Lista stworzeń ze świata Half-Life

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Kombinat (Half-Life 2))
Skocz do: nawigacja, szukaj

Lista stworzeń ze świata Half-Life.

Alien Grunt[edytuj]

Alien Grunt - wytrzymała, silna i agresywna rasa żołnierzy ze świata Xen.

Barnacle[edytuj]

Barnacle (ang. ukwiał) - fikcyjne stworzenie z serii gier Half-Life posiadające długi lepki język chwytający ofiary. Stworzenie to jest stosunkowo niegroźne, gdyż nie ma zdolności przemieszczania się, a atak następuje dopiero po podciągnięciu zdobyczy do otworu gębowego na suficie (najczęściej kilka, lub kilkanaście metrów wyżej).

Gonarch[edytuj]

Gonarch - fikcyjne stworzenie z gry Half-Life. Podczas gry Gordon Freeman spotyka tylko jednego przedstawiciela tego gatunku. Ma to miejsce w rozdziale "Gonarch's Lair" na obrzeżach świata Xen i ma charakter przedłużającej się walki z bossem w końcowej fazie gry.

Hazardous Environment Combat Unit[edytuj]

Hazardous Environment Combat Unit (HECU; ang. Jednostka do Walki w Niebezpiecznym Otoczeniu) – fikcyjny oddział żołnierzy US Marines w grze Half-Life, działający z rozkazu prezydenta. Początkowo HECU otrzymał rozkaz znaleźć cały personel Black Mesa Research Factility i go zlikwidować. Z biegiem czasu musiał zająć się powstrzymaniem Gordona Freemana i obcych ze świata Xen. Zostali zastąpieni przez Black Ops - elitarnych komandosów.

Headcrab[edytuj]

Headcrab (ang. krab głowowy) – fikcyjne stworzenie występujące w serii Half-Life. Headcraby są jednymi z najczęściej spotykanych stworzeń w grach z tej serii. Istnieje możliwość kupienia pluszowego headcraba.

Doktor Isaac Kleiner oswoił jednego ze standardowych headcrabów i nazwał go Lamarr. Od innych headcrabów odróżnia go brak uzębienia, nie zatracił jednak naturalnych instynktów - rzucania się na głowy ludzi i chowania się w trudno dostępnych, ciemnych miejscach takich jak szyby wentylacyjne. Jest on także przyczyną problemów związanych z teleportacją Gordona Freemana z laboratorium doktora Kleinera do Black Mesa East i w związku z tym także przyczyną pościgu za Gordonem.

Houndeye[edytuj]

Houndeye lub Sound Dog (ang. pies dźwiękowy) - fikcyjne stworzenie z serii gier Half-Life.

Kombinat[edytuj]

Kombinat (z ang. Combine) - wieloświatowe imperium obcych, pojawiające się w grach z serii Half-Life w roli głównego antagonisty. Kombinat jako imperium sukcesywnie opanowuje kolejne tereny wszechświata. Dokonuje tego przy użyciu urządzeń teleportacyjnych.

Mrówkolew[edytuj]

Antlion - żyją w koloniach schowane w piasku, a na powierzchnię wychodzą tylko wtedy, gdy poczują wibracje.

Race X[edytuj]

Rasa X – wrogo nastawiona rasa obcych z serii Half-Life. Pojawia się ona w Half-Life: Opposing Force - dodatku do gry Half-Life. Pierwszy raz można spotkać przedstawicieli tej rasy kilka godzin przed udaniem się Gordona Freemana do Xen. Nieznany jest cel ich przybycia na Ziemie, ani ich stosunki z Kombinatem.

Snark[edytuj]

Snark - żyją w małych koloniach przypominających jajo, wychodząc z nich jedynie w celu zaatakowania osobnika przebywającego w pobliżu.

Mackostwór[edytuj]

Mackostwór (lub pot. tentakl, od ang. tentacle) - typ fikcyjnego stworzenia wyposażonego w jedną lub więcej macek pełniących funkcje chwytne, kroczne lub narządów kopulacyjnych. Mackostwory także występują w hentai, anime i komiksach je parodiujących.

Vortigaunty[edytuj]

Vortigaunty lub Alien Slave są fikcyjnym gatunkiem występującym w serii Half-Life. Są bardzo często spotykanym przeciwnikiem w pierwszej części gry oraz epizodycznie występującymi postaciami w części drugiej (Half-Life 2).