Kajakarstwo klasyczne na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – K-4 1000 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008

Kajakarstwo
K-4 1000 metrów mężczyzn
Złoty medal Białoruś Raman Piatruszenka
Białoruś Alaksiej Abałmasau
Białoruś Artur Litwinczuk
Białoruś Wadzim Machnieu
Srebrny medal Słowacja Richard Riszdorfer
Słowacja Michal Riszdorfer
Słowacja Erik Vlček
Słowacja Juraj Tarr
Brązowy medal Niemcy Lutz Altepost
Niemcy Norman Bröckl
Niemcy Torsten Eckbrett
Niemcy Björn Goldschmidt

K-4 1000 metrów mężczyzn to jedna z konkurencji w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008. Kajakarze rywalizowali między 18 a 22 sierpnia na torze Park Olimpijski Shunyi w Pekinie.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny są podane w czasie pekińskim (UTC+08:00)

Data Godzina
18 sierpnia 2008 17:30 Eliminacje
20 sierpnia 2008 16:40 Półfinał
22 sierpnia 2008 17:20 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Osady z miejsc 1-3 z każdego z biegów eliminacyjnych awansowały do finału. Pozostałe osady awansowały do półfinałów.

Bieg 1
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Niemcy Lutz Altepost
Niemcy Norman Bröckl
Niemcy Torsten Eckbrett
Niemcy Björn Goldschmidt
2:57,148 QF
2. Węgry Márton Sik
Węgry István Beé
Węgry Ákos Vereckei
Węgry Gábor Bozsik
2:57,242 QF
3. Białoruś Raman Piatruszenka
Białoruś Alaksiej Abałmasau
Białoruś Artur Litwinczuk
Białoruś Wadzim Machnieu
2:58,825 QF
4. Chińska Republika Ludowa Li Zhen
Chińska Republika Ludowa Liu Haitao
Chińska Republika Ludowa Zhou Peng
Chińska Republika Ludowa Lin Miao
2:59,271
5. Australia Dave Smith
Australia Tony Schumacher
Australia Tate Smith
Australia Clint Robinson
3:00,920
Bieg 2
Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Słowacja Richard Riszdorfer
Słowacja Michal Riszdorfer
Słowacja Erik Vlček
Słowacja Juraj Tarr
2:57,876 QF
2. Włochy Franco Benedini
Włochy Antonio Rossi
Włochy Alberto Ricchetti
Włochy Luca Piemonte
2:58,627 QF
3. Polska Marek Twardowski
Polska Tomasz Mendelski
Polska Paweł Baumann
Polska Adam Wysocki
2:59,290 QF
4. Rosja Ilja Miedwiediew
Rosja Jewgienij Sałachow
Rosja Anton Wasiljew
Rosja Konstantin Wiszniakow
2:59,518
5. Kanada Brady Reardon
Kanada Angus Mortimer
Kanada Chris Pellini
Kanada Rhys Hill
3:06,811

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Trzy najszybsze osady z półfinału awansowało do finału.

Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
1. Rosja Ilja Miedwiediew
Rosja Jewgienij Sałachow
Rosja Anton Wasiljew
Rosja Konstantin Wiszniakow
3:00,459 QF
2. Chińska Republika Ludowa Li Zhen
Chińska Republika Ludowa Liu Haitao
Chińska Republika Ludowa Zhou Peng
Chińska Republika Ludowa Lin Miao
3:01,787 QF
3. Kanada Brady Reardon
Kanada Angus Mortimer
Kanada Chris Pellini
Kanada Rhys Hill
3:02,572 QF
4. Australia Dave Smith
Australia Tony Schumacher
Australia Tate Smith
Australia Clint Robinson
3:02,743

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Czas Uwagi
Gold medal icon.svg Białoruś Raman Piatruszenka
Białoruś Alaksiej Abałmasau
Białoruś Artur Litwinczuk
Białoruś Wadzim Machnieu
2:55,714
Silver medal icon.svg Słowacja Richard Riszdorfer
Słowacja Michal Riszdorfer
Słowacja Erik Vlček
Słowacja Juraj Tarr
2:56,593
Bronze medal icon.svg Niemcy Lutz Altepost
Niemcy Norman Bröckl
Niemcy Torsten Eckbrett
Niemcy Björn Goldschmidt
2:56,676
4. Włochy Franco Benedini
Włochy Antonio Rossi
Włochy Alberto Ricchetti
Włochy Luca Piemonte
2:57,626
5. Węgry Márton Sik
Węgry István Beé
Węgry Ákos Vereckei
Węgry Gábor Bozsik
2:59,009
6. Polska Marek Twardowski
Polska Tomasz Mendelski
Polska Paweł Baumann
Polska Adam Wysocki
2:59,505
7. Chińska Republika Ludowa Li Zhen
Chińska Republika Ludowa Liu Haitao
Chińska Republika Ludowa Zhou Peng
Chińska Republika Ludowa Lin Miao
3:00,078
8. Rosja Ilja Miedwiediew
Rosja Jewgienij Sałachow
Rosja Anton Wasiljew
Rosja Konstantin Wiszniakow
3:00,654
9. Kanada Brady Reardon
Kanada Angus Mortimer
Kanada Chris Pellini
Kanada Rhys Hill
3:01,630

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]