiewała w Kosowie. [w:] interia.pl [on-line]. muzyka.interia.pl, 2000-12-18. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 53. Justyna Steczkowska: Honorowa żołnierka. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2001-01-31. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 54. Ewa Gronkiewicz: Gwiazdy na froncie. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2003-04-01. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 55. Justyna Steczkowska I Paweł Deląg – Mów Do Mnie Jeszcze. discogs.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 56. Krzyk: JUSTYNA STECZKOWSKA & PAWEŁ DELĄG - "Mów do mnie jeszcze". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2001-11-26. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 57. IrP: Steczkowska w "Śnie nocy letniej". [w:] Wprost [on-line]. wprost.pl, 2001-10-27. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 58. Alkimja – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 59. Aktorzy zaśpiewają piosenki Ciechowskiego. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2002-03-01. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 60. Adam Domagała: Recenzja płyty Justyny Steczkowskiej "Alkimja". [w:] Gazeta Wyborcza [on-line]. wroclaw.wyborcza.pl, 2002-11-06. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 61. Gal: Nowy klimatyczny singel Justyny Steczkowskiej. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2002-12-16. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 62. a b Fryderyki – Nominowani i laureaci 2002. fryderyki.pl. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 63. ZPAV: złote płyty przyznane w 2010 roku. zpav.pl. [dostęp 2011-02-04]. (pol.).
 64. mk: Justyna Steczkowska w widowisku "Alkimja". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2002-10-02. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 65. md: Festiwal Dialogu Czterech Kultur. culture.pl, 2002-10-07. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 66. Marek Kliza: Zagraliśmy papieżowi urodzinowy koncert. [w:] Dziennik Wschodni [on-line]. dziennikwschodni.pl, 2003-05-18. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 67. Kayah i Skaldowie lepsi od Ricky Martina. wirtualnemedia.pl, 2003-08-26. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 68. ki: Kobieta Fatalna Justyny Steczkowskiej. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2004-11-24. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 69. Widowisko muzyczne "Femme Fatale" z piosenkami Justyny Steczkowskiej. m.sosmusic.pl, 2004. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 70. Piosenki Niemena na rozpoczęcie sopockiego festiwalu. onet.wiadomości, 2004-08-20. (pol.).
 71. uk: Justyna Steczkowska zaśpiewa w Białymstoku. poranny.pl, 2011-12-06. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 72. a b „Adopcja na odległość”. wirtualnemedia.pl, 2004-04-16. [dostęp 2019-08-13]. (pol.).
 73. masz: Sukces TVP 2. wirtualnemedia.pl, 2005-02-22. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 74. pap: Kraków. Prawykonanie misterium "Przez tę ziemię przeszedł Pan". encyklopediateatru.pl, 2005-03-26. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 75. Magda Huzarska: Wyciszenie. [w:] Gazeta Krakowska [on-line]. encyklopediateatru.pl, 2005-03-29. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 76. Gal: Sławne mamy piszą bajki. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2005-06-01. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 77. Various – Bajki Gwiazd. discgos.com. [dostęp 2020-04-05]. (ang.).
 78. lw: Polityczna Justyna Steczkowska. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2005-05-31. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 79. kk: Kolędy Steczkowskiej w 'Nowym Dniu'. wirtualnemedia.pl, 2005-12-22. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 80. kk: Święta wielkanocne w Dwójce. wirtualnemedia.pl, 2006-03-29. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 81. kl: "Piasek" i Steczkowska w "Pasji". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2006-01-12. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 82. kl: Steczkowska i Piasek w „Pasji”. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2006-03-28. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 83. łk: Ruszyło urodzinowe Lato z Radiem. wirtualnemedia.pl, 2006-06-22. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 84. ms: Koncert gwiazd zakończył 10. Festiwal Romów w Ciechocinku. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2006-07-24. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 85. Wojciech Wyszogrodzki: Po prostu Woodstock. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2006-08-07. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 86. kk: Wielkie święto w TVP2. wirtualnemedia.pl, 2006-12-07. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 87. łk: Święta w Telewizji Polskiej. wirtualnemedia.pl, 2006-12-07. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 88. łk: Poznański oddział TVP ma 50 lat. wirtualnemedia.pl, 2007-04-25. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 89. pap: Koncert "Tajemnica światła – tajemnica miłosierdzia". [w:] interia.pl [on-line]. fakty.interia.pl, 2007-05-31. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 90. ks: Gwiazdy na festiwalu TOPtrendy. wirtualnemedia.pl, 2007-06-08. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 91. pr: Festiwal TOPtrendy za nami. wirtualnemedia.pl, 2007-06-11. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 92. td: Inna Justyna Steczkowska. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-05-14. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 93. ms: Justyna Steczkowska: to nie miłość. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-04-30. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 94. 5 lipca 2007 - Justyna Steczkowska - "Tu i tam". [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2007-07-05. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 95. mk: Gejowski teledysk Justyny Steczkowskiej. queer.pl, 2008-02-22. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 96. ZPAV: złote płyty przyznane w 2007 roku. zpav.pl. [dostęp 2011-02-04]. (pol.).
