Klezmafour

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zespół w aktualnym składzie

Klezmafour – zespół wokalno-instrumentalny wykonujący muzykę klezmerską i bałkańską, pochodzący z Lublina, Białegostoku i Warszawy.

Zespół jest laureatem dwóch nagród na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdamie w 2010, dzięki czemu wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Klezmafour zagrał koncerty na wszystkich największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open'er, Przystanek Woodstock, Ethnoport Festival, Jarmark Dominikański, Wschód Kultury. Nie obce mu są również sceny zagranicznych festiwali (Niemcy, Anglia, Turcja, Ukraina, Bułgaria, Luksemburg, Hiszpania, Czechy), gdzie zawsze wywoływał entuzjastyczne reakcje publiczności

5 listopada 2011 odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu 5th Element. Kolejna płyta ukazała się ponad 2 lata później (2.01.2014) i nosi tytuł W górę[1].

15.01.2015 miała miejsce premiera projektu Klezmafour Symfonicznie w Filharmonii Szczecińskiej. Dyrygował Nikola Kołodziejczyk, który również zaaranżował wszystkie utwory. W styczniu 2016 materiał ukazał się na płycie Orkiestronicznie.

Klezmafour w trakcie swojego show.jpeg

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Skład[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Maciej Jędraszek: Koncert handalowy: KLEMZMAFOUR (pol.). 3.01.2014. [dostęp 2014-01-03].


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]