Kevin Aiston

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kevin Aiston
Kevin Aiston na Grelowisku w Siedlcach
Kevin Aiston na Grelowisku w Siedlcach
Data i miejsce urodzenia 25 maja 1969
Londyn, Wielka Brytania
Zawód prezenter telewizyjny i radiowy, aktor
Strona internetowa
Kevin Aiston
Członek Zarządu OSP Członek Zarządu OSP
Jednostki OSP Radzymin
Odznaczenia
Srebrny Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" Brązowy Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa"

Kevin Aiston (ur. 25 maja 1969 w dzielnicy Chelsea w Londynie, Wielka Brytania) – prezenter telewizyjny i radiowy, osobowość telewizyjna znana głównie z talk-show Europa da się lubić, nadawanego przez TVP2.

Początki[edytuj | edytuj kod]

Kevin Aiston od czwartego roku życia wychowywał się w domach dziecka. W wieku siedemnastu lat wstąpił do Royal Navy. Z zawodu jest technikiem chemikiem. W Anglii pracował również dorywczo jako fotoreporter dla BBC London.

W 1991 roku przyjechał do Polski z zamiarem zwiedzenia kraju, postanowił tu jednak osiąść na stałe. Początkowo pracował jako nauczyciel języka angielskiego, później wraz z przyjacielem, Brianem Goode otworzył biuro tłumaczeń o nazwie The English Office.

Kariera w mediach[edytuj | edytuj kod]

W 2002 roku wygrał casting do programu Europa da się lubić, w którym występował do końca jego emisji i któremu zawdzięcza swoją popularność. Przez 3 lata pracował w Radiu Dla Ciebie i w trójce Polskiego Radia, gdzie prowadził codzienny program Kevin Sam W Polsce, w którym w zabawny sposób uczył języka angielskiego. W TVP2 prowadził „Euroquiz” wraz z Maciejem Dowborem. Jest stałym gościem programu Pytanie na śniadanie nadawanego przez TVP2.

Zagrał Andy'ego w serialu Święta wojna, strażaka Sama w serialu Na dobre i na złe i Richarda Peacocka w serialu Codzienna 2 m. 3. Od kilku lat występuje też jako artysta kabaretowy, dając na zamówienie własne, jednoosobowe przedstawienia.

Wraz ze Steffenem Möllerem otrzymał głosami 118 000 widzów, Telekamerę 2004. w kategorii Rozrywka.

Zajmuje się też działalnością charytatywną, zwłaszcza skierowaną do dzieci z domów dziecka, gdyż sam również wychowywał się bez rodziców. M. in. nagrał wspólnie z Lerkiem, Nowatorem i Martą Wiśniewską kolędę dla Caritasu.

Zajmuje się też działalnością pisarską. W 2005 roku ukazał się jego kalendarz pomyślany jako pomoc do nauki języka angielskiego. W 2007 roku wydano jego podręcznik Angielski z Kevinem.

W latach 2009-2010 występował w Ziarnie w TVP1.

Od 2009 roku prowadzi przeciwpożarowe rozmowy prewencyjne z dziećmi w przedszkolach w całej Polsce.

Od września 2011 roku prowadzi na antenie telewizji TVR swój autorski program Strażak z OSP.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Prywatnie udało mu się spełnić w Polsce jedno z dziecięcych marzeń - został strażakiem. Jest dowódcą sekcji i Członkiem Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie. Również Członkiem Polskiego Czerwonego Krzyża w tym samym ratownikiem medycznym i krwiodawcą. Należy także do Stowarzyszenia Komendantów i Dowódców w Waszyngtonie. Obecnie jest Ambasadorem Kompanii Przeciwpożarowej Ogólnokrajowej w Wielkiej Brytanii od roku 2008-2010.

Jest żonaty z Polką. Ma pięć córek, są to Chelsea (adoptowana, ur. w 1990 roku, w Wielkiej Brytanii), Chantelle (ur. w 1991 w Wielkiej Brytanii) i Chelsea Zuzanna (ur. w 2005 w Polsce), Julia (ur. w 2012 w Polsce) oraz Nina Maria (ur. 2014 w Polsce). W naszym kraju przebywa jako rezydent pozostając obywatelem Wielkiej Brytanii. Czuje się jednak bardzo z Polską związany. Na ramieniu ma wytatuowane godło Polski.

Jest kibicem drużyny piłkarskiej Chelsea F.C..

Odznaczenia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. a b c d Na podstawie zdjęcia (źródło: OSP Radzymin).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]