 97. Koncertowy sierpień na Myśliwieckiej 3/5/7. wirtualnemedia.pl, 2007-08-01. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 98. pp: Finały konkursów Miss Polonia i Miss Polski. wirtualnemedia.pl, 2007-09-07. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 99. iar: Sopot Festival 2007 bez Enrique Iglesiasa. wirtualnemedia.pl, 2007-08-28. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 100. Dzień Papieski w Telewizji Polskiej. wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 101. Taniec z gwiazdami VI – Uczestnicy – Para nr XIII: Justyna i Stefano. tanieczgwiazdami.onet.pl. [dostęp 2019-04-22]. (pol.).
 102. Daga: Anna Guzik kontra Justyna Steczkowska: dla kogo Kryształowa Kula?. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-11-24. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 103. Justyna Steczkowska: mocno na ziemi. [w:] Elle [on-line]. 2012-03. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 104. ms: Znamy laureatów nagrody Prometeusza. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-11-16. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 105. td: Kraków ma swoją piosenkę na Euro 2012. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2007-12-19. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 106. a b masz: Telekamery 2008: Złoto dla Kamila Durczoka. wirtualnemedia.pl, 2007-12-18. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 107. ks: Finaliści 'Tańca z gwiazdami' zatańczą z bohaterami 'You Can Dance'. wirtualnemedia.pl, 2007-11-27. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 108. łk: Tomasz Lis i Hanna Lis w TVP2. wirtualnemedia.pl, 2007-12-04. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 109. łp: Shakin' Stevens w sylwestra na krakowskim rynku i w Polsacie. wirtualnemedia.pl, 2007-11-23. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 110. kk: Najwięcej widzów na sylwestrze TVP 2, playback Dody. wirtualnemedia.pl, 2008-01-02. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 111. kl: Borys Szyc przyśnił się Justynie Steczkowskiej. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2008-02-08. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 112. "Solidarni z Białorusią" 2008. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2008-03-31. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 113. a b Tusk, Pochanke, Gajos i inni - laureaci Wiktorów 2007. [w:] Wirtualna Polska [on-line]. wiadomosci.wp.pl, 2008-05-31. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 114. Justyna Steczkowska: Puchowe kołysanki. justynasteczkowska.pl. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 115. OLiS - sprzedaż w okresie 09.06.2008 - 15.06.2008. olis.onyx.pl. [dostęp 2011-02-04]. (pol.).
 116. ks: Steczkowska, Pudzianowski, Cichopek i Urbańska w nowym show TVP 2. wirtualnemedia.pl, 2008-06-15. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 117. td: Plejada polskich gwiazd na płycie Bogusława Meca. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2008-09-11. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 118. Various – Nasza Niepodległa, discogs.com [dostęp 2020-04-05] (pol.).
 119. łk: Prezydencka gala zamiast prezydenckiego balu. wirtualnemedia.pl, 2008-10-21. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 120. ks: Justyna Steczkowska poprowadzi show Dwójki, nowi jurorzy. wirtualnemedia.pl, 2008-09-22. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 121. Paweł Piotrowicz: Następne pytanie proszę. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2013-03-28. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 122. Steczkowska wściekła na Dodę - Muzyka w INTERIA.PL, interia.pl [dostęp 2021-06-09] (pol.).
 123. Justyna Steczkowska: mocno na ziemi - Uroda, onet.pl [dostęp 2021-06-09] (pol.).
 124. Justyna Steczkowska atakuje Dodę - Muzyka, onet.pl [dostęp 2021-06-09] (pol.).
 125. ks: TVP2: I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. wirtualnemedia.pl, 2008-11-26. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 126. To Moj Czas – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 127. pp: Rusza pierwszy festiwal tego lata – Opole 2009. wirtualnemedia.pl, 2009-06-12. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 128. pg: Opole 2009: Justyna Steczkowska i Candy Girl zamiast Nataszy i Urszuli. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-05-19. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 129. kl: Premiera nowego teledysku Justyny Steczkowskiej. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-10-14. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 130. mg: Nowy teledysk Justyny Steczkowskiej - tylko w Onet.pl. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-01-27. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 131. pg: Premiera płyty Justyny Steczkowskiej w marcu. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-02-27. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 132. pr: Koncert Justyny Steczkowskiej 'na żywo' w internecie. wirtualnemedia.pl, 2009-06-16. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 133. pg: DVD Justyny Steczkowskiej już dostępne. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-03-29. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 134. Daga: Justyna Steczkowska w jury "Jak oni śpiewają?". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-04-07. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 135. Patryk Pallus: Kobiecy kanał Polsatu wystartuje w sierpniu. wirtualnemedia.pl, 2008-07-10. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 136. pp: Steczkowska w Polsacie przegrywa z konkurencją. wirtualnemedia.pl, 2009-07-22. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 137. mg: Steczkowska i Małaszyński w duecie - zobacz klip!. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-11-05. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 138. masz: Znamy laureatów Fryderyków za 2009 rok. wirtualnemedia.pl, 2010-04-20. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 139. pg: Justyna Steczkowska zakończyła współpracę z menedżerem. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-05-19. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 140. kl: Justyna Steczkowska o występie na Woodstock: choreografia i stroje są dość odważne. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-06-05. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 141. Patryk Pallus: Trio Górniak, Rodowicz i Kozidrak na sylwestrze TVP 2 we Wrocławiu. wirtualnemedia.pl, 2010-12-15. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 142. lp: Justyna Steczkowska: skończyłam nagrania do płyty z Maćkiem Maleńczukiem. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-11-30. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 143. a b masz: Anioły niebios wstrzymajcie czas: Anna Dymna, Justyna Steczkowska i przyjaciele (wideo). wirtualnemedia.pl, 2011-02-02. