Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej − ośrodek edukacyjny działający przy Karkonoskim Parku Narodowym, mający swoją siedzibę w Szklarskiej Porębie.

Zadaniem instytucji jest prezentacja przyrody Karkonoszy, zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie. W stałej ekspozycji znajdują się materiały poglądowe dotyczące wpływu człowieka na środowisko naturalne gór, zjawisk przyrodniczych, flory i fauny, kotłów polodowcowych i torfowisk[1].

Centrum znajduje się przy ul. Okrzei 28, otwarte jest od wtorku do niedzieli w godz. 9-15. W salach ekspozycyjnych podziwiać można m.in. wielkoformatowe panoramy oraz dotykową makietę Karkonoszy. Udostępniane są wersje polska, czeska, niemiecka i angielska opisów przedstawianych plansz edukacyjnych. Ośrodek posiada salę projekcyjną. W centrum istnieje specjalistyczna biblioteka, gromadząca zbiory dotyczące Karkonoszy. Wokół budynku centrum poprowadzono ścieżkę edukacyjną dostosowaną dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu siedziby centrum rozpoczyna się ścieżka przyrodnicza na Szrenicę. Wyposażenie centrum sfinansowano ze środków państwowych[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN. www.kpnmab.pl. [dostęp 2011-01-18].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]