Karielija Pietrozawodsk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Karielija Pietrozawodsk
Pełna nazwa

Футбольный клуб
«Карелия» Петрозаводск

Przydomek

Karelcy

Data założenia

2011

Państwo

 Rosja

Stadion

Stadion Spartak

Trener

Wiktor Dudienkow

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

Karielija Pietrozawodsk (ros. Футбольный клуб «Карелия» Петрозаводск, Futbolnyj Kłub "Karielija" Pietrozawodsk) – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w Pietrozawodsku.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Chronologia nazw:

  • 2011—...: Karielija Pietrozawodsk (ros. «Карелия» Петрозаводск)

Klub Piłkarski Karielija został założony 7 lutego 2011 w mieście Pietrozawodsk.

W sezonie 2011/12 drużyna debiutowała w drugiej dywizji Mistrzostw Rosji, gdzie zajęła 12.miejsce w grupie zachodniej. Następny sezon 2012/13 nie został dokończony, klub zrezygnował z dalszych występów, chociaż zajął końcowe 10.miejsce wśród 14 zespołów. W 2014 klub startował w Mistrzostwach Międzyregionalnego Stowarzyszenia Federacji Piłkarskich „Północny Zachód”, które zwyciężył. Również zdobył Puchar Międzyregionalnego Stowarzyszenia Federacji Piłkarskich „Północny Zachód”.

W sezonie 2015/16 po raz trzeci startował w drugiej dywizji Mistrzostw Rosji. Jednak ponownie nie dokończył sezon zajmując przedostatnie 14.miejsce. W sezonie 2016/17 z powodu braku finansów klub nie uczestniczył w żadnych rozgrywkach. W sezonie 2018 zespół startował w Mistrzostwach Międzyregionalnego Stowarzyszenia Federacji Piłkarskich „Północny Zachód”.

Sukcesy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]