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 144. pg: Justyna Steczkowska: W tym roku będę gościem PPA we Wrocławiu. Bardzo lubię tam jeździć!. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-01-21. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 145. kl: Górniak, Steczkowska, Rynkowski i Bajor w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-03-23. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 146. kl: Smoleńska katastrofa na głównych antenach. wirtualnemedia.pl, 2011-04-07. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 147. P. Grabska: Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek i wielu innych dla Japonii. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-04-01. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 148. Anna Białęcka: Patryk i jego szansa na sukces. [w:] Gazeta Lubuska [on-line]. gazetalubuska.pl, 2011-04-10. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 149. mms: Steczkowska śpiewa Chopina. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-05-16. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 150. Na planie teledysku "Gdybym Ja"opublikowany=kultura.onet.pl. [w:] Onet.pl [on-line]. 2011-09-15. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 151. pp: Eurowizja w TVP 1: dwa koncerty na żywo, skrót trzeciego (wideo). wirtualnemedia.pl, 2011-05-05. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 152. Krzysztof Lisowski: Tegoroczny festiwal w Opolu pod znakiem jubileuszy. wirtualnemedia.pl, 2011-05-24. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 153. ksok: Steczkowska, Groniec, Kowalska i Fiolka w hołdzie Grzegorzowi Ciechowskiemu. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-10-19. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 154. Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo). [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2012-03-27. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 155. X – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 156. V – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 157. pr: "XV" - nowa płyta Justyny Steczkowskiej. "Skłam" (wideo). wirtualnemedia.pl, 2012-02-28. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 158. pgr: Justyna Steczkowska: nowa płyta i przegląd 15 lat kariery. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-02-16. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 159. Justyna Steczkowska i jej wróg. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-04-23. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 160. Justyna Steczkowska jako gejsza w nowym teledysku. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-10-22. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 161. wxb: Premiera teledysku Justyny Steczkowskiej "Sanktuarium" tylko u nas!. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-06-30. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 162. Paweł Gzyl: "Śpiewam lepiej niż piętnaście lat temu". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-04-04. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 163. pgr: Justyna Steczkowska będzie promować płytę w Warszawie. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-05-04. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 164. Milena Majek: Maciej Myszkowski pierwszy raz o chorobie nowotworowej. Co powiedział mąż Justyny Steczkowskiej?. [w:] Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2017-07-25. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 165. pp: Lis, Olejnik, Wałęsa, Rubik i Zimoch nominowani do „Róż Gali”. wirtualnemedia.pl, 2012-09-27. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 166. pp: Krzysztof Ibisz, Marta Grzywacz i Ada Fijał nowymi twarzami Polsat Café. wirtualnemedia.pl, 2012-03-09. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 167. kl: Radiowa Trójka organizuje uroczysty koncert z okazji jubileuszu 50-lecia. wirtualnemedia.pl, 2012-10-23. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 168. Czapi: Justyna Steczkowska zagrała w filmie. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-10-18. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 169. FilmPolski.pl – Kanadyjskie sukienki. [w:] FilmPolski.pl [on-line]. filmpolski.pl. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 170. Patryk Pallus: Justyna Steczkowska z nowym programem w Polsat Café. wirtualnemedia.pl, 2013-02-01. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 171. Justyna Steczkowska i żarty posypane erotycznym pieprzem. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2013-04-07. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 172. Znamy trenerów 2. edycji „The Voice of Poland. Najlepszy głos”, TVP, 24 stycznia 2013 [dostęp 2013-01-24] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-28] (pol.).
 173. mp: "Puchowe kołysanki 2" - bajkowy projekt Justyny Steczkowskiej. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2013-05-23. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 174. pp: Rodowicz, Steczkowska, Wiśniewski i Weekend na urodzinach “Faktu” w Polsacie. wirtualnemedia.pl, 2013-10-23. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 175. pp: TVP reklamuje “Disco Sylwestra z Dwójką” (wideo). wirtualnemedia.pl, 2013-12-05. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 176. pp: Polsat zmiażdżył w sylwestra konkurencję. Ogromna przewaga nad TVP2 i TVN. wirtualnemedia.pl, 2014-01-03. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 177. Kaśka Paluch: Nigdzie nie mówią: bij i poniżaj. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-05-22. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 178. p: Justyna Steczkowska wraca do „The Voice of Poland”. wirtualnemedia.pl, 2014-02-03. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 179. łb: Jesień w TVP2: seriale, teatr i kabarety. wirtualnemedia.pl, 2014-08-22. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 180. Poznań: koncert Placido Domingo z okazji kanonizacji Jana Pawła II. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio24.pl, 2014-04-27. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 181. Justyna Steczkowska - Terra. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-04-23. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 182. Justyna Steczkowska powraca z nowym albumem. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-04-02. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 183. Patryk Pallus: “Porody”, “Super Rodzinka” i Tomasz Jacyków wiosną w Polsat Café. wirtualnemedia.pl, 2013-03-11. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 184. Łukasz Brzezicki: Festiwal w Opolu uczci 25-lecie wolnych wyborów. Wystąpią Krystyna Janda, Maryla Rodowicz i Lady Pank. wirtualnemedia.pl, 2014-05-28. [dostęp 2019-09-01]. (pol.).
