Komisja Mieszana do spraw Dialogu Teologicznego między Kościołem Rzymskokatolickim i Kościołem Starokatolickim Mariawitów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Komisja Mieszana do spraw Dialogu Teologicznego między Kościołem Rzymskokatolickim i Kościołem Starokatolickim Mariawitów – komisja powołana do prowadzenia dialogu ekumenicznego pomiędzy Kościołem rzymskokatolickim a Kościołem Starokatolickim Mariawitów, istniejąca w latach 1997–2011.

Komisja do spraw Dialogu z Kościołem Starokatolickim Mariawitów została powołana przez Konferencję Plenarną Episkopatu Kościoła rzymskokatolickiego podczas obrad w dniach 27–28 listopada 1997 roku w Częstochowie. Propozycja ekumenicznego dialogu została przyjęta przez Radę Kościoła Starokatolickiego Mariawitów na posiedzeniu w Płocku dnia 29 grudnia 1997 r., kiedy powołano Komisję do spraw Dialogu z Kościołem Rzymskokatolickim.

Członkami Komisji byli:

Pierwsze posiedzenie Komisji odbyło się 4 marca 1998 r. w siedzibie biskupa włocławskiego Bronisława Dembowskiego we Włocławku. W kolejnych latach członkowie Komisji spotykali się ze sobą dwa razy do roku: na wiosnę w siedzibie biskupa Bronisława Dembowskiego we Włocławku i jesienią w siedzibie biskupa M. Ludwika Jabłońskiego w Płocku.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]