Kachorra to ja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kachorra to ja (Kachorra) – telenowela argentyńska.

Emitowana w Polsce przez Polsat od 24 września 2002 do 30 kwietnia 2003 i TV 4 od 28 listopada 2005 do 17 lipca 2006

Treść serialu[edytuj | edytuj kod]

Antonia Guerrero, przez bliskich nazywana Kachorrą, jest młodą dziewczyną. Na co dzień zajmuje się sprzedawaniem kawy przechodniom. Cierpi na drobne zaburzenia psychiczne polegające na rozmowach ze starą skarpetą, którą uważa za swojego przyjaciela. Jej ojciec, Francisco, prowadzi bar "El Corsario". Kachorra ma brata Santiago. Jej narzeczonym jest German Cappelo. Pewnego dnia, wskutek uknutej przez Germana intrygi, Kachorra zostaje oskarżona o morderstwo notariusza Armendariza. Kiedy jest przewożona do więzienia, dochodzi do wypadku samochodowego. Dziewczyna ma ogromne szczęście: nic jej się nie stało. W drugim samochodzie jechała Rosario Achaval, która miała zostać guwernantką dzieci w rezydencji państwa Moravia. Kachorra postanawia zabrać rzeczy kobiety i podać się za nią.

Przybywa do rezydencji rodziny Moravia. Zostaje powitana przez Bruna, który wyrzuca jej spóźnienie o 114 minut. Kachorra, już jako Rosario Achaval, poznaje swoich podopiecznych. Szesnastoletnia dziewczyna, Josefina, to osóbka o dość ostrym temperamencie, porywcza i niezainteresowana edukacją. Jej młodszy brat, Lautaro, jest chłopcem spokojnym, zaleknionym i zamkniętym w sobie. Kachorra bardzo szybko zjednuje sobie oboje rodzeństwa. Pan domu, Bruno, to najstarszy z trojga rodzeństwa. Kachorra, aby nikt jej nie zdemaskował, musi czytać różne książki. Rosario Achaval znała kilka języków obcych! Powierza swój sekret dwóm osobom: kucharce Pierinie i kierowcy Chichilu. Oni pomagają jej spotykać się z rodziną (oczywiście w stosownym przebraniu) i rozwiązywać napotkane problemy.

W czasie spotkania z ojcem i narzeczonym okazuje się, że najbliższa rodzina chciała wydać Kachorrę policji. Dziewczyna ucieka i wskutek nieporozumienia uznają ją za zmarłą. Mimo to policjanci prowadzą prywatne poszukiwania. Jeden z nich, Roberto Tripoli, wynajmuje pokój w domu Guerrerów. Ma nadzieję, że dzięki zainstalowanym podsłuchom zyska więcej informacji. Plany psują mu dwa fakty. Po pierwsze, Paquita odnajduje podsłuchy i cała prawda wychodzi na jaw. Po drugie, Roberto bez pamięci zakochuje się w Angeli – samotnej matce Paquity, a jednocześnie kuzynce Kachorry. Teraz gotów jest nawet pomóc dziewczynie w oczyszczeniu się z zarzutów.

Tymczasem Antonina coraz lepiej poznaje Bruna. Dowiaduje się, że ukończył studia prawnicze, ale nigdy nie pracował w zawodzie. Jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym siedem lat temu. Od tego czasu to on zajmuje się młodszym rodzeństwem. Ponadto Bruno ma narzeczoną, Mechę, która jest bardzo zazdrosna o przystojnego Moravię. Między nauczycielką a biznesmenem są coraz bliższe więzi. Bruno nie pozwala Antoninie opuścić kraju. W jednej z rozmów dziewczyna wyjawia mu prawdę o sobie.

Bruno zajmuje się prowadzeniem fabryki makaronów wraz ze swoim szkolnym kolegą Pablem Arospire. Pablo kocha się w Kachorrze, oświadcza się nawet, ale nie zostaje przyjęty. Kiedy Bruno na dobre rozstaje się z Mechą, spędza ona wspólną noc z Pablo. Kilka dni później kobieta odkrywa, że spodziewa się dziecka. Próbuje wmówić Brunowi, że to jego potomek i tym samym zmusić go do ślubu.

Przyjaciółką Kachorry jest Patricia. Dziewczyna potajemnie podkochuje się w Germanie, toteż próbuje uświadomić mu, iż być może już nigdy nie ujrzy swojej narzeczonej. Potem zostaje partnerką Gaspara, przyjaciela Germana. Uczucie do Capella jest jednak silniejsze.

Siostra Catalina jest zakonnicą, prowadzącą przytułek dla sierot. Jednym z przyjaciół domu jest Carmelo. Wyznaje on Catalinie, że jest ojcem Germana i kocha Angelę. Tymczasem to Catalina nie może poradzić sobie z miłością, którą pała do mężczyzny. Waha się, czy nie zrzucić habitu...

We wspomnianym przytułku wychowuje się Sancho Moreira, który zostaje chłopakiem Josefiny. Lautaro, zaś darzy sympatią Lorenę, która także wychowuje się w sierocińcu.

Kachorra dowiaduje się, że to Karina i German zabili Armendariza. Wraz z Angelą i Robertem chcą przygotować na nich pułapkę. Wszystko przebiega zgodnie z planem i mordercy zostają aresztowani.

Kachorra wraca do rodziny. Wyrzuca sobie, że pozwoliła odejść największej miłości. Nagle zjawia się Bruno...

Obsada aktorska[edytuj | edytuj kod]