 185. IV Rzeszowskie Święto Wokalne - Justyna Steczkowska i uczestnicy "The Voice of Poland". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-07-24. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 186. Polsat Sopot Festival 2014. operalesna.pl. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 187. a b Ryszarda Wojciechowska: Polsat Sopot Festival 2014. Bursztynowy Słowik dla Justyny Steczkowskiej i Ewy Farnej [ZDJĘCIA]. Dziennik Bałtycki, 2014-08-23. [dostęp 2020-02-06]. (pol.).
 188. Justyna Steczkowska i „Kochankowie Syreny” (zobacz teledysk). muzyka.interia.pl. [dostęp 2014-11-30]. (pol.).
 189. Anima – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 190. a b Justyna Steczkowska zapowiada jesienną trasę koncertową. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2014-09-23. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 191. Grzegorz Ciechowski „Spotkanie z Legendą” na DVD. grzegorzciechowski.pl, 2015-03-24. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 192. a b Justyna Steczkowska rusza w trasę koncertową. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2015-04-01. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 193. Justyna Steczkowska na Trójkowej scenie. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2015-05-01. [dostęp 2020-03-29]. (pol.).
 194. a b Nowa płyta Justyny Steczkowskiej do pobrania za darmo. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2015-05-15. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 195. Justyna Steczkowska: jurorowanie przypłaciłam poważnymi kłopotami zdrowotnymi. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2015-05-18. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 196. Patryk Pallus, Opole 2015 z pięcioma koncertami. Górniak, Rodowicz, Kayah, Zakopower wśród gwiazd, wirtualnemedia.pl, 27 maja 2015 [dostęp 2020-03-27] (pol.).
 197. a b SuperJedynki 2015 dla Steczkowskiej, Brzozowskiego, Kuszyńskiej, Perfectu i Enej, Media2.pl [dostęp 2020-02-06] (pol.).
 198. a b Wręczenie medali „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”. mkidn.gov.pl, 2015-10-21. [dostęp 2020-03-29]. (pol.).
 199. Wręczenie medali "Zasłużony Kulturze Gloria Artis": wśród nagrodzonych Justyna Steczkowska, Edyta Bartosiewicz, Lora Szafran i inni. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2015-11-21. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 200. I Na Co mi To Było? – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 201. Kaśka Paluch: Justyna Steczkowska: musiałam wrócić na ziemię. Cygańska femme fatale rusza w podróż. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2015-11-06. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 202. pp: Magda Mołek, Patricia Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak poprowadzą sylwestra TVN w Krakowie. wirtualnemedia.pl, 2015-12-04. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 203. pp: Sylwester Polsatu wygrał z koncertem TVP2, TVN trzeci. wirtualnemedia.pl, 2016-01-01. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 204. pl: Rusza 53. Festiwal w Opolu - muzyka filmowa, debiuty i koncert alternatywny. wirtualnemedia.pl, 2016-06-03. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 205. a b Aleja Gwiazd – Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. festiwalgwiazd.com. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 206. a b Justyna Steczkowska na królewskiej trasie z muzyką filmową. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2016-12-29. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 207. Justyna Steczkowska zaśpiewa z Jose Carrerasem. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2016-07-22. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 208. a b Justyna Steczkowska: najważniejsza jest dusza. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2018-03-22. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 209. a b Justyna Steczkowska świętowała w Krakowie 15-lecie płyty "Alkimja". [w:] Gazeta Krakowska [on-line]. gazetakrakowska.pl, 2017-03-07. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 210. a b Justyna Steczkowska – Kolędy i Pastorałki. ebilet.pl. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 211. gp: The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring in Concert w Ergo Arenie. [w:] NaszeMiasto.pl [on-line]. gdansk.naszemiasto.pl, 2018-01-09. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 212. a b Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą. [w:] Gazeta Wyborcza [on-line]. cojestgrane24.wyborcza.pl. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 213. a b Symfoniczne i klubowe brzmienia na nowej płycie Justyny Steczkowskiej. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2019-04-06. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 214. a b Justyna Steczkowska w trasie koncertowej. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2018-03-21. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 215. Maria Magdalena. All Is One – Justyna Steczkowska. music.apple.com. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 216. a b Justyna Steczkowska po serii koncertów. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio.pl, 2019-04-18. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 217. Sergiusz Królak: Justyna Steczkowska oczarowała stylizacją na koncercie "Artyści przeciw nienawiści". [w:] Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2019-02-28. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 218. „Artyści przeciw nienawiści”. Steczkowska odpowiedziała na apel Dody, wprost.pl [dostęp 2021-06-09] (pol.).
