Katherine Mayfair

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Katherine Davis
Katherine Mayfair
Postać z Gotowe na wszystko
Ilustracja
Dana Delany
Pierwsze wystąpienie 4.01 "Now You Know"
Ostatnie wystąpienie 6.18 "My Two Young Men"
(jako główna postać)
oraz
8.23 "Finishing the Hat"
(jako postać gościnna)
Grany przez Dana Delany
Liczba odcinków 55
Dane biograficzne
Rodzina Lilian Simms (ciotka – nie żyje)
Pan Simms (kuzyn)[1]
małżeństwo: Wayne Davis (były mąż – nie żyje)
Adam Mayfair (były mąż)
dzieci: Dylan Davis (córka z Wayne'em – nie żyje)
Dylan Mayfair (adoptowana córka)
spowinowaceni: Pan Simms (wujek – nie żyje)[2]
Bradley (zięć)[3]
dziecko Bradleya i Dylan (wnuk lub wnuczka)
Inne informacje
Wiek 31 − 32 (w trakcie pierwszego pobytu na uliczce)
41 − 42 (sezon 1)[4]
42 − 43 (sezon 2)[4]
44 (sezon 3)[4]
44 − 45 (sezon 4)
50 − 51 (sezon 5)
51 − 52 (sezon 6)
52 − 53 (sezon 7)[4]
54 (odcinek 8x23)
Zajęcie Gospodyni domowa
Była wolontariuszka w szpitalu[5]
Była prezes związku właścicieli na Wisteria Lane
Była partnerka Bree w Katering pani Van De Kamp
Prezes firmy spożywczej w Paryżu

Katherine Irma[6] Davis[7] Mayfair, wcześniej Davis – postać fikcyjna, jedna z bohaterek serialu Gotowe na wszystko. Grała ją Dana Delany.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Jestem kołtuńska i świętoszkowata? Nie, to ty.

Gabrielle Solis do Katherine (odc. 4x03)

Porównujesz Katherine do nazistów?

— Lynette do Lee (odc. 4x05)

Katherine. O co Ci chodzi? Czasem jesteś zimna a czasem robisz coś naprawdę miłego. Jesteś skomplikowaną kobietą.

Lynette Scavo do Katherine (odc. 4x05)

Katherine Mayfair nie należała do osób, które chciały by wracać do przeszłości, ale kiedy jej mąż Adam ją opuścił, życie Katherine wymknęło się spod kontroli a błędy młodości zaczęły do niej powracać. Myślała o Waynie Davisie, pierwszym mężczyźnie za którego wyszła i o pierwszym razie, kiedy ją uderzył. Myślała o tym jak szczerze ją przeprosił i, że te przeprosiny nic nie znaczyły i o tym jak postanowiła mu oddać. Takie myśli chodziły po głowie Katherine, kiedy jej przyjaciółki i sąsiadki przyszły z prezentami. Tak, Katherine Mayfair nie należała do kobiet, które lubiły wracać do przeszłości, ale jej życie wymknęło się zspod kontroli i była zmuszona myśleć o popełnionych błędach, zwłaszcza o tych, które pogrzebała.

Mary Alice Young (odc. 4x11)

Na szczęście Katherine wyraża swoją agresję tak pasywnie, że nawet tego nie zauważymy.

Orson Hodge do Bree (odc. 5x05)

A ja nie jestem rodziną? Katherine, całe życie chciałam mieć siostrę a teraz wreszcie czuję, że ją mam.

— Bree do Katherine (odc. 5x06)

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przed sezonem[edytuj | edytuj kod]

Katherine Irma[6] urodziła się 8 września 1963 roku[6]. Wyszła za mąż za policjanta Wayne'a Davisa. W 1990 roku urodziła mu córkę, Dylan Davis. Mąż był sadystycznym alkoholikiem który bił ją. Naprzemienne siniaki i przeprosiny ze strony okrutnego męża przebrały wreszcie miarkę. Za radą pewnej policjantki (Josie DiVencenzo), Katherine uciekła w 1994 roku od sadystycznego małżonka do swej ciotki, Lilian Simms, do Fairview, na 4356 Wisteria Lane.

Tam poznała właśnie Mary Alice Young i Susan Mayer. Jej córeczka - mała Dylan zaprzyjaźniła się tymczasem z córką Susan, Julie. Wayne nie spoczął na laurach i rok później je odnalazł. Przyszedł do domu gdy akurat nie było w nim gospodyń, a małą Dylan opiekowała się Mary Alice. Wayne dał kobiecie lalkę, by ofiarowała ją Dylan. Mała go zauważyła i wrzasnęła "tata". Później, gdy Dylan zasnęła - przyszły Katherine z Lilian. Kath, po usłyszeniu relacji pani Young, pobiegła na górę i zaczęła się natychmiast pakować, by znowu uciec przed sadystą. Lilian jednak powiedziała, że ucieczka nie ma sensu bo Wayne już przyjechał. Mimo jej nalegań aby wezwać policję, Katherine zeszła na dół. Zanim jednak to zrobiła, zabrała śpiącej córce lalkę i położyła na wielką dębową szafę. Wayne chciał kontaktu z córką ,ale robił to tak natarczywie, że jego była żona "pożegnała się" z nim, uderzając go w głowę świecznikiem. Wychodząc, powiedział, że wróci po córkę. Kath odrzekła, że jest gotowa na wszystko, by do tego nie dopuścić.

Lilian posadziła Kath na kanapie i podała jej whisky, po czym Kath zasnęła. Tej samej nocy obudziła się jednak, z powodu krzyku cioci Lilian. Okazało się, ze mała Dylan zginęła, przywalona przez szafę. Chciała się wspiąć na nią, sięgając po lalkę ojca. Ciocia Lilian, ze strachu chcąc ukryć ciało Dylan przed ojcem, pochowała ją za domem[3]. Katherine wiedziała, że znowu musi uciekać i jej były mąż nie spocznie, póki jej nie dopadnie. Powzięła pewien plan. Nazajutrz wyjechała z Fairview.

