McCormick Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Kamis)
Skocz do: nawigacja, szukaj
McCormick Polska
Forma prawna spółka akcyjna
Data założenia 1991
Państwo  Polska
Lokalizacja Polska Polska
Siedziba Stefanowo
Numer KRS 0000021512
Prezes Olivier Bill Touzalin
Branża przemysł spożywczy
Produkty przyprawy
Zatrudnienie ok. 1300 (2009)
Kapitał zakładowy 4 209 000 zł (2009)
brak współrzędnych
Strona internetowa

McCormick Polska S.A. – polski oddział międzynarodowego przedsiębiorstwa[1] będącego producentem ziół, przypraw, musztard, keczupów, marynat, octów, soli smakowych. Swoje produkty w Polsce przedsiębiorstwo oferuje pod markami Kamis i Galeo.

McCormick Polska S.A. wszedł na polski rynek w 2011 roku, kupując firmę Kamis S.A.[2]. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność w 27 krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Chinach. Działa także na rynkach: rosyjskim, ukraińskim, rumuńskim.

Kamis to marka o polskim rodowodzie. W ofercie marki znajdują się zioła i przyprawy, musztardy, ketchupy, sosy i octy. Marka narodziła się w 1991 roku, w momencie założenia przez Roberta Kamińskiego firmy Kamis. Wtedy na polski rynek trafiają pierwsze produkty pod marką Kamis: pieprz i papryka. W 1993 portfolio produktów poszerza się o mieszanki przypraw. W 1995 roku na rynku debiutują przyprawy do grilla i musztardy Kamis ze sztandarowym produktem z tej kategorii – Musztardą sarepską Kamis, której receptura wyznaczyła profil smakowy tego rodzaju musztard w Polsce[potrzebny przypis].

Drugą marką w portfolio McCormicka jest Galeo. Marka powstała w 2000 roku w odpowiedzi na trend smart shoppingu[potrzebny przypis]. W ofercie Galeo znajdują się przyprawy, zioła, mieszanki przyprawowe oraz dodatki spożywcze.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Strona firmy [1]
  2. Informacje o transakcji sprzedaży. wyborcza.biz. [dostęp 2012-01-21].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]