Kiedy się zakocham...

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kiedy się zakocham
Cuando me enamoro
Inny tytuł Cuando me enamoro... se diente el tiempo
Gatunek telenowela
Kraj produkcji Meksyk
Oryginalny język hiszpański
Twórcy Caridad Bravo Adams
Główne role Silvia Angélica Navarro Barva
Juan Soler
Jessica Coch
José Ron
Muzyka tytułowa „Cuando me enamoro” śpiewa Enrique Iglesias i Juan Luis Guerra
Liczba odcinków 182
Produkcja
Produkcja Carlos Moreno Laguillo
Reżyseria Karina Duprez, Lily Garza
Scenariusz Martha Carrillo, Cristina García, Denisse Pfeiffer
Muzyka Israel Jurado, Christian Moreno
Zdjęcia Juan Carlos Frutos, Jesús Nájera
Scenografia María de los Ángeles Márquez
Czas trwania odcinka około 45 minut
Pierwsza emisja
Data premiery Meksyk 5 lipca 2010
Polska 5 września 2011
Stacja telewizyjna Meksyk Canal de las Estrellas
Polska TV 4
Pierwsza emisja Meksyk 5 lipca 2010 – 13 marca 2011
Polska 5 września 2011 – 20 marca 2012
Lata emisji Meksyk 2010-2011
Polska 2011-2012
Strona internetowa

Kiedy się zakocham... (hiszp. Cuando me enamoro) – meksykańska telenowela Televisy z przełomu 2010 i 2011 roku, której producentem jest Carlos Moreno Laguillo. Jest to nowa wersja telenoweli Kłamstwo i miłość (La Mentira) z 1998 roku. W rolach głównych występują Silvia Angélica Navarro Barva i Juan Soler. Produkcja była emitowana w Meksyku na kanale XEW-TV (El Canal de las Estrellas) o godzinie 19:00.

Historia pełnej pasji i głębokiej miłości Renaty i Jerónima, skazanej na cierpienie przez urazę i zemstę, oraz truciznę zasianą przez kłamstwo.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

W Polsce telenowela była emitowana w TV4. Ostatni odcinek wyemitowano 20 marca 2012 o godzinie 17.00[1]. W ramówce TV4 telenowelę zastąpił serial Eva Luna[2]. Opracowaniem wersji polskiej serialu zajęło się Studio Publishing. Autorem tekstu był Daniel Wegner. Lektorem serialu był Janusz Kozioł.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Gdy Jerónimo poznaje Renatę, czuje że spotkał miłość swojego życia. Ona także odwzajemnia jego uczucie nieświadoma, iż własna matka, Josefina, i siostra Roberta spróbują zburzyć jej szczęście. Obie kobiety wmawiają Jerónimowi, że Renata była tą, która zadrwiła z uczuć jego brata, Rafaela, co skłoniło go do odebrania sobie życia. Tak naprawdę jednak to Roberta była jego narzeczoną, a śmierć Rafaela nie była samobójstwem – zginął z ręki Josefiny, która nie życzyła sobie widzieć go w roli zięcia. Jerónimo przysięga nad grobem brata, że go pomści. I tak, pomimo ogromnego uczucia, jakim darzy Renatę, oszukuje ją i przekonuje do ślubu, aby następnie wywieźć na ranczo, zgotować piekło, a tym samym ukarać za cierpienie, na jakie skazała jego brata.

Nie tylko Jerónimo, lecz Renata także padła ofiarą kłamstwa, które pozbawiło ją prawdziwej tożsamości. Dorastała w przekonaniu, że Josefina jest jej rodzoną matką, a Roberta bliźniaczą siostrą. Tymczasem jednak Josefina była niegdyś kochanką Roberta, ojca obu dziewczynek, i Renata jest tak naprawdę córką jego żony, Reginy. Roberto zginął w wypadku, tuż po tym jak Josefina dowiedziała się, że uczynił on Renatę jedyną spadkobierczynią jego majątku. Postanowiła wtedy porwać małą Renatę i uczynić z niej bliźniaczą siostrę Roberty, aby domagać się jej spadku gdy ukończy 25 lat.

Regina nigdy nie zaprzestała poszukiwań córki. Poświęciła całe swoje życie centrum pomocy dla samotnych matek, którego jest szefową. Skupiona całkowicie na odnalezieniu Renaty, nie przypuszczała, że będzie jej dane jeszcze raz zaznać miłości. Tak więc, zakochuje się w Gonzalu, mężu Josefiny.

Jerónimo zbyt późno odkrywa, że padł ofiarą kłamstwa Roberty i Josefiny. Cierpienie i poniżenia, na jakie skazał Renatę, zmusiły ją do opuszczenia męża. Jerónimo będzie próbował za wszelką cenę otrzymać przebaczenie, ale nie będzie to łatwe, zwłaszcza że w życiu Renaty pojawi się inny mężczyzna, gotowy walczyć o jej miłość.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Nagrody i nominacje[edytuj | edytuj kod]

Premios TVyNovelas 2011[edytuj | edytuj kod]

Kategoria Osoba Wynik
Najlepsza telenowela Carlos Moreno Laguillo Nominacja
Najlepsza antagonistka Rocío Banquells Wygrana[3][4]
Najlepsza aktorka współpracująca Jessica Coch Nominacja
Najlepszy aktor współpracujący René Casados Nominacja
Najlepszy aktor młodzieżowy Eleazar Gómez Nominacja
Najlepszy motyw muzyczny Cuando me enamoro Wygrana

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]