Karrin Murphy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Karrin Murphy
Postać z Akt Harry’ego Dresdena
Wystąpienia Front burzowy, Pełnia księżyca, Upiorne zagrożenie, Rycerz królowej, Śmiertelne maski
Inne informacje
Zajęcie oficer policji

Karrin Murphy – jedna z głównych bohaterek cyklu Akta Harry’ego Dresdena Jima Butchera.

Karrin Murphy wcześniej była naczelnikiem Wydziału Śledczego do Spraw Specjalnych dla miasta Chicago. Zajmowała się badaniem przestępstw uznanych za niezwykłe. Niska, ma kręcone blond włosy i niebieskie oczy. W przeszłości przeniesienia do Wydziału Specjalnego były sposobem na pozbywaniem się pracowników, którzy podpadli. W przeciwieństwie do nich, Murphy podeszła do tego stanowiska tak poważnie, iż zatrudniła czarodzieja, jedynego, który ogłaszał się w książce telefonicznej.

W serialu telewizyjnym w postać tę wciela się Valerie Cruz. Jej imię zmieniono na Connie, by uniknąć skojarzeń z prawdziwą oficer z Chicago, Karen Murphy.

Po wydarzeniach 8. tomu Proven Guilty została zdegradowana, jej miejsce zajął sierżant detektyw John Stallings. Chociaż w pierwszym tomie zachowuje się bardzo nieprzyjaźnie w stosunku do Harry’ego, atakując go fizycznie i umieszczając w areszcie, współpracowała z nim przy wielu okazjach i stała się jednym z jego najbliższych przyjaciół. Przyznaje, że żywi pewne romantyczne odczucia w stosunku do Harry’ego, ale nie chce ich ujawniać, by uniknąć komplikacji i nie zniszczyć ich przyjaźni i relacji zawodowych.