Karasiówka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Karasiówka
Kontynent Europa
Państwo  Polska
Rzeka
Długość 32,5 km
Źródło
Miejsce w miejscowości Rzeczyca Księża
Współrzędne 50°51′14″N 22°17′20″E/50,853889 22,288889
Ujście
Recypient Sanna
Miejsce na północ od Borowa
Współrzędne 50°48′44″N 21°53′57″E/50,812222 21,899167
Położenie na mapie powiatu kraśnickiego
Mapa konturowa powiatu kraśnickiego, blisko centrum po prawej na dole znajduje się punkt z opisem „źródło”, natomiast na dole po lewej znajduje się punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po prawej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „źródło”, poniżej na lewo znajduje się również punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa konturowa województwa lubelskiego, po lewej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „źródło”, natomiast na dole po lewej znajduje się punkt z opisem „ujście”

Karasiówkarzeka w południowo-wschodniej Polsce, prawoboczny dopływ Sanny. Wypływa ze stawu hodowlanego położonego we wsi Rzeczyca Księża. Do Sanny wpada pomiędzy Borowem a Kosinem. Jej długość wynosi 32, 5 km. W Węglinie przyjmuje bezimienny dopływ. Potem płynie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 855, a w Zdziechowicach Drugich pod nią przepływa. Później niedaleko Zdziechowic przecina granicę pomiędzy województwem lubelskim a podkarpackim. Następnie w okolicach Nowych Baraków i Szczecyna ponownie wpływa do województwa lubelskiego. Za Wólką Szczecką przepływa pod drogą wojewódzką nr 854, a około 1 km dalej łączy się z Sanną.

Pochodzenie nazwy[edytuj | edytuj kod]

Nazwa rzeki pochodzi od gatunku ryb – Karasi[1].

Miejscowości nad Karasiówką[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]