 219. Steczkowska o udziale w "Artyści przeciw nienawiści". Doda odpowiada - Plejada.pl, plejada.pl [dostęp 2021-06-09] (pol.).
 220. "Artyści przeciw nienawiści": Pojednanie Steczkowskiej i Dody. Z ust Justyny padły znaczące słowa :: Magazyn :: RMF FM, rmf.fm [dostęp 2021-06-09] (pol.).
 221. Justyna Steczkowska i Doda pogodziły się. Piosenkarka opowiada o kłótni | naTemat.pl, natemat.pl [dostęp 2021-06-09].
 222. a b c Tomasz Dereszyński: Justyna Steczkowska: Jak większość słabo sobie radzę z hejtem, także w sytuacjach, które dotyczą mojego życia i ranią rodzinę. [w:] Polska Metropolia Warszawska [on-line]. polskatimes.pl, 2019-06-25. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 223. Piotr Krajewski, Justyna Steczkowska oddała hołd Korze. Zaśpiewała „Boskie Buenos”, radiozet.pl, 29 lipca 2019.
 224. jk: Trójka z charytatywną akcją „Święta Bez Granic 2019”, licytacja na rzecz utalentowanych dzieci. Jubileuszowego „Karpia” zaśpiewały gwiazdy. wirtualnemedia.pl, 2019-11-27. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 225. mk: „Jak poślubić milionera” w kinach od 29 listopada. Steczkowska, Socha, Malinowski, Foremniak i Roznerski w obsadzie. wirtualnemedia.pl, 2019-08-16. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 226. jk: „Wielkie kolędowanie” w Wigilię w Polsacie. Wystąpią m.in. Paweł Domagała, Irena Santor i Kamil Bednarek. wirtualnemedia.pl, 2019-12-17. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 227. Gwiazdy zaśpiewają kolędy w TVN! Koncert obejrzycie 24 grudnia, tvn.pl [dostęp 2020-01-08] (pol.).
 228. Sergiusz Królak: Justyna Steczkowska została... projektantką. "Brakowało mi oryginalnych ubranek". [w:] Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2020-01-19. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 229. Jk, TVP świętuje setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, wirtualnemedia.pl, 15 maja 2020.
 230. Bartłomiej Strowski, Steczkowska jak Kylie Jenner. Platynowy blond zmienił ją nie do poznania, plejada.pl, 6 września 2020.
 231. Marcin Michałowski, Justyna Steczkowska udostępniła wyjątkowy Leśny koncert, Radio Złote Przeboje, 16 listopada 2020.
 232. Co działo się na kontrowersyjnym koncercie TVP? "Steczkowska jak Kora", kultura.onet.pl.
 233. „Najlepsi z Najlepszych” na Polsat SuperHit Festiwal 2021. [w:] Polsat [on-line]. polsat.pl, 26 czerwca 2021.
 234. Janusz Kędracki, Finał festiwalu im. Krystyny Jamroz. Justyna Steczkowska zaśpiewa w tężni, wyborcza.pl, 9 lipca 2021.
 235. Marzena Ryt i Justyna Steczkowska zapraszają w podróż do „Kolorado”, Polska Płyta / Polska Muzyka.
 236. 82. rocznica II wojny światowej. Polscy artyści uczczą w Gdańsku pamięć bohaterów poruszającym widowiskiem, se.pl, 1 września 2021.
 237. Sergiusz Królak, Justyna Steczkowska zaskoczyła wyglądem na festiwalu w Opolu, plejada.pl, 3 września 2021.
 238. Justyna Steczkowska w jury „The Voice of Poland 12”, wirtualnemedia.pl.
 239. a b Maciej Szymkowiak, Koncert Justyny Steczkowskiej w Poznaniu. Gościnny udział Beaty Kozidrak. Publiczność wiwatowała na jej cześć, Głos Wielkopolski, 4 października 2021.
 240. a b c Justyna Steczkowska zakończyła trasę 25-lecia: to cudowne przeżycie, Jedynka - Polskie Radio, 1 grudnia 2022.
 241. Jagoda Dobrzyńska, Justyna Steczkowska w duecie z Marcinem Maciejczakiem, All About Music, 28 października 2021.
 242. „Ocalić od zapomnienia”: Koncert 1 listopada w Polsacie, polsat.pl.
 243. Marcin Michałowski, Justyna Steczkowska i Leszek Możdżer prezentują nową wersję „Dziewczyny Szamana”, Radio Złote Przeboje, 26 listopada 2021.
 244. Łukasz Knapik, „Koncert mikołajkowy. Gwiazdy dzieciom” w TVP, SATKurier.pl, 6 grudnia 2021.
 245. Koncert „Po co nam wolność?”, Instytut Pamięci Narodowej.
 246. Justyna Steczkowska na Gali Mistrzów Sportu, Onet Sport, 9 stycznia 2022.
 247. Jagoda Dobrzyńska, Justyna Steczkowska w duecie z Arkiem Kłusowskim, All About Music, 30 stycznia 2022.
 248. Justyna Steczkowska w zaskakującym duecie z Luną, open.fm, 10 lutego 2022.
 249. Marcin Michałowski, Justyna Steczkowska prezentuje tytułowy singiel z albumu Szamanka, Złote Przeboje, 18 lutego 2022.
