Karolina Nowakowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Karolina Nowakowska
Ilustracja
Karolina Nowakowska (2017)
Data i miejsce urodzenia 17 maja 1982
Warszawa
Zawód aktorka
Strona internetowa
Na zlocie fanów serialu M jak miłość
Karolina Nowakowska na III zjeździe serialu M jak miłość w Gdyni

Karolina Nowakowska (ur. 17 maja 1982 w Warszawie) – polska aktorka teatralna, filmowa, serialowa, tancerka i piosenkarka.

Życiorys[edytuj]

Córka Jiřiny Nowakowskiej i Marka Nowakowskiego. Szerszej publiczności znana głównie z roli Olgi Jankowskiej-Ziober z serialu M jak miłość , roli Kaliny z serialu "Na Wspólnej" i filmu Randka w ciemno w reżyserii Wojciecha Wójcika. Grała także między innymi w produkcjach: Zostać miss 2, Pitbull, Klinika samotnych serc, , Kryminalni, Och, Karol 2 czy serialu Przyjaciółki. Wcześniej związana z Teatrem Żydowskim, przy którym ukończyła studio aktorskie, jak również z Teatrem Kamienica, gdzie z powodzeniem wcielała się w Hannę Ordonównę w spektaklu muzycznym "Ordonka z kamienicy". Od kilku lat związana z warszawskim Teatrem Komedia, gdzie możną ją było oglądać w "Fotkach z wakacji", "Dziewczynach z kalendarza", a także w "Klejnotach" (spektakle w reżyserii Tomasza Dutkiewicza). Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu i emisji głosu, Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza, WSKiMS im. Giedroycia w Warszawie, a także studiów podyplomowych z zarządzania kulturą na UKSW w Warszawie. W 2006 roku zdała państwowy eksternistyczny egzamin aktorski przy ZASP. Ukończyła Podyplomowe studia z Zarządzania Kulturą na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jako tancerka w stepowaniu zdobyła m.in.: Mistrzostwo Czech w 1996, Mistrzostwo Polski w 1999 i Puchar Polski w 2001.

Uczestniczka wielu programów TV, m.in. Gwiazdy tańczą na lodzie. Finalistka IV edycji programu TV Jak oni śpiewają.

Felietonistka portalu Media Elite.pl i magazynu kobiet spełnionych Imperium Kobiet.

Szczęśliwa żona i mama.

Reprezentowana przez Agencje Oxy Management.

Programy rozrywkowe[edytuj]

Gwiazdy tańczą na lodzie[edytuj]

Od 7 marca do 25 kwietnia 2008 brała udział w II edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie. W parze z Filipem Bernadowskim zajęła 6. miejsce.

Jak oni śpiewają[edytuj]

Od 6 września do 6 grudnia 2008 brała udział w IV edycji programu Jak oni śpiewają, gdzie zajęła 2. miejsce. Od 12 września do 3 października 2009 brała udział w VI edycji programu, w którym zajęła 9. miejsce.

Życie prywatne[edytuj]

25 maja 2013 roku wyszła za mąż za Macieja Zwolińskiego, jednak małżeństwo przetrwało 10 miesięcy. W 2015 roku urodziła córkę. Wyszła ponownie za mąż, szczęśliwie.[potrzebny przypis].

Filmografia[edytuj]

Teatr TV[edytuj]

  • Portret słabego pianisty (1994) jako Ola
  • Blues (1999) jako Dziewczyna

Polski dubbing[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]