Jedynymi kobietami jakie się z nią pożegnały były Susan i Mary Alice Young. Zauważyły bowiem, że na podjeździe była ciężarówka do przeprowadzek. Katherine miała do nich zadzwonić i skłamać, że otrzymała pracę w Chicago. Chciała zamknąć drzwi, zasłaniając się koniecznością pakowania. Susan ją jeszcze przytrzymała i zaproponowała by Julie pożegnała się z Dylan. Katherine wymówiła się brakiem czasu i pośpiechem, a gdy z góry doszedł dźwięk stłuczonego szkła - wrzasnęła do osób na górze by się nie przejmowali i pakowali dalej a ona posprząta. Susan zaniepokoiła się wyglądem Kath, gdyż ta wyglądała na roztrzęsioną. Kath wyjaśniła, że źle spała w nocy i ma dużo pracy. Po chwili dodała, że będzie im ich brakowało i zamknęła drzwi[5].

Sama wyjechała z kraju aż do Rumunii. Tam znalazła dziecko łudząco podobne do jej biologicznej córki. Matka małej dziewczynki zmarła podczas porodu a ojca zamordowano. Adoptowała małą, bo wiedziała, że nawzajem siebie potrzebują[3]. Obydwie razem zamieszkały w Chicago, gdzie Kath poznała ginekologa Adama Mayfaiera. Wyszła za mąż za niego, i wraz z Dylan przyjęły jego nazwisko. Przez romans pana doktora z Sylvią Greene, musieli sprzedać wszystko w Chicago, i znowu przenieść się do Fairview[8].

Sezon 4[edytuj | edytuj kod]

Mayfairowie, wprowadzili się w 2007 roku do domu na 4356 Wisteria Lane, gdzie Katherine już kiedyś mieszkała. Od razu po wyjściu z auta, Susan rozpoznała sąsiadkę i podbiegła do niej. Towarzyszyły temu zdziwione miny jej przyjaciółek. Po przywitaniu się w domu Katherine i zaprezentowaniu rodziny przyszła jej córka Dylan. Susan nie mogła uwierzyć, że tak wyrosła przez te lata i przedstawiła się jako "Susan, matka Julie". Dziewczyna nie wiedziała jednak , kim jest Julie, Katherine powiedziała jej o kogo chodzi, ale jej córka odeszła. Następnie wyznała, że przyjechała, tu ponieważ musi się zaopiekować ciotką. Pani Mayfiar, podziwiając ogród Bree, skonfliktowała się z nią, prosząc o ścięcie jednego drzewa. Zabierało ono światło na grządki Katherine. Kwestia miała być później poruszona, ale zaproponowała sąsiadce postawienie zasłon. Jednocześnie Kath zaprosiła sąsiadki na przyjęcie. Na nim zjawili się wszyscy sąsiedzi, m.in. Karen McCluskey, która wciąż żywiła urazę, że Katherine wyjechała tak szybko i bez pożegnania. Julie wreszcie przywitała swą przyjaciółkę, lecz ta jej nie rozpoznała. Nie pamiętała nawet swego pierwszego chłopaka. Julie na końcu stwierdziła do swej matki, że to nie jest ta sama dziewczyna, co 12 lat wcześniej[9].

Katherine zaproponowała Susan, Gabrielle i Bree by zrobili lunch dla zmęczonej chemioterapią Lynette. Ostatnia z nich wydała polecenia przyjaciółkom by Gabi przyniosła warzywną lasagne, Susan napoje a Katherine sałatkę. Katherine powiedziała, że wolała by deser, ale Bree sprostowała, dwukrotnie, że ona go zawsze robi. Tym razem będzie to beza cytrynowa. Susan przerwała nerwową ciszę uśmiechów między jej przyjaciółką a Bree, proponując, że sama pożyczy jej miskę. Katherine zgodziła się a po chwili wyjęła nożyczki do nitek i ucięła wystającą nitkę ze spódnicy Bree i dodała przy tym, kierując we słowa do Bree, że "teraz jest idealna", po czym odeszła. Susan przyniosła później miskę do Katherine i przypomniała sobie jej wyjazd z uliczki, gdy była u niej z Mary Alice. Susan spytała się, po wręczeniu miski, o to jak poszło sąsiadce w pracy w Chicago. Katherine nie pamiętała o co jej chodziło dopóki Susan nie wyjaśniła, że powiedziała o tym w dniu wyprowadzenia się. Dopowiedziała, że było bardzo dobre stanowisko i bardzo wymagające. Nadmieniła, że ma coś w piekarniku i zamknęła drzwi. Na lunchu u Lynette, Gabrielle i Susan zauważyły, że beza wyszła tak dobrze jak nigdy. Bree była zakłopotana bo nie zmieniała nic w procesie przygotowania, po czym sama spróbowała i zaprzeczyła jakoby to było jej dzieło. Katherine byłą ciekawa reakcji dziewczyn i podmieniła ciasto na swoje, chowając to od Bree w lodówce. Chciała otrzymać kilka wskazówek od idealnej pani domu i przyznała, że ucieszyła by się, gdyby myślały, że ciasto jest jej. Bree w domu usiłowała odtworzyć smak ciasta Katherine i zabrała resztę do siebie, dla porównania smaku. Orson zaproponował żonie by spytała się jej o przepis, ale Bree oponowała bo to by się równało upokorzeniu. Doszła do wniosku, że musi zdobyć przepis za wszelką cenę, bo jeśli będzie lepsza od niej samej, ukradnie jej tożsamość. Bree przyszła do Katherine z przepisem na leguminę od swej matki a w zamian poprosiła o przepis na bezę cytrynową. Katherine odmówiła, ale Bree naciskała dalej i to bezskutecznie. Gdy Dylan przechodziła koło Karen, ta powiedziała jej, że jej ojciec był z nią, kiedy ona myślała, że odszedł jak była mała. Kiedy Dylan żądała spotkania z nim a matka jej odmówiła, nazwała ją "potworem". W odpowiedzi została siarczyście spoliczkowana. Do Adama powiedziała, że w razie drążenia tematu, będą musieli wymyślać lepsze kłamstwa. Całą rozmowę podsłuchiwała Bree, chcąca wykraść jej przepis na ciasto cytrynowe, po czym wyszła[5].

Podczas kalamburów, na których Adam i Katherine byli obecni, Julie z Dylan włamały się do zamkniętego pokoju, w którym spała kiedyś Dylan. Tymczasem na imprezie Katherine zrobiła aferę mężowi, którego oblała winem i wycierała Gabrielle. Edie powiedziała Katherine, że Gabi miała romans z nieletnim ogrodnikiem, Johnem. Katherine powiedziała to publicznie, Gabi odrzekła, że wie co zrobiła Dylan i w końcu Kath zripostowała: jej były mąż zrobił najgorszą rzecz, jaka ojciec może zrobić córce. Następnie zostawiła zszokowane towarzystwo i przyłapała Julie z Dylan w zakazanym pokoju. Odsyłając Julie, zabroniła Dylan kontaktów z nią[10].

