Kevin Aiston

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kevin Aiston
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 25 maja 1969
Londyn, Wielka Brytania
Zawód prezenter telewizyjny i radiowy, aktor
Strona internetowa
Kevin Aiston
Ilustracja
Kevin Aiston na Grelowisku w Siedlcach
Członek Zarządu OSP Członek Zarządu OSP
Jednostki OSP Radzymin
Odznaczenia
Srebrny Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" Brązowy Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa"

Kevin Aiston (ur. 25 maja 1969 w dzielnicy Chelsea w Londynie, Wielka Brytania) – prezenter telewizyjny i radiowy, osobowość telewizyjna znana głównie z talk-show Europa da się lubić, nadawanego przez TVP2.

Początki[edytuj]

Kevin Aiston od czwartego roku życia wychowywał się w domach dziecka. W wieku siedemnastu lat wstąpił do Royal Navy. Z zawodu jest technikiem chemikiem. W Anglii pracował również dorywczo jako fotoreporter dla BBC London.

W 1991 roku przyjechał do Polski z zamiarem zwiedzenia kraju, postanowił tu jednak osiąść na stałe. Początkowo pracował jako nauczyciel języka angielskiego, później wraz z przyjacielem, Brianem Goode otworzył biuro tłumaczeń o nazwie The English Office.

Kariera w mediach[edytuj]

W 2002 roku wygrał casting do programu Europa da się lubić, w którym występował do końca jego emisji i któremu zawdzięcza swoją popularność. Przez 3 lata pracował w Radiu Dla Ciebie i w trójce Polskiego Radia, gdzie prowadził codzienny program Kevin Sam W Polsce, w którym w zabawny sposób uczył języka angielskiego. W TVP2 prowadził „Euroquiz” wraz z Maciejem Dowborem. Jest stałym gościem programu Pytanie na śniadanie nadawanego przez TVP2.

Zagrał Andy'ego w serialu Święta wojna, strażaka Sama w serialu Na dobre i na złe i Richarda Peacocka w serialu Codzienna 2 m. 3. Od kilku lat występuje też jako artysta kabaretowy, dając na zamówienie własne, jednoosobowe przedstawienia.

Wraz ze Steffenem Möllerem otrzymał głosami 118 000 widzów, Telekamerę 2004. w kategorii Rozrywka.

Zajmuje się też działalnością charytatywną, zwłaszcza skierowaną do dzieci z domów dziecka, gdyż sam również wychowywał się bez rodziców. M. in. nagrał wspólnie z Lerkiem, Nowatorem i Martą Wiśniewską kolędę dla Caritasu.

Zajmuje się też działalnością pisarską. W 2005 roku ukazał się jego kalendarz pomyślany jako pomoc do nauki języka angielskiego. W 2007 roku wydano jego podręcznik Angielski z Kevinem.

W latach 2009-2010 występował w Ziarnie w TVP1.

Od 2009 roku prowadzi przeciwpożarowe rozmowy prewencyjne z dziećmi w przedszkolach w całej Polsce.

Od września 2011 roku prowadzi na antenie telewizji TVR swój autorski program Strażak z OSP.

Życie prywatne[edytuj]

Prywatnie udało mu się spełnić w Polsce jedno z dziecięcych marzeń - został strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest dowódcą sekcji i Członkiem Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie. Również Członkiem Polskiego Czerwonego Krzyża w tym samym ratownikiem KSRG i krwiodawcą. Należy także do Stowarzyszenia Komendantów i Dowódców w Waszyngtonie. Obecnie jest Ambasadorem Kompanii Przeciwpożarowej Ogólnokrajowej w Wielkiej Brytanii od roku 2008-2010.

Jest żonaty z Polką. Ma pięć córek, są to Chelsea (adoptowana, ur. w 1990 roku, w Wielkiej Brytanii), Chantelle (ur. w 1991 w Wielkiej Brytanii) i Chelsea Zuzanna (ur. w 2005 w Polsce), Julia (ur. w 2012 w Polsce) oraz Nina Maria (ur. 2014 w Polsce). W naszym kraju przebywa jako rezydent pozostając obywatelem Wielkiej Brytanii. Czuje się jednak bardzo z Polską związany. Na ramieniu ma wytatuowane godło Polski.

Jest kibicem drużyny piłkarskiej Chelsea F.C.

Odznaczenia[edytuj]

Przypisy

  1. a b c d Na podstawie zdjęcia (źródło: OSP Radzymin).

Linki zewnętrzne[edytuj]