 250. Mieszko Czerniawski, Eurowizja 2022: byli reprezentanci uświetnią polskie selekcje, Eurowizja.org, 8 lutego 2022.
 251. Marcin Michałowski, Justyna Steczkowska i Beata Kozidrak prezentują teledysk do singla „Między nami”, Złote Przeboje, 25 lutego 2022.
 252. Marcin Michałowski, Justyna Steczkowska wykonała utwór „Wracam do domu”, Radio Złote Przeboje, 1 marca 2022.
 253. a b Marcin Michałowski, Justyna Steczkowska prezentuje nowy utwór, który nagrała z synem, Radio Złote Przeboje, 5 maja 2022.
 254. |https://teleshow.wp.pl/justyna-steczkowska-na-polsat-superhit-festiwal-zaspiewala-z-doda-wygladala-rewelacyjnie-ale-zaliczyla-mala-wpadke-6771536320125440a
 255. „Fundacja Polsat - Jesteśmy dla Dzieci”. Wyjątkowy koncert! - Polsat News, polsatnews.pl.
 256. Telewizja Polska S.A, Opole zatętni muzyką 17 czerwca. Wystąpi plejada gwiazd, regiony.tvp.pl [dostęp 2022-06-14] (pol.).
 257. a b Marcin Michałowski, Justyna Steczkowska w premierowym teledysku do utworu „D.N.A”, Radio Złote Przeboje, 17 czerwca 2022.
 258. Bartosz Sąder, 1. dzień Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu: na start nic specjalnego, kultura.onet.pl, 18 czerwca 2022.
 259. Łukasz Knapik, Gala „Mister Supranational 2022” w telewizji Polsat, SATKurier.pl, 15 lipca 2022.
 260. Łukasz Knapik, 25. festiwal kultury Romów we Włocławku w TVP, SATKurier.pl, 16 lipca 2022.
 261. Michał Kurdupski, Justyna Steczkowska w jury „The Voice of Poland 13”, nie będzie Sylwii Grzeszczak, wirtualnemedia.pl, 20 czerwca 2022.
 262. Justyna Steczkowska jako Błękitna Wróżka. "Milion gwiazd na niebie lśni", muzyka.interia.pl [dostęp 2022-09-08] (pol.).
 263. Michał Kurdupski, Gala French Touch na żywo w TVP1, wirtualnemedia.pl, 27 października 2022.
 264. Justyna Steczkowska w bardzo seksownym wydaniu! Tak promuje nowy singiel, eska.pl [dostęp 2022-11-10].
 265. Sylwester Marzeń w Zakopanem 2022/2023, centruminformacji.tvp.pl.
 266. Klaudia Bochenek, Justyna Steczkowska śpiewa Demarczyk. Tłumaczy się z zawrotnych cen biletów, rozrywka.radiozet.pl, 30 stycznia 2023.
 267. Bartosz Sąder, Sentymentalna podróż do świata marzeń, czyli koncert z okazji 100-lecia Disneya, kultura.onet.pl, 10 kwietnia 2023.
 268. Michał Kurdupski, Koncert „Nie ma jak u mamy” w piątek w TVP1, www.wirtualnemedia.pl, 26 maja 2023.
 269. Justyna Steczkowska poruszyła publiczność w Opolu. Napis na jej koszuli zwraca uwagę, plejada.pl, 10 czerwca 2023.
 270. Bartosz Sąder, Festiwal coverów, czyli trzeci dzień Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Onet Kultura, 12 czerwca 2023.
 271. Justyna Steczkowska i Doda błyszczały na scenie! Za nami ceremonia zamknięcia igrzysk europejskich, Fakt24.pl, 2 lipca 2023.
 272. Michał Kurdupski, „The Voice of Poland 14” od 2 września w TVP2, nowe zasady w programie, www.wirtualnemedia.pl, 22 sierpnia 2023.
 273. Justyna Steczkowska powraca z nowym singlem. Posłuchaj „Carpe Diem”, www.tvp.pl.
 274. Jacek Cieślak, Zenon Martyniuk zaśpiewa na Sylwestrze Marzeń nowej TVP, Rzeczpospolita, 28 grudnia 2023.
 275. https://plejada.pl/newsy/steczkowska-w-nowym-utworze-justyna-na-eurowizje/bc8h0lm
 276. kgl: Edyta Górniak też chciała jechać na Eurowizję. TVP podała szczegółowe wyniki głosowania jurorów. plejada.pl, 2024-02-21. [dostęp 2024-01-21]. (pol.).
 277. https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/burza-w-sieci-po-ogloszeniu-reprezentantki-na-eurowizje-jury-znowu-zawiodlo/rskbrnc
 278. https://rozrywka.radiozet.pl/muzyka/eurowizja-2024-justyna-steczkowska-przegrala-z-luna-jednym-punktem-tvp-podalo-wyniki
 279. https://wyborcza.pl/7,90535,30714633,eurowizja-2024-oto-wyniki-glosowania-jury-wielka-faworytka.html
 280. Paweł Gzyl: JUSTYNA STECZKOWSKA - "XV". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2012-03-30. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 281. a b Polscy artyści popowi z największą skalą głosu. onet.pl, 2013-11-19. [dostęp 2019-10-06]. (pol.).