Nazajutrz zadzwonił szpital z prośbą odebrania Lilian. Dawny pokój Dylan został przeznaczony ciotce. Ciocia Simms wreszcie przyjechała do domu, który należał kiedyś do niej. W rozmowie z Katherine, swą siostrzenicą, namawiała ją, by wszystko powiedzieć Dylan. Pani Mayfair kategorycznie odmówiła. Lilian była zdeterminowana powiedzieć Dylan prawdę, gdy Katherine wyjedzie. Gdy wreszcie nadszedł upragniony moment, po chwili Kath wróciła do domu i powstrzymała ciotkę. Wieczorem, gdy Dylan grała na wiolonczeli, Lilian wołała Dylan, ale muzyka ja zagłuszyła. W ostatnich chwilach życia napisała wszystko na kartce, lecz Lilian zmarła i owa kartka wpadła pod łóżko. Jej ciało zostało zabrane z domu, ale bez kartki. Na Wisteria Lane wprowadziła się też sympatyczna para gejów z Chicago, Lee McDermott i Bob Hunter[11].

Postawili oni przed swym domem, na 4351 Wisteria Lane, okropną i hałasującą fontannę. Katherine poprosiła ich o zdemontowanie konstrukcji, ale para odmówiła. Wskutek czego Katherine zwołała zebranie związku właścicieli. Na nim to zgłosiła się jako kandydat na stanowisko prezesa. Poprzednim była Mary Alice, gdy zmarła, nastąpił wakat. Lynette, zaniepokojona o domek na drzewie swoich dzieci, też się zgłosiła jako kandydat. Po ofensywie wyborczej, na głosowaniu o wyborze zdecydował głos Susan. Później, podczas rozmowy z Adamem, mąż powiedział, że Katherine jest nieszczęśliwa i chce wszystko kontrolować. Przez co nie dodaje sobie przyjaciół. Żona odpowiedziała, mu, nawiązując do ich pobytu w Chicago, że strata kontroli jest bardzo bolesna. Wynosząc jednak wnioski, poszła do Lynette i postanowiła zostawić konstrukcję dla jej dzieci. Skierowała się też do gejów, ale ci odpowiedzieli jej, że wiedzieli o aferze w Chicago. Katherine, z nieokazaną złością ustąpiła, jeśli chodzi o fontannę[12].

Nawiązując do tego, Lee zrobił jej zgryźliwy żart o utracie władzy, gdy Katherine przyszła jako Maria Antonina, na ich przyjęcie, zorganizowane na Halloween[13].

W szkole, Dylan zlecono stworzenie drzewa genealogicznego jej rodziny. Kath sprzeciwiła się córce i zagroziła wyrzuceniem jej z domu. Dylan jednak się nie ugięła. Powiedziała, że matka jej nie powstrzyma i się jej nie boi. Później Katherine przywołała córkę, trzymając kartę w jadalni. W niej były wszystkie dane jakie wiedziała o ojcu Dylan. Gdy córka chciała to wziąć, przyrzekła matce, że nie może powiedzieć, gdzie jej matka jest. Powiedziała, że ostatni raz widziała go, gdy uciekła od niego. Mówiła, że obawiała się o życie córki, gdy ją mocno poturbował. Dylan nie przyjęła kartki i zdecydowała o zmianie zadania domowego. Gdy odeszła, Katherine otworzyła kartkę, która była pusta[14].

Wkrótce potem, dzięki Sylvii Greene małżeństwo Mayfair się rozpadło[8].

Katherine orzekła Adamowi, że nie chce go widzieć i ma się wynieść z jej domu. Wieczorem, w byłym pokoju Lilian, Dylan dowiedziała się, ze Adam pakuje swoje rzeczy, mimo przeprosin. Z oburzenia rzuciła skarpetkami Adama o podłogę. Gdy ten je podniósł zauważył kartkę Lilian i ją przeczytał. Później, Adam oświadczył żonie, że to on ją opuszcza. Argumentuje to tym, że go okłamała. Pokazał przy tym kartkę cioci Lilian. Po wyjściu męża, przerażona Kath podarła papier i kawałki wrzuciła do kominka. Nazajutrz Dylan, sprzątając zwęglone resztki, przeczytała trzy fragmenty z napisem twój ojciec został zamordowany, które głęboko ją zszokowały[15].

Po rozstaniu z Adamem, Katherine wspominała swoje życie: ślub z Wayne'em Davisem, pierwszym policzku od niego, przeprosinach, uderzeniu pięścią i jej odpowiedzi przez świecznik. Po wyjściu przyjaciółek, spragnionych szczegółów, poszła za dom, wypłakać się nad grobem. Na prośbę Dylan, Kath przeprosiła Susan. W jej domu poznała kuzyna pani Delfino, Tima Bremmera. On nazwał Katherine panią Davis. Na początku go nie poznała, ale sąsiadka jej wszystko przypomniała. Gdy Tim zwrócił się do Dylan, Susan pomyślała, że robi jej awanse. Zaczęła więc go odciągać od niej. Sama Dylan zadzwoniła do Adama, z pytaniem czy jej ojciec został zamordowany?. Adam, w porozumieniu z Kath, powiedział jej, że do tego nie doszło. Sam mąż Katherine powiedział żonie, że do niej nie wróci. Tymczasem Tim, pomagający Susan z podatkami, zaprosił Katherine do domu swej kuzynki. Susan rozmawiając z kuzynem słyszała kobietę i natychmiast przyjechała do domu. Nakryła Katherine z Timem i dowiedziała się, że już kiedyś spali ze sobą. Było to 12 lat wcześniej, przed wyjazdem pani Mayfair z ulicy. Gdy 16-letni Tim chciał się pożegnać, widział jak Katherine uderzyła swego byłego męża, którego potem, jak powiedziała Susan, nigdy nie widziała[16].

