Kisuke Urahara

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kisuke Urahara
Postać z Bleach
Ilustracja
cosplay Kisuke Urahary
Dubbing Shin’ichirō Miki
Dane biograficzne
Data urodzenia 31 grudnia
Inne informacje
Wzrost 183 cm
Masa 69kg
Zajęcie właściciel Sklepu Urahary' (Urahara shōten), shinigami, były dowódca 12 dywizji; twórca oraz były prezydent Shinigami Research Institute
Atrybuty Zanpakutō Benihime

Kisuke Urahara (jap. 浦原喜助 Urahara Kisuke) postać występująca w mandze i anime Bleach. Prowadzi sklep w którym sprzedaje słodycze i różne przedmioty pochodzące z Soul Society.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Kisuke jest byłym dowódcą 12 Oddziału w Soul Society. Obecnie zawsze nosi japońskie drewniane sandały oraz charakterystyczny kapelusz. Jego ubiór łączy się z przezwiskiem sandal-hat (sandał-kapelusz) (jap. ゲタ帽子 geta-bōshi). Zwykle zachowuje się swobodnie i beztrosko, aczkolwiek kiedy sytuacja tego wymaga potrafi być śmiertelnie poważny. Wysławia się poprzez keigo, co często ma sarkastyczny wydźwięk. Kisuke Urahara jest perfekcjonistą, zawsze stara się wykonywać wszystko jak najlepiej. Sam siebie określa jako "uczciwego, przystojnego, seksownego sklepikarza". Jest on twórcą Hougyoku – przedmiotu który zaciera granicę między Shinigami a Hollow. Osiągnął poziom Bankai w przeciągu 3 dni.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Kisuke założył i pełnił funkcję pierwszego prezydenta Shinigami Research Institute, drugim w kolejce był Mayuri Kurotsuchi. Około 99 lat przed akcją Bleach zostaje niesłusznie osądzony o prowadzenie eksperymentów na 4 dowódcach i 4 zastępcach dowódcy (obecni Vizardzi), w wyniku czego zostaje skazany na wygnanie na Ziemię. Dzięki pomocy Yoruichi udaje mu się zbiec, przez pewien czas ukrywa się wraz z Vizardami w jaskini pod górą soukyoku gdzie tworzy gigai dla nich, siebie, Tessaia i Yoruichi. Następnie opuszczają Soul Society. Dzięki niemu Ichigo i reszta jego przyjaciół mogli dostać się do Soul Society, a później do Hueco Mundo. Przed wyprawą do Soul Society trenował Ichigo i wprowadził go w tajniki shinigami.

Zanpakutou[edytuj | edytuj kod]

Zabójca Dusz Urahary nosi nazwę Benihime (紅姫 – Szkarłatna Księżniczka). Odpieczętowuje go formuła " Przebudź się Benihime" (起きろ, 紅姫 – Okiro, Benihime). Pierwotnie jest to laska której trzon służy do oddzielania duszy od ciała.

Shikai[edytuj | edytuj kod]

Podczas Shikai, miecz posiada szerokie ostrze oraz szkarłatną wstęge przy rękojeści. Benihime ma dwie specjalne zdolności jedną służącą do obrony, drugą do ataku. Obie aktywują słowa "Śpiewaj Benihime" (啼け, 紅姫 – Nake, Benihime). Obronną zdolnością jest Chigasumi no Tate (血霞の盾 – Tarcza Krwawej Mgły) którą Urahara posłużył się do zablokowania pierwszego ataku Ichigo. Ofensywną zdolnością Benihime jest Koukyokuha (紅極破 – Szkarłatne Pole Zniszczenia) – atak o podobnej formie i sile porównywalnej do Getsuga Tenshou Ichigo Kurosaki.

Bankai[edytuj | edytuj kod]

Informacje o formie Bankai Benihime są bardzo znikome. Wiadomo jedynie, że muszą być potężne. Jedyną wzmianką o formie Bankai Benihime jest: "Ostateczna forma Benihime nie nadaje się do sparingów" (jap. 人を鍛えるのに向いてない).