 282. Jakub Rene Kosik: Maria Magdalena – Justyna Steczkowska A.D. 2019. filozofiasztuki.pl, 2019-03-03. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 283. 2015-05-18: Justyna Steczkowska: jurorowanie przypłaciłam poważnymi kłopotami zdrowotnymi. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 284. mk: Posłuchaj nowego singla Justyny Steczkowskiej. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2002-09-27. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 285. To właśnie muzyka: Justyna Steczkowska!. [w:] Radio Złote Przeboje [on-line]. zloteprzeboje.tuba.pl, 2015-11-10. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 286. mms: Justyna Steczkowska udostępnia nowy singiel i teledysk. muzyka.onet.pl, 2012-04-02. [dostęp 2012-09-24]. (pol.).
 287. Kaśka Paluch: Recenzja: Justyna Steczkowska – "Anima". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-11-21. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 288. kk: Ibisz i Mołek najseksowniejszymi dziennikarzami. wirtualnemedia.pl, 2008-02-11. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 289. pp: Czytelnicy 'Vivy!' po raz siódmy wybiorą najpiękniejszych. wirtualnemedia.pl, 2008-11-27. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 290. „Playboy” znika z Polski. Przypominamy najlepsze okładki kultowego magazynu. [w:] Wprost [on-line]. wprost.pl, 2019-11-14. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
  Z okazji urodzin Justyny Steczkowskiej, przypominamy jej słynne sesje dla VIVY!. [w:] Viva! [on-line]. viva.pl, 2017-08-02. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
  Viva!, Wydanie: 5/419. wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
  Viva!, Wydanie: 6/2014. wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
  Viva!, Wydanie: 2/2016. wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
  Gala, Wydanie: 2012-04-30. wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
  Gala 25/2013. [w:] Gala [on-line]. gala.pl. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
  Gala, Wydanie: 12/2014. wirtualnemedia.pl. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
  Mensah, Steczkowska, Książkiewicz i Bujakiewicz na okładce nowej „Gali”!. [w:] Gala [on-line]. gala.pl, 2015-12-04. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
  łb: „Grazia” z akcją rabatową „Stylowe zakupy”. Justyna Steczkowska na okładce. wirtualnemedia.pl, 2014-10-01. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 291. Książka Tomasza Raczka już w sprzedaży. wirtualnemedia.pl, 2003-11-19. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 292. Patryk Pallus: Spadła wartość Lisa i Durczoka, zyskał Majewski - top 100 gwiazd show biznesu. wirtualnemedia.pl, 2008-07-31. [dostęp 2019-09-20]. (pol.).
 293. tw: Tomasz Lis i Monika Olejnik mniej cenni reklamowo. wirtualnemedia.pl, 2010-07-30. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 294. tw: Najcenniejsze polskie gwiazdy: na czele Radwańska - Durczok, Majewski i Wojewódzki w dół. wirtualnemedia.pl, 2012-07-27. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 295. Tomasz Wojtas: Lewandowski najcenniejszy reklamowo, skok Stocha - w dół Wojewódzki, Rubik, Janowicz i Boniek (TOP 100). wirtualnemedia.pl, 2014-08-01. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 296. łk: Gwiazdy w kampanii reklamowej Radia Zet - zobacz spot telewizyjny!. wirtualnemedia.pl, 2008-01-06. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 297. tw: Steczkowska, Szyc i Miecugow: 20 lat temu razem zmieniliśmy Europę (wideo). wirtualnemedia.pl, 2009-06-02. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 298. tw: Katarzyna Zielińska, Julia Kuczyńska i Beata Tyszkiewicz ambasadorkami marki Gatta. wirtualnemedia.pl, 2013-09-02. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 299. tw: Justyna Steczkowska reklamuje rajstopy, pończochy i biustonosz Gatta. wirtualnemedia.pl, 2016-03-10. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 300. tw: Justyna Steczkowska twarzą Snake Milano (wideo). wirtualnemedia.pl, 2009-10-26. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 301. tw: Justyna Steczkowska twarzą reklamową Mokate. wirtualnemedia.pl, 2011-11-03. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 302. Justyna Steczkowska: muzyka to ja. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2019-12-20. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 303. Justyna Steczkowska reklamuje herbatę Loyd „z nutą magii”, wirtualnemedia.pl.