W Fairview corocznie odbywał się Bal Fundatorów. Katherine i Bree zjednoczyły się w wysiłkach by go zorganizować. Dylan z i przez Julie, pogodzona z matką, zostały wciągnięte w organizację, jako druhny. Julie argumentowała to tym, że oderwie się od myśli o ojcu. Mimo spięć między organizatorkami (m.in. Katherine poprawiała dekoracje Bree a ta otruła przyjaciółkę) Mayfair wręczyła Bree nagrodę Balu. Laureatka dowiedziała się przy tym, że Katherine wie o otruciu. Na zakończenie organizatorki porozmawiały ze sobą. Bree nie wiedziała jak zaprzyjaźnić się z Kath a ona odpowiedziała, że rozumie ją lepiej niż reszta koleżanek, bo są takie same. Dylan podziękowała Julie za imprezę. Razem z Bree i Katherine zrobiły sobie zdjęcie. Trafiły one do gazet. Jedną z nich otrzymał Wayne Davis. Zakreślił czerwone kółko na Katherine i Dylan[17].

Wayne spotkał się wreszcie z Dylan, zatrzymując ją niby za przekroczenie prędkości. Prosząc ja o dowód, upewnił się, że to ona. Tymczasem Katherine podeszła do Bree i powiedziała jej, że pewna para dzwoniła do niej i, zachwycona Balem Fundatorów, chciała je wynająć. Wyznając prawdę, po odejściu Adama, Kath potrzebowała pracy. Po wstępnej odmowie Bree, powiedziała, że wykorzysta jej pomysły, czym przekonała ją do pomysłu. Dylan spotkała się z Wayne'em w parku i on się jej przedstawił jako jej ojciec. W kawiarni potwierdził Dylan, że bił matkę. Gdy odchodził, Dylan powiedziała by zaczekał. Nie musi ona mówić o tym mamie. Wieczorem, gdy pani Mayfair pracowała, Dylan wyszła do ojca, pod pretekstem pójścia do drukarni po zaproszenia dla matki. On upewnił się, że nadal mieszka na Wisteria Lane[18].

Dylan wychodząc znowu do ojca, skłamała jej, że idzie do chłopaka. Katherine wyśledziła ją, za radą Bree i ujrzała Wayne'a. Na tym spotkaniu Dylan z panem Davisem rozmawiali o ujawnieniu się ojca. Wreszcie Wayne przyjechał do Kath, ale ta oświadczyła mu, w pełnej napięcia rozmowie, że już się go nie boi. Gdy wyszedł, odetchnęła i zamknęła szufladę z rewolwerem[19].

Nazajutrz Dylan znalazła w drukarce ofertę kupna domu w Baltimore. Katherine chciała znowu uciekać, ale Dylan się sprzeciwiła i stwierdziła, że zostaje. Popołudniu Wayne spotkał się z Dylan. Katherine podeszła do niego. Dylan odeszła i zostawiła gumę na śmieciach. Pomimo przeprosin Wayne'a, jego była żona powiedziała, że romansowała z innymi i Dylan to nie jego dziecko. Przed jego uderzeniem, ocaliło ją to, że stała na ulicy. Wściekły Wayne wziął gumę do badań DNA na policję. Wykluczyły one pokrewieństwo jego z Dylan. W swoim domu Wayne oglądał stare filmy jak córka jeździła na rowerze. Na jednym z nich było widać na prawym przedramieniu jego małej córki szwy. Wayne obejrzał to miejsce u Dylan. Gdy nic nie znalazł, wpadł w furię i wyrzucił Dylan z domu. Ta przybiegła do domu i Katherine objęła zapłakaną córkę ramionami[20].

Wayne poszedł do Katherine po wyjaśnienia. Mimo jej kłamliwej odpowiedzi, nie był przekonany i żądał wyjaśnień. Kolejne burzliwe spotkanie przerwali Bob i Lee. Planowali zarejestrować swój związek w jednym z wyznań i chcieli catering. Katherine się zgodziła. Wraz z Bree, na strzelnicy, omawiały szczegóły. W domu zastała Adama, który usłyszał o Waynie i zobowiązał się do ochrony Katherine i Dylan przed nim. Na recitalu orkiestry Dylan, przyszedł Adam i Katherine. Wyszedł jednak na chwilę rozprostować kości. Wykorzystał to Wayne i, pod pozorem zmiany opony, ogłuszył go. Przywlókł go do przystani[21].

Tymczasem Katherine wiedziała, że to sprawka jej byłego męża – policjanta. Gdyby skończył z Adamem, uśmiercił by też ją. Udałą się do detektywa Romslo po pomoc, ale Wayne miał już wyrobioną opinię solidnego kolegi i nikt nie uwierzył w tą wersję. Katherine wyszła z komisariatu i w domu zaczęła się pakować. Gdy Dylan próbowała ją powstrzymać, Katherine powiedziała jej całą prawdę. Zszokowana i zapłakana Dylan wybiegła z domu. Wayne tymczasem tak zamęczył Adama, że wydawało się iż ten zmarł. Doktor jednak udawał, by wreszcie się wydostać z portu. Katherine pobiegła do Bree i powiedziała jej, ze nie może uczestniczyć w planowaniu uroczystości Boba i Lee. Po prostu wyjeżdża. Po drodze odwiedziła jeszcze Susan. Gdy wróciła do domu zastała tam Wayne'a. Po krótkiej walce, wyrwał on rewolwer z jej ręki. Od tej chwili miał on na muszce. Zagroził także zabiciem Dylan: dziewczyny która z nią mieszka. Podczas dalszego przesłuchania, dom Katherine odwiedziła Ellie Leonard. Była to eks – lokatorka domu Solisów. Wayne zabił ją strzałem z broni Katherine w jej klatkę piersiową. Wyrobił sobie przez to alibi. Tymczasem Karen powiedziała Bree, że Katherine jest nadal w swoim domu. Poszła do niej i została wciągnięta do domu. Wreszcie Wayne, celując w kolano Bree, wymusił na Katherine całą prawdę. Gdy ją usłyszeli, wpadł Adam do domu i znokautował Wayne'a. Adam dał broń Katherine a Bree zaczęła opatrywać wybawcę w kuchni. Wayne, leżąc na podłodze, powiedział do byłej żony, że nie da jej nigdy spokoju i zapłaci mu za to. Wiedząc o tym, Katherine strzeliła Wayne'owi prosto w serce, uśmiercając go. Bree wyszła na jej ganek i powiedziała Susan, Lynette oraz Gabi, że mają zeznawać iż była to obrona własna. Tak też uczyniły. Policja przyjechała i zaczęła ją przesłuchiwać. Zeznania sąsiadów przekonały Romslo, że kobieta miała racje i Katherine wypuszczono. Przewieziono ją jednak do szpitala. Prowadzona do karetki, podbiegła do niej Dylan. Wykrztusiła tylko przepraszam mamo[3].

