Kanaba

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stowarzyszenie na rzecz Racjonalnej i Efektywnej Polityki Narkotykowej KANABAorganizacja należącą do ogólnoeuropejskiej sieci organizacji ENCOD zajmującej się analizowaniem, monitorowaniem oraz kontrolowaniem prowadzonych polityki narkotykowej w poszczególnych państwach Europy. Celem Kanaby jest zmiana prowadzonej w Polsce polityki narkotykowej i legalizacja używania niektórych narkotyków.

Cele stowarzyszenia[edytuj | edytuj kod]

Stowarzyszenie dąży do:

Historia[edytuj | edytuj kod]

Od 2000 roku KANABA działała jako nieformalna organizacja „Ruch na rzecz legalizacji konopi Kanaba”. W tym czasie zorganizowała wiele[potrzebny przypis] demonstracji oraz innych akcji mających na celu uświadomienie polskiego społeczeństwa w sprawach związanych z narkotykami, a także legalizację konopi indyjskich w Polsce.

Od 2003 Ruch ten organizuje Million Marijuana March (MMM) w Polsce pod nazwą Marsz Miliona Blantów bądź Globalna Parada Legalizacyjna[potrzebny przypis].

W 2005 roku z nieformalnej organizacji przerodziła się w stowarzyszenie, działające od tego czasu pod nazwą „Stowarzyszenie na rzecz Racjonalnej i Efektywnej Polityki Narkotykowej KANABA”, co poszerzyło możliwości jej działania. 12 listopada 2005 roku odbyło się pierwsze walne zgromadzenie, podczas którego został wybrany zarząd oraz ustalono plan działania na najbliższy okres.

27 lutego 2006 na stronie internetowej Hyperreal pojawiła się informacja o zakończeniu akcji Kanaba.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

  • Kanaba – strona poświęcona stowarzyszeniu Kanaba.
  • Raport WHO porównujący szkodliwość wybranych substancji odurzających.