 304. Idea dla Ziemi. wirtualnemedia.pl, 2004-09-16. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 305. matteo: Wielka akcja antypiracka. wirtualnemedia.pl, 2005-06-17. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 306. tw: Kayah, Piróg i Szczuka zachęcają do zgaszenia światła (wideo). wirtualnemedia.pl, 2009-03-20. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 307. Sukces akcji TVP. wirtualnemedia.pl, 2005-02-08. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 308. Wielki koncert 'Nadzieja to my' w TVP1. wirtualnemedia.pl, 2007-07-31. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 309. kl: Górniak, Steczkowska i Paulla w koncercie "Podziel się posiłkiem". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2009-08-25. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 310. tw: Kammel, Korzeniowski i Beata Sadowska promują „Prezenty bez Pudła” UNICEF-u (wideo). wirtualnemedia.pl, 2011-06-15. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 311. Dorota Abramowicz: Justyna Steczkowska: Pomagam nie dla wizerunku [rozmowa]. [w:] Polska Metropolia Warszawska [on-line]. polskatimes.pl, 2014-01-01. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 312. pp: „Uwaga!” razem z Facebookiem dla Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. wirtualnemedia.pl, 2015-11-24. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 313. Wyjątkowy duet w charytatywnym projekcie. Steczkowska i Andrus dzieciom. [w:] Polskie Radio [on-line]. polskieradio24.pl, 2015-12-02. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 314. pg: Znamy skład wielkiego finału WOŚP. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-01-07. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 315. Justyna Steczkowska na koncercie WOŚP. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2014-01-13. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 316. Justyna Steczkowska zagrała charytatywny koncert online. Wspiera chłopca, który ma szansę odzyskać słuch. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2020-04-05. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 317. WIP, Steczkowska w „Milionerach”. Poległa na tym pytaniu, Radio Złote Przeboje, 2 czerwca 2023.
 318. pp: Urodzinowe wydanie 'Party' z herbatą. wirtualnemedia.pl, 2009-10-05. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 319. a b c kl: "Super Express" przeprosił na okładce Justynę Steczkowską. wirtualnemedia.pl, 2010-07-19. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 320. td: "Justyna Steczkowska to ostatnia osoba, którą powinna spotkać przykrość". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-04-20. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 321. Justyna Steczkowska w domu dziecka "Ufność". [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2013-12-02. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 322. Katarzyna Albrycht, Justyna Steczkowska o honorariach za koncert dla Ukrainy, plejada.pl, 2 marca 2022.
 323. a b Podkarpacie na targach biżuterii: Górecki i Justyna Steczkowska. nowiny24.pl, 2013-10-12. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 324. Tajemnice Idola. wirtualnemedia.pl, 2003-01-14. (pol.).
 325. kl: Justyna Steczkowska: moje ciało nie jest na sprzedaż. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2010-07-19. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 326. tw: „Super Express” przez trzy dni na pierwszej stronie przeprasza Justynę Steczkowską za „kłamstwa o jej życiu prywatnym”. wirtualnemedia.pl, 2020-01-22. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 327. tw: „Super Express” przeprasza menedżera Justyny Steczkowskiej, a krytykuje jej koncerty. wirtualnemedia.pl, 2020-01-23. [dostęp 2020-03-27]. (pol.).
 328. JB, Pudelek przeprasza Steczkowską., alaLUNA.pl, 25 października 2019.
 329. Jaromir Kwiatkowski: Justyna Steczkowska: wszystko zaczęło się w Rzeszowie. nowiny24.pl, 2007-12-02. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 330. https://www.kobieta.pl/artykul/justyna-steczkowska-w-moim-magicznym-domu
 331. Luiza Nowak: Dziewięcioro dzieci i historia, która wciąż wzbudza emocje. Rodzina Steczkowskich zasłynęła w show-biznesie nie tylko muzyką. [w:] Plejada.pl [on-line]. plejada.pl, 2020-01-24. [dostęp 2020-04-05]. (pol.).
 332. Konrad Szczęsny: Justyna Steczkowska rozstaje się po 17 latach z Maciejem Myszkowskim! Znamy powody ich decyzji. [w:] Viva! [on-line]. viva.pl, 2017-04-27. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 333. „Rozstaliśmy się na chwilę ze sobą”, mówi Justyna Steczkowska o swoim małżeństwie. [w:] Viva! [on-line]. viva.pl, 2019-12-25. [dostęp 2020-03-28]. (pol.).
 334. FRYDERYK 2020 [dostęp 2020-02-06] (pol.).
 335. Telekamery Tele Tygodnia 1998. telekamery.pl. [dostęp 2018-01-15]. (pol.).
 336. Telekamery Tele Tygodnia 1999. telekamery.pl. [dostęp 2018-01-15]. (pol.).
 337. Złoty Mikrofon – 2009 – FDB. [w:] Fdb.pl [on-line]. fdb.pl. [dostęp 2020-03-29]. (pol.).
 338. Klip Justyny Steczkowskiej najlepszy w konkursie OGAE Video Contest. [w:] Onet.pl [on-line]. kultura.onet.pl, 2011-02-06. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 339. Rozdanie statuetek Róże Gali – Kto został laureatem?. kobieta.pl, 2012-11-06. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 340. Teledysk Steczkowskiej (prawie) najlepszy w Europie. party.pl, 2013-04-02. [dostęp 2020-04-04]. (pol.).
 341. Gala.pl, Opole 2020: Justyna Steczkowska największą gwiazdą drugiego dnia festiwalu.
 342. Dziewczyna Szamana w akcji. Tak Justyna Steczkowska świętuje jubileusz, muzyka.interia.pl.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]