Pięcioletni przeskok[edytuj | edytuj kod]

Rodziny Katherine i Bree się rozpadły. Pierwsza z nich rozwiodła się z Adamem a córka Dylan zaręczyła się z Bradleyem w Paryżu, po czym zamieszkała w stanie Maryland. Mąż drugiej, Orson, poszedł do więzienia na trzy lata, dlatego Bree, w przeddzień zabrania go przez policję, przerwała abstynencję alkoholową. Piła kieliszek wina od czasu do czasu. Po tym jak Danielle, będąc już mężatką, odebrała matce 2 − letniego Benjamina, nie miała już powodu by ograniczyć się do jednego. Dopiero Katherine, która wprowadziła się do Bree by wspomóc jej leczenie, stała się jej siłą napędową. Razem założyły także firmę kateringową, na potrzeby której przebudowano garaż Bree. Natomiast odwiedziny Bree u Edie Britt, która nadal mieszkała poza Fairview, dały jej odwagę pani Hodge do złożenia pierwszej wizyty Orsonowi w więzieniu.

Sezon 5[edytuj | edytuj kod]

Kath stała się też bardziej ciepła i przystępna emocjonalnie. Reszta gospodyń zaakceptowała ją w pełni[3]. Zwłaszcza Bree, partner biznesowy. Kath zaczęła być jednak zazdrosna o twarz sukcesu, swą pracodawczynię. Właśnie ona wydała książkę kucharską i użyła w niej kilka przepisów Katherine.

W życiu prywatnym nie układało się jednak pani Mayfair. W końcu zdesperowana, powiedziała Bree, że nie miała seksu od dwóch lat i przenosi się do córki, do Marylandu. Bree umówiła ją z Peterem Hickey. Gdy dowiedziała się co zrobił, chciała wyjechać. Bree przekonała ją jednak by nie robiła tego, bo jest ona dla niej jak siostra.

Dlatego też, krótko potem związała się z rozwiedzionym Mikiem Delfino. Nie kryli się nawet z tym, ponieważ kamera zarejestrowała jak kochała się z Mikiem w zewnętrznej kuchni Bree, gdzie razem pracowały. Bree oddała jej płytę z zarejestrowanym wydarzeniem, ale ostrzegła przed konsekwencjami tego związku. Susan i Katherine miały najdłuższą przyjaźń z całej piątki gospodyń. Po pożarze w klubie "Biały Koń", Katherine przyniosła leżącemu w szpitalu Mike'owi ciasteczka. Ten zrozumiał, że jeszcze nie powiedziała o nich Susan. Ta wyszła i w korytarzu spotkała Mayer, która poszła odwiedzić byłego męża. Dowiedziała się, że Mike z kimś się spotyka, ponieważ dostał od tej kobiety ciastka. Nie wymienił tej osoby z imienia, a same ciastka nie zasmakowały byłej żonie Mike'a. Susan przyszła do Katherine. Powiedziała, że jest zła, ponieważ podejrzewa inną przyjaciółkę o spotykanie się z Mikiem. Spróbowała też ciastek, identycznych jakie miał Mike w szpitalu. Susan zjadła ciastko i zrozumiała, że Mike wybrał Katherie. Wyszła oburzona z domu, ale po rozmowie z Bree telefonicznie zaakceptowała związek sąsiadki i ojca jej synka.

M.J. Delfino miał jednak z tym problem, ponieważ Susan powiedziała mu, że jego rodzice pewnie wrócą do siebie, na co Mike po prostu wyszedł z domu Susan, gdy to usłyszał. Katherine chciała sprawdzić, dokąd jej związek z Mikiem zmierza. Zamierzała więc spytać się go, co sądzi na temat jej wyjazdu do stanu Maryland]]Przebywała tam Dylan, której mąż ciągle był w delegacjach, więc Kath miała jej pomóc w opiece nad dzieckiem. Zawiodła się jednak, ponieważ Mike nic nie powiedział. Dopiero Dave upewnił Mike'a. Dlatego też Delfino zostawił jej bukiet róż i pocałował ją, gdy do niego przyszła. Wszystko to obserwował Dave. Susan była wściekła, gdy Mike kupił Kath perły, ale nie stać go było na opłatę czesnego. Zakradła się więc do domu sąsiadki, by je ukraść, ale Kath ją przyłapała. Niemniej była w szoku, gdy usłyszała powód. Gdy Mike przyjechał pod dom, wyznał kobietom, że perły są sztuczne, ale był wściekły na Susan. Wyrywał sobie rękawy, by zapewnić przyszłość MJ-owi. Zarzucił Susan, że skoro ich nie stać, to nie była jego wina.

Dlatego też Mayer zatrudniła się jako nauczycielka sztuki w szkole swego syna, co dawało 50% rabatu na czesne. MJ rozchorował się pierwszego dnia szkoły. Susan zostawiła go więc u Mike'a, ale wieczorem odebrała go od Katherine. Mike miał wezwanie hydrauliczne. Nie chciała zostawiać swego syna MJ-a pod jej opieką. Była zazdrosna, zwłaszcza od kiedy zaczął się cieszyć z tego powodu. Tymczasem Dave zaproponował wspólny wyjazd na camping Mike'owi i Katherine. Edie nie chciała jechać, ale zgodziła się nie mówić o tym Kath. W międzyczasie MJ nie był zadowolony z kanapki, jaką zrobiła mu Susan. Poszedł do Katherine po taką o nazwie panino. Susan wpadła do domu Kath i orzekła, że nie będzie się jej syn widywać z sąsiadką. Katherine powiedziała jednak, że nie ma ona wyboru w tej kwestii, bo Mike sprowadzi się do niej.

Kath urządziła przyjęcie w swym domu z tego powodu. Edie była zaskoczona, że nie walczą ze sobą. W domu Kath, Susan zauważyła pewien obraz. Przedstawiał on plażę, na której Mike i Susan spędzili swój miesiąc miodowy. Obraz ten namalowała Susan i powiedziała o wszystkim sąsiadce. Na samej imprezie obraz jednak zniknął, a Katherine przyznała, że zbił się, gdy sprzątała. Susan poszła jednak do garażu i znalazła obraz nienaruszony. Powiedziała o tym Mike'owi, a ten nakrzyczał na Katherine. Wieczorem Mayfair przyszła do Susan z przeprosinami, ale powiedziała też, że jest jej bardzo trudno, gdy jej chłopak ma silniejsze związki z byłą żoną niż z nią. Nazajutrz Susan zabrała więc obraz do siebie, zaznaczając, ze jest to sprawa między nią a jej byłym. Katherine się uśmiechnęła.

