Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kąkolewie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kąkolewie
A-2568 z 12.12.1995[1]
kościół parafialny
Ilustracja
Widok ogólny
Państwo

 Polska

Miejscowość

Kąkolewo

Wyznanie

katolickie

Kościół

rzymskokatolicki

Wezwanie

Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Położenie na mapie gminy Grodzisk Wielkopolski
Mapa konturowa gminy Grodzisk Wielkopolski, po lewej znajduje się punkt z opisem „Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kąkolewie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po lewej znajduje się punkt z opisem „Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kąkolewie”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, po lewej znajduje się punkt z opisem „Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kąkolewie”
Położenie na mapie powiatu grodziskiego
Mapa konturowa powiatu grodziskiego, u góry nieco na lewo znajduje się punkt z opisem „Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kąkolewie”
Ziemia52°14′48,4″N 16°13′56,1″E/52,246778 16,232250

Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kąkolewierzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem (dekanat grodziski archidiecezji poznańskiej).

Jest to świątynia wzniesiona około 1880 roku, w stylu neogotyckim jako zbór ewangelicki. Charakteryzuje się widoczną z daleka wieżą, nakrytą spiczastym dachem hełmowym. Od 1945 roku kościół należy do katolików, natomiast w 1974 roku została utworzona przy nim parafia. We wnętrzu znajduje się polichromia, wykonana w 1963 roku przez malarza Witolda Siwińskiego[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]