Karolina Nowakowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Karolina Nowakowska
Ilustracja
Karolina Nowakowska (2017)
Data i miejsce urodzenia 17 maja 1982
Warszawa
Zawód aktorka
Strona internetowa
Na zlocie fanów serialu M jak miłość
Karolina Nowakowska na III zjeździe serialu M jak miłość w Gdyni

Karolina Nowakowska (ur. 17 maja 1982 w Warszawie) – polska aktorka teatralna, filmowa, serialowa, tancerka i piosenkarka.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Wczesne lata[edytuj | edytuj kod]

Jest córką Jiřiny Nowakowskiej i Marka Nowakowskiego. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu i emisji głosu, Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza, WSKiMS im. Giedroycia w Warszawie, a także studiów podyplomowych z zarządzania kulturą na UKSW w Warszawie. W 2006 roku zdała państwowy eksternistyczny egzamin aktorski przy ZASP. Ukończyła Podyplomowe studia z zarządzania kulturą na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Była tancerką stepowania zdobyła m.in.: Mistrzostwo Czech w 1996, Mistrzostwo Polski w 1999 i Puchar Polski w 2001.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Związana była z Teatrem Żydowskim, przy którym ukończyła studio aktorskie, jak również z Teatrem Kamienica, gdzie wcielała się w Hannę Ordonównę w spektaklu muzycznym Ordonka z kamienicy. Od lat związana jest z warszawskim Teatrem Komedia, gdzie możną ją było oglądać w spektaklach w reżyserii Tomasza Dutkiewicza: Fotki z wakacji, Dziewczyny z kalendarza i Klejnoty.

Szerszej publiczności znana głównie z roli Olgi Jankowskiej-Ziober z serialu M jak miłość, roli Kaliny z serialu Na Wspólnej i filmu Randka w ciemno w reżyserii Wojciecha Wójcika. Grała także między innymi w produkcjach: Zostać miss 2, Pitbull, Klinika samotnych serc, Kryminalni, Och, Karol 2 czy serialu Przyjaciółki.

Od 7 marca do 25 kwietnia 2008 roku brała udział w drugiej edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie (TVP1). Jej partnerem był Filip Bernadowski, z którym zajęła szóste miejsce. Od 6 września do 6 grudnia 2008 roku uczestniczyła w czwartym sezonie programu Jak oni śpiewają? (Polsat), zajęła drugie miejsce w finale. Od 12 września do 3 października 2009 roku występowała w specjalnej, szóstej edycji muzycznego programu, zajęła w nim dziewiąte miejsce.

Jest felietonistką portalu MediaElite.pl i magazynu „Imperium Kobiet”.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

25 maja 2013 roku wyszła za mąż za Macieja Zwolińskiego, z którym rozwiodła się 10 miesięcy później. W 2015 roku urodziła córkę. W kwietniu 2017 roku ponownie wyszła za mąż[potrzebny przypis].

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Filmy i seriale[edytuj | edytuj kod]

Teatr TV[edytuj | edytuj kod]

  • 1994: Portret słabego pianisty jako Ola
  • 1999: Blues jako dziewczyna

Polski dubbing[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]