Kaze to ki no uta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kaze to ki no uta
jap. 風と木の詩
(Kaze to ki no uta)
GatunekShōnen-ai, dramat
Manga
AutorKeiko Takemiya
WydawcaJaponia Shōgakukan
Odbiorcyshōjo
Drukowana wShōjo Comic
Wydawanastyczeń 19761984
Liczba tomów17
OVA
Kaze to ki no uta Sanctus
ReżyserYoshikazu Yasuhiko
Liczba odcinków1
Data wydania6 listopada 1987
Czas trwania60 minut

Kaze to ki no uta (jap. 風と木の詩, pol. Poemat wiatru i drzew) - publikowana w latach 1976-1984 przez wydawnictwo Shōgakukan, licząca 17 tomów manga autorstwa Keiko Takemiya, uznawana za jedną z pierwszych z gatunku shōnen-ai. Pozycja ta zdobyła w 1980 roku nagrodę nagrodę Shōgakukan Manga dla najlepszej mangi w kategorii shōnen-manga/shōjo-manga.

W listopadzie 1987 r. ukazała się animowana adaptacja mangi w postaci jednego OAV, zatytułowana Kaze to ki no uta Sanctus (jap. 風と木の詩 SANCTUS), a na ścieżce dźwiękowej do tego anime znalazły się m.in. utwory Fryderyka Chopina i Johanna Sebastiana Bacha.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja mangi rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku w Arles na południu Francji. Jesienią 1882 r. do Lacombrade, ekskluzywnej szkoły z internatem dla chłopców, przybywa nowy uczeń, 14-letni wicehrabia, Serge Battour (jap. セルジュ・バトゥール Seruju Batūru). Sympatyczny, pełen energii i niezwykle uzdolniony chłopiec o egzotycznej urodzie szybko zdobywa uznanie kolegów. Jedynie Gilbert Cocteau (jap. ジルベール・コクトー Jirubēru Kokutō), piękny niczym anioł, lecz mający złą reputację chłopiec dzielący razem z Serge'm ten sam pokój, nie podziela entuzjazmu ogółu i stara się za wszelką cenę pozbyć niepożądanego współlokatora. Serge nie poddaje się jednak i usiłuje zdobyć przyjaźń Gilberta.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]