Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2013 – sztafeta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nordic combined pictogram.svg Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2013
Kombinacja norweska
Sztafeta HS106/4x5 km
Złoty medal  Francja
François Braud
Maxime Laheurte
Sébastien Lacroix
Jason Lamy Chappuis
Srebrny medal  Norwegia
Jørgen Gråbak
Håvard Klemetsen
Magnus Krog
Magnus Moan
Brązowy medal  Stany Zjednoczone
Taylor Fletcher
Bryan Fletcher
Todd Lodwick
Bill Demong

Sztafeta HS106/4x5 km jedna z konkurencji w ramach kombinacji norweskiej na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2013. Skoki na kompleksie Trampolino Dal Ben oraz sztafeta odbyły się 24 lutego 2013 we włoskim Val di Fiemme. Tytułu z poprzednich mistrzostw bronili Austriacy. Tym razem triumfowali Francuzi w składzie: François Braud, Maxime Laheurte, Sebastien Lacroix, Jason Lamy Chappuis. Rywalizowało 12 reprezentacji narodowych.

Wyniki[edytuj]

Skoki[edytuj]

Skoki rozpoczęły się o godzinie 10:00.[1]

Pozycja Nr Państwo Skok (m) Punkty Strata czasowa
1 8  Japonia
Akito Watabe
Yoshito Watabe
Yūsuke Minato
Taihei Katō

101,5
99,5
87,0
98,0
467,5
122,8
122,7
99,1
122,9
2 9  Francja
Maxime Laheurte
François Braud
Sébastien Lacroix
Jason Lamy Chappuis

100,5
90,0
93,0
95,5
451,1
116,4
105,2
112,4
117,1
+0:22
3 10  Austria
Wilhelm Denifl
Bernhard Gruber
Lukas Klapfer
Mario Stecher

101,5
92,5
93,0
91,5
448,8
120,4
110,8
108,9
108,7
+0:25
4 11  Norwegia
Magnus Krog
Jørgen Gråbak
Magnus Moan
Håvard Klemetsen

97,5
90,5
94,5
97,5
430,3
110,8
82,5
113,0
125,0
+0:50
5 7  Stany Zjednoczone
Todd Lodwick
Bill Demong
Taylor Fletcher
Bryan Fletcher

93,5
86,5
93,0
95,5
421,3
99,4
101,0
105,1
115,8
+1:02
6 12  Niemcy
Björn Kircheisen
Fabian Rießle
Tino Edelmann
Eric Frenzel

83,0
87,5
92,0
92,5
412,3
85,1
102,7
110,4
114,1
+1:14
7 5  Słowenia
Matic Plaznik
Mitja Oranič
Gašper Berlot
Marjan Jelenko

90,5
86,0
85,5
95,5
403,3
98,7
94,7
91,6
118,3
+1:26
8 4  Finlandia
Janne Ryynänen
Eetu Vähäsöyrinki
Ilkka Herola
Mikke Leinonen

91,5
85,5
92,0
85,0
398,2
104,0
93,3
103,9
97,0
+1:32
9 3  Włochy
Alessandro Pittin
Lukas Runggaldier
Armin Bauer
Giuseppe Michielli

91,0
89,5
89,5
85,0
396,6
104,8
98,0
98,8
95,0
+1:35
9 2  Estonia
Han-Hendrik Piho
Karl-August Tiirmaa
Kail Piho
Kristjan Ilves

88,5
95,0
86,5
86,5
396,6
101,5
103,6
93,9
97,6
+1:35
11 6  Czechy
Tomáš Portyk
Miroslav Dvořák
Tomáš Slavík
Pavel Churavý

85,5
83,5
91,0
92,0
387,7
86,5
88,8
103,4
109,0
+1:46
12 1  Rosja
Iwan Panin
Dienis Isajkin
Ernest Jachin
Jewgienij Klimow

84,5
83,0
89,5
87,5
357,8
81,6
82,3
98,6
95,3
+2:26

Bieg[edytuj]

Bieg rozpoczął się o godzinie 15:00.[2]

Pozycja Nr Państwo Strata (skoki) Czas Miejsce Strata
1 2  Francja
François Braud
Maxime Laheurte
Sébastien Lacroix
Jason Lamy Chappuis
0:22 57:34,0
14:34,9
14:46,9
13:51,9
13:58,3
4
2 4  Norwegia
Jørgen Gråbak
Håvard Klemetsen
Magnus Krog
Magnus Moan
0:50 57:34,4
14:06,4
14:43,9
13:54,9
13:59,2
2 +0.4
3 5  Stany Zjednoczone
Taylor Fletcher
Bryan Fletcher
Todd Lodwick
Bill Demong
1:02 57:38,2
13:58,6
14:40,3
14:01,6
13:55,7
1 +4.2
4 1  Japonia
Yoshito Watabe
Taihei Katō
Akito Watabe
Yūsuke Minato
0:00 57:39,7
15:00,1
14:41,3
13:53,2
14:05,1
7 +5.7
5 3  Austria
Wilhelm Denifl
Bernhard Gruber
Lukas Klapfer
Mario Stecher
0:25 57:41,6
14:25,1
14:27,5
14:25,3
13:58,7
5 +7.6
6 6  Niemcy
Björn Kircheisen
Tino Edelmann
Eric Frenzel
Fabian Rießle
1:14 58:41,6
14:16,1
14:36,3
14:06,3
14:28,9
6 +1:07,6
7 9  Włochy
Lukas Runggaldier
Giuseppe Michielli
Armin Bauer
Alessandro Pittin
1:35 58:44,5
14:17,9
14:33,0
14:16,0
14:02,6
3 +1:10,5
8 8  Finlandia
Ilkka Herola
Mikke Leinonen
Janne Ryynänen
Eetu Vähäsöyrinki
1:32 1:01:10,8
14:39,0
14:52,1
14:59,1
15:08,6
8 +3:36,8
9 7  Słowenia
Marjan Jelenko
Mitja Oranič
Matic Plaznik
Gašper Berlot
1:26 1:02:33,0
15:30,4
15:05,9
15:13,1
15:17,6
11 +4:59,0
10 11  Czechy
Miroslav Dvořák
Tomáš Slavík
Tomáš Portyk
Pavel Churavý
1:46 1:02:40,7
15:22,2
15:12,1
15:30,2
14:50,2
10 +5:06,7
11 10  Estonia
Kail Piho
Han-Hendrik Piho
Karl-August Tiirmaa
Kristjan Ilves
1:35 1:02:52,2
14:38,0
15:26,4
15:35,3
15:37,5
12 +5:18,2
12 12  Rosja
Dienis Isajkin
Iwan Panin
Ernest Jachin
Jewgienij Klimow
2:26 1:03:06,9
14:33,3
15:03,6
14:59,3
16:04,7
9 +5:32,9

Przypisy

Bibliografia[edytuj]