Kingston Technology

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kingston Technology
Data założenia 1987
Państwo  Stany Zjednoczone
Lokalizacja USA
Siedziba Kalifornia
Ważni pracownicy John Tu
Zatrudnienie ok. 4000 (I kwartał 2014)
brak współrzędnych
Strona internetowa
Pendrive firmy Kingston Technology

Kingston Technologyamerykańska korporacja zajmująca się opracowywaniem, produkcją, sprzedażą i serwisem pamięci komputerowych. Siedziba firmy znajduje się w Fountain Valley w Kalifornii. W pierwszym kwartale 2014 roku korporacja zatrudniała ponad 4000 osób na całym świecie. Kingston Technology posiada zaplecze produkcyjne i logistyczne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Tajwanie i w Chinach kontynentalnych[1].

Jest to największy niezależny producent modułów pamięci DRAM, posiada obecnie 53% udziału w rynku DRAM na świecie. Według IHS Kingston jest drugim największym dostawcą pamięci flash. Gartner plasuje Kingston jako drugiego na świecie dostawcę pamięci USB, czwartego producenta kart pamięci i piątego dysków SSD[1].

W 2013 roku przychody generowane przez Kingston wyniosły 6 miliardów dolarów. Na liście „500 największych firm prywatnych w Stanach Zjednoczonych” Forbes plasuje Kingston na 48 miejscu. Na tej samej liście w kategorii „Hardware & Equipment” Kingston znajduje się na pierwszym miejscu[2].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]