Wkrótce Dave dowiedział się od Mike'a, że Kath nie pojedzie z powodu rozliczania podatków. Williams poszedł do niej i powiedział, że sam nie ma wielu przyjaciół. Skoro kobieta zmieniła życie jego kumpla, chce ją zabrać, by ją poznać lepiej. Zgodziła się, a Dave dodał, że naprawdę go zmieniła, bo gdyby jej coś się stało, zniszczyłoby to Mike'a. Po południu pojechali więc razem w góry. Dave zaplanował całą sprawę: wziął strzelbę, zadzwonił do strażników, że w lesie są nielegalne polowania; nazajutrz, udając, że śpi, pozwolił wyjść zakochanym w las. Następnie wstałby i pobiegł za nimi, zabiłby Katherine, załamanemu Mike'owi powiedziano by o zgłoszeniu i Dave rozkoszowałby się zrealizowaniem zemsty. Plan szedł po myśli Dave'a, dopóki Dave nie spudłował i trafiał w drzewo. Okazało się, że Edie, która odkryła przeszłość męża, wysłała mu SMS-a, że wie o wszystkim i Dave ma przyjechać do domu. Katherine i Mike poszli do domu. Tymczasem między Edie i Dave'em doszło do szamotaniny i Edie uciekła. Gdy chciała zadzwonić do Mike'a i go ostrzec, uderzyła w słup telegraficzny i poraził ją prąd, gdy chciała wyjść z auta. Kobieta niestety zmarła.

Katherine odwiedziła w szpitalu Rose Kemper. Wyrzuciła ona kijem bejsbolowym złodzieja, który zamierzał ja okraść i widziała wypadek zmarłej Edie. Rose mówiła w szpitalu, że nie dała się Śmierci, więc zabrała ona Edie. Kath jej nie uwierzyła, ale wszystko słyszał Orson, który był włamywaczem i dostał tym kijem od Rose. Katherine powiedziała o wszystkim Bree. Ta domyśliła się, że Orson ją okłamał i orzekła Andrew, że pewnie rozwiedzie się z jego ojczymem. Tymczasem Dave był załamany tym, że już po raz drugi został wdowcem. Mike wpadł więc do niego z lazanią Katherine. Chciał go pocieszyć, ale Dave kazał mu wracać do Katherine. Susan przyszła do niego i powiedziała mu, że trzy lata wcześniej wraz z Mikiem miała wypadek samochodowy. Zginęła kobieta wraz z córką. Wyznała mu, że ona prowadziła, a Mike wziął winę na siebie, bo Susan zapomniała prawa jazdy. Dave przytulił ją i odetchnął z ulgą.

Katherine obiecała MJ-owi lody w zamian za skierowanie pytania do ojca o ślub z Katherine. Tak też się stało przy śniadaniu. Mimo że Mike nie odpowiedział, pytanie to wypłynęło. Wieczorem przyznał się, że przeprowadzka była wspaniałą decyzją, ale nie widział siebie ponownie w roli męża. Katherine obawiała się, że Mike nadal kochał Susan i, że "czar mógł prysnąć". Mike orzekł, że nie kocha już Susan. Mike, który nadal w głębi serca kochał Susan, był zły na wieść o tym, że ożeni się ona z Jacksonem. Udawał nadal, że jest szczęśliwy z Katherine i ją kocha, więc oświadczył się jej. Ona się zgodziła, ale po niedługim czasie odkryła, że Jackson żeni się z Susan tylko dla zielonej karty. Nie powiedziała o tym Mike'owi. Katherine oszukała Susan. Pozwoliła jej myśleć, że Mike, mimo jej ślubu, będzie płacił alimenty. Gdy Susan chciała stanąć twarzą w twarz z Mikiem, Katherine przyznała się, że nie mówiła Mike'owi o tym, że zaangażowanie Susan do Jacksona nie było prawdziwe. Obawiała się, że zostawi ją dla Susan.

Katherine i Mike właśnie mieli wyjechać do Las Vegas, wziąć ślub. Susan i MJ wyjechali wcześniej z Dave'em na ryby, tak, że Mike ich pożegnał. Dave nagrał na kasetę wyznanie dlaczego chciał zabić MJ-a i dał ją Mike'owi. Skłamał przy tym, że było to stare nagranie z prób zespołu, w którym grali. Kaseta odtworzyła się w kamerze, w torebce Katherine. Mike musiał ocalić Susan i Maynard'a od Dave'a. Oboje pocałowali się już po wszystkim, po wypadku. Dwa miesiące później Mike brał ślub z niezidentyfikowaną kobietą.

Sezon 6[edytuj | edytuj kod]

Wybranką Mike'a okazała się Susan[22]. W toku retrospekcji, mających miejsce podczas dwóch miesięcy od starcia z Dave'em do ślubu, wyszło na jaw, że Mike zerwał z Katherine i oświadczył się Susan. Powiedział jej to spokojnie, jednak sama Susan unikała spotkania z nią. Katherine chciała zdenerwować Susan, próbując czerwonego sosu w jej sukni ślubnej lub wypominając jej kradzież narzeczonego. Wreszcie wdarła się na koniec ceremonii ślubnej, bo Susan zamknęła ją w szafie. Pani Delfino przeprosiła publicznie przyjaciółkę, ale ta szepcząc do niej, poprzysięgła zemstę. Na żądanie Mike'a, opuściła zbór.

Nazajutrz, po weselu młodej pary, przyszła do Orsona i powiedziała, że Mike nie kocha Susan. Rozpowiadała podobne plotki sąsiadom. W końcu Bree i Katherine zorganizowały wesele pewnej parze, która wybrała tort zaprojektowany przez Katherine na jej własną ceremonię. Mimo usiłowań Bree, tort został zniszczony a Katherine zwolniona nazajutrz po incydencie. Katherine porysowała samochód swej sąsiadki, w podziękowaniu.

Susan była zła za to, że Bree powiedziała jej o poczynaniach Kath. Gdy Susan zignorowała Katherine na spotkaniu sąsiadów, przerodziło się to w publiczne powiedzenie, że ona nie zostawi ich małżeństwa w spokoju. W nocy, Julie z rewolwerem Bolen'ów w ręku, usłyszała kogoś przed domem. Susan zabrała broń, ale przez przypadek wystrzeliła i zraniła Katherine w ramię. Angie ukryła cała sprawę, mówiąc Katherine, że nie dzwoniąc na policję zrobi z siebie anioła a z Susan potwora. Dodała też, że Mike wciąż szaleje za Katherine. Ta przystała na to.

Poszła do Susan z prośbą pogodzenia się z nią. Susan odmówiła, ale obawiając się opinii sąsiadów, w końcu stała się do Katherine natarczywie miła. Wykorzystując to, Kath zadzwoniła do Mike z zepsutym kranem. Sama ubrała się w zwiewną oraz seksowną piżamę. Susan jednak poszła z mężem i podczas gdy ten naprawiał rury, ona odkryła coś jeszcze. Na górze domu jej przyjaciółki było przygotowane łóżko z płatkami róż, świecie, szampan i gorąca kąpiel z bąbelkami. Katherine próbowała usidlić Mike'a. Susan rozpoczęła bitwę wodną z Katherine i powiedziała ukochanemu, że znowu ją nienawidzą.

W międzyczasie Katherine przyłapała Angie jak rozmawiała z matką przez telefon. W końcu Susan zaczęła podejrzewać, dzięki Angie, że Katherine, myląc ją z jej córką, dusiła Julie. Obróciło się to jednak przeciwko niej, bo policjantka, która prowadziła sprawę, okazała się być byłą koleżanką Susan, której ta też odbiła chłopaka. Pani Delfino została aresztowana, ponieważ nie zgłosiła oddanego do Katherine strzału. Następnie sąd skazał Susan na roboty publiczne. Katherine triumfując nad rywalką, wyrzuciła jej pod nogi pusty kubek po shake'u, za co też ją ukarano sprzątaniem ulic. Załamana psychicznie, powiedziała, że kochała Mike'a i straciła go. Brakowało jej teraz tej chemii i kochania się 5 razy dziennie. Susan próbowała też dobić do tego rekordu, ale Mike powiedział jej, że robił to tylko dlatego, że nie miał o czym rozmawiać z nią.

Siedząc na schodach werandy, do zapłakanej kobiety podszedł M.J. Katherine powiedziała mu, że jego ojciec został jej skradziony przez Susan, która jest w dodatku złą matką. Mike zdecydowanie zareagował. Zagroził jej, że jeśli jeszcze raz odezwie się do jego syna, zrobi coś czego jeszcze nie robił, bo nie widziała go wściekłego. Katherine mimo tego odebrała M.J.-a z przyjęcia urodzinowego jego przyjaciela. Mike przyjechał do jej domu i chłodno jej oznajmił, że nic między nimi nie było. Nigdy jej naprawdę nie kochał i zawsze myślał o Susan. Złamana Katherine skierowała ostrze noża w swoją szyję i poprosiła go o zabicie jej, bo będzie to mniej bolesne od tego wyznania. Mike jednak powiedział, że nie zależy mu aż tak na niej, by ją zabić i wyszedł. Zdruzgotana, zadzwoniła po karetkę, mówiąc, że traci dużo krwi. Wzięła ponownie nóż i dźgnęła się w brzuch.

Karetka zdążyła przyjechać, ale Katherine od razu wskazała Mike'a, jako tego kto to zrobił. Gdy Susan przyszła do niej, skłamała jej, że Mike zrobił to przez zazdrość. Susan podstępnie zadzwoniła do Dylan i, udając lekarkę z twardym brytyjskim akcentem, nakłoniła ją do przyjazdu. Na miejscu okazało się, że Dylan była okłamywana: według jej matki, Mike miał być jej mężem. Susan pokazała jednak swe zdjęcia ślubne i zaprowadziła Dylan do szpitala. Katherine miała głębokie załamanie nerwowe.

Dwa tygodnie terapii dały wreszcie efekty. Katherine zwierzyła się swemu psychoterapeucie (Richard Gilliland), że Mike był jej wyrwaniem się z samotności. Gdy ją porzucił znowu była samotna, więc wyobrażała sobie Mike'a jako jej chłopaka. Później te wizje nią zawładnęły. Po leczeniu lekami, zobaczyła ona kim była i nie spodobało jej się to. Katherine odwiedziła Karen McCluskey. Spotkała się z chłodnym przyjęciem. Katherine oświadczyła jej, ze prawdopodobnie nie wróci na Wisteria Lane, bo nie wyobraża sobie, by wszyscy mieszkańcy jej przebaczyli. Na następnej wizycie odwiedziły ją Bree, Lynette, Gabrielle, Karen i Susan. Zaskoczyło to Katherine, tym bardziej, ze panie przebaczyły jej i usiadły z nią, by plotkować i śmiać się jak za starych czasów. Katherine wróciła na Wisteria Lane, mimo związanych z tym obaw.

Z pewnymi problemami pomogła jej się uporać nowa współlokatorka jej domu, Robin Gallagher. W końcu Katherine miała nawet sen o zabarwieniu erotycznym, z którego przebudziła się. Nie wiedziała co czuje do Robin i bała się tego. Jej terapeuta doradził jej, by się rozstała z Robin, bo może przeszkadzać to w jej terapii. Katherine na początku tak zrobiła, ale bojąc się samotności, przespała się z współlokatorką. Katherine była oszołomiona wypadkami. Udała się do Lee po radę. Przekonali ją, że lesbijką nie zostaje się od tak. Wieczorem więc Robin usłyszała, że do wszystkiego doszło, ponieważ były pijane. W końcu jednak Katherine została przekonana, że nawiązała więź z Robin. Katherine bawiła się wspaniale z Robin, ale nie była gotowa na ogłoszenie związku. Podczas zabawy w domu Karen, z okazji pokonania raka, Katherine flirtowała z innym lekarzem. Robin była zazdrosna i Katherine wykrzyczała jej, że seks z nią jest cudowny, ale nie oznacza, że jest lesbijką. Wszyscy to usłyszeli Katherine była zawstydzona. Karen doradziła jej by zostały lub wyjechały. Obie z Robin też posłuchały tych dobrych słów i wyruszyły razem do Paryża.

Sezon 8[edytuj | edytuj kod]

Ponad dwa lata po tym jak Katherine opuściła Wisteria Lane, wróciła na nią w bardzo konkretnej sprawie. Wyjawiła byłym sąsiadkom, że zerwała z Robin trzy miesiące po przyjeździe do Paryża. Powodem było jej oświadczenie, że woli mężczyzn. Katherine wypadła z randkowego obiegu i rozładowała swe frustracje seksualne na budowie firmy produkującej mrożone francuskie ciasteczka i croissanty. Podczas gdy Francuzi stawali się grubsi i leniwi, ona była coraz bogatsza i szczuplejsza. Zdradziła, że księgowy kazał jej kupować wille by robiła cokolwiek z pieniędzmi. Gabi spytała się jej co ją sprowadziło do Fairview a Katherine skierowała się do Lynette z propozycją pracy. Scavo zaprosiła Katherine do siebie a ta pokazała jej swoje ostatnie sprawozdanie finansowe, które sprawiło, że Lynette tylko szybko wciągnęła powietrze. Katherine uznała, że skoro idzie im tak dobrze, otworzą filie na całym świecie i chciała by Lynette kierowała tą w Nowym Jorku. Mayfair nie znała lepszej menadżerki a skoro rozstała się z Tomem to nic już nie trzymało ją w Fairview. Wtedy zszedł Tom bo chciał udać się na rozmowę o pracę i oderwał guzik od koszuli. Lynette zajęła się tym i odmówiła Katherine, ale ta powiedziała, że będzie w mieście przez trzy dni, bo Lynette którą znała, nie zadowoli się przyszywaniem guzików. Dopiero po rozmowie z Natalie Klein, Lynette zadzwoniła do Katherine i umówiła się z nią na rozmowę. Tom, na weselu Renee i Bena, usłyszał o tym i po małej kłótni z żoną, zgodził się na przeprowadzenie się z żoną do Nowego Jorku by mogła się cieszyć zarówno nim, jak i pracą.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Marc Cherry powiedział, że pierwotnie to Mike i Katherine mieli się pobrać a Susan będzie mieć załamanie nerwowe, jednakże fani produkcji zdecydowali, że lepiej będzie jak ponownie ożeni się z byłą żoną[23].
 • Cherry dodał także, że Katherine będzie miała załamanie nerwowe w sezonie szóstym, uściślając: Będzie to najzabawniejsze załamanie, jakie kiedykolwiek widzieliście[potrzebny przypis].
 • Susan i Mary Alice znały Katherine przez rok, w latach 19941995, kiedy żyła na Wisteria Lane i zanim uciekła. Jednakże Bree też żyła na tej samej ulicy od 1994 roku. Wygląda jednak na to, że znały się dopiero od powrotu Katherine.
 • Betty Applewhite, Katherine Mayfair i Renee Perry to jedyne damskie i główne postacie, których panieńskiego nazwiska nigdy nie podano.
 • Dana Delany oryginalnie została zakontraktowana tylko na trzy sezony, od czwartego do szóstego[potrzebny przypis].
 • Katherine prawdopodobnie miała słabość do projektanta Gustava Stickleya[potrzebny przypis], ponieważ całe wnętrze swojego domu urządziła w jego stylu .
 • Zarówno postać Betty jak i Katherine pochodziły z Chicago. Jest to czysty przypadek ponieważ podczas kręcenia zdjęć scenarzyści mieli przygotowaną nazwę innego miasta. Niestety okazało się, że mieszkała już w nim pewna kobieta o imieniu "Katherine Mayfair", dlatego Marc Cherry rzucił nazwę Chicago. Dopiero kilka dni później zorientowano się, że z tego miasta pochodziła także Betty[24].
 • Postać ponownie zwróciła uwagę mediów[potrzebny przypis] kiedy wplątała się w pierwszy serialowy związek lesbijski, w sezonie szóstym.
 • Mayfair nie przepada za dżemami[16].
 • Katherine ma wiele wspólnego z Bree:
  • obie były dwukrotnie zamężne,
  • ich pierwsi mężowie nie żyją, a z drugimi się rozwiodły,
  • są rude,
  • przeżyły romantyczny związek i były nawet zaręczone z jednym z byłych mężów Susan,
  • były pacjentkami szpitali psychiatrycznych,
  • i mają też córki,
  • które zaszły w ciążę rodząc im zdrowe wnuki.
 • Katherine, ze względu na swoją datę urodzenia[6], jest astrologiczną panną.
 • Beza cytrynowa jest ciastem, jakie Katherine potrafiła upiec lepiej od Bree[25].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Sezon 3 odcinek 22: wręczył wymówienie najmu Carlosowi; aktor Edward Stanley.
 2. Sezon 4 odcinek 4: Mary Alice zwerbalizowała myśli Lilian "czy spotka się z mężem w niebie".
 3. a b c d e Sezon 4 odcinek 17
 4. a b c d UWAGA: W tym sezonie ta postać nie wystąpiła!
 5. a b c Sezon 4 odcinek 2: powiedziała o tym w domu Lynette.
 6. a b c d Zdjęcie m.in. prawa jazdy fikcyjnej postaci, http://desperatehousewives.wikia.com, 20 czerwca 2012
 7. Sezon 4 odcinek 11: Tim Bremmer wspomniał poprzednie nazwisko Katherine, gdy oboje spotkali się w domu Susan.
 8. a b Sezon 4 odcinek 9
 9. Sezon 4 odcinek 1
 10. Sezon 4 odcinek 3
 11. Sezon 4 odcinek 4
 12. Sezon 4 odcinek 5
 13. Sezon 4 odcinek 6
 14. Sezon 4 odcinek 7
 15. Sezon 4 odcinek 10
 16. a b Sezon 4 odcinek 11
 17. Sezon 4 odcinek 12
 18. Sezon 4 odcinek 13
 19. Sezon 4 odcinek 14
 20. Sezon 4 odcinek 15
 21. Sezon 4 odcinek 16
 22. W oryginalnym scenariuszu to Katherine miała zostać panią Delfino. Fani zmusili jednak producenta serialu, do zmiany scenariusza na korzyść postaci Susan.
 23. ASK Desperate Housewives Season 6, Part 6, YouTube, 11 stycznia 2010
 24. Ask Desperate Housewives: Season 6 Part 3, YouTube, 11 października 2009
 25. Sezon 4 odcinek 2: Przynajmniej w czasie pierwszego roku pobytu Katherine po powrocie. Później Bree założyła firmę kateringową i zaoferowała Katherine stanowisko wspólniczki, dlatego Mayfair mogła się podzielić przepisem z Bree