KKnD

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Krush, Kill 'n' Destroy
Producent Beam Software
Wydawca Beam Software
Data wydania 15 marca 1997[1]
Gatunek stategia czasu rzeczywistego
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows

Krush, Kill 'n' Destroy (skrót KKnD) – stategia czasu rzeczywistego, pierwsza gra z serii KKnD. Kontynuacja gry KKND2: Krossfire została wydana w 1998 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

W roku 2078 powstały konflikty między najważniejszymi państwami Ziemi. Wynikiem tego była wojna nuklearna po której powierzchnia planety została zniszczona. Część ludzi zdołała ukryć się pod skorupą ziemską (ocaleni) zanim ataki jądrowe unicestwiły północny świat. Skoncentrowali się oni na konstruowaniu maszyn. Ci którym udało się przetrwać wojnę nuklearną żyli zmutowani (mutanci) na powierzchni ziemi i udało im się opanować całą Ziemie. Do momentu gdy ocaleni nie postanowili odzyskać Ziemi z rąk mutantów.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka w KKnD jest podobna do rozgrywki w innych grach strategicznych takich jak Command & Conquer. Gracz używa surowców do budowania budynków oraz tworzenia jednostek, które następnie używa w walce z przeciwnikiem. W grze dostępnych jest po 15 misji dla każdej ze stron.

Frakcje[edytuj | edytuj kod]

Mutanci[edytuj | edytuj kod]

Napromieniowani ludzie którzy zostali na powierzchni i zdołali przeżyć atomową hekatombę. Z bojaźnią wypowiadają słowo "Scourge" (ang. plaga), otaczając zagładę jaka spotkała ludzkość nimbem boskości. Z wrogością odnoszą się do ocalałych, nazywają ich "symetrycznymi" (wśród wszystkich mutantów nastąpiła charakterystyczna mutacja, która poważnie zdeformowała połowę twarzy, istoty "symetryczne" uznają oni za złe). Jednostki bazujące na zmutowanych ludziach i zwierzętach oraz ocalałej z wojennej pożogi broni konwencjonalnej (część z niej montują na zmutowanych zwierzętach, np. olbrzymie kraby służą im jako "pojazdy" do przenoszenia wyrzutni rakiet).

Ocaleni[edytuj | edytuj kod]

Ludzie którzy zdołali skryć się w bunkrach przed atomową zagładą i zarazem ocalić znaczną część zdobyczy technologicznych ludzkości. Ich jednostki w znacznej mierze bazują na przedwojennej technologii-korzystają m.in. z samochodów bojowych, czołgów i piechoty uzbrojonej w broń palną.

KKnD Xtreme[edytuj | edytuj kod]

Krush, Kill 'n' Destroy Xtreme jest drugą grą z serii KKnD. Gra oprócz wszystkich misji dostępnych w pierwszej części zawiera po 10 dodatkowych dla każdej ze stron oraz możliwość tworzenia tzw. dowolnej rozgrywki (gracz wybiera mapę, postęp technologiczny, stronę i rozpoczyna rozgrywkę). Gra została przystosowana do działania pod systemem Windows. Nie wprowadzono żadnych nowych jednostek dla stron. Gra ukazała się w październiku 1997 roku.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]