Katarzyna Kołodziejczyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Katarzyna Kołodziejczyk
Państwo działania  Polska
doktor habilitowany nauk
społecznych
Specjalność: stosunki międzynarodowe
Alma Mater Uniwersytet Warszawski
Doktorat 2003 – nauki o polityce
UW
Habilitacja 28 maja 2014 – nauki o polityce
UW
Instytut Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego
Okres zatrudn. od 1995

Katarzyna Kołodziejczyk – polska politolog, badaczka stosunków międzynarodowych, doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego (dawniej ISM UW)[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1996 ukończyła studia magisterskie w ISM UW, zaś trzy lata później uzyskała doktorat na ówczesnym Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW[1]. W latach 2000–2003 kierowała Studium Bezpieczeństwa Narodowego przy ISM UW[1]. 28 maja 2014 uzyskała na macierzystym wydziale habilitację na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy Stosunki Unii Europejskiej z grupą państw Afryki, Karaibów i Pacyfiku. Rola i znaczenie Umów o partnerstwie gospodarczym w zakresie handlu i pomocy rozwojowej[2].

Jest specjalistką w zakresie integracji europejskiej, w szczególności jej aspektów ekonomicznych. Zajmuje się także m.in. polityką rozwojową i humanitarną Unii Europejskiej[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Kadra, Instytut Stosunków Międzynarodowych [dostęp 2019-04-25] (pol.).
  2. Dr hab. Katarzyna Anna Kołodziejczyk, